
- Форум
- По малко от всичко
- Всичко тийн накуп
- "Вървяха хората,а след тях жените"
Херкулес е прав до някъде. Наистина няма как да има пълно равенство между половете. А и кому е нужно такова? Доста трудно ще намериш жена миньор примерно. Изобщо, това с феминизма са пълни глупости.
Не съм съгласен, обаче, че жената едва ли не трябва да се подчинява безусловно на мъжа. Да, трябва да го следва, но не и да се подчинява в прекия смисъл на думата. По стойност дали са по-низши, ти ще ми кажеш... Ако едното ти дете беше момче и трябваше да избираш между него и дъщеря си в пожар, щеше ли да вкарваш логиките с половете?
Не Антракс, има и жени миньори, но само с миньорски заплати, без въобще да са стъпвали в мина под земята. И никой не говори за безусловно подчинение. Че то и в казармата ако командира те накара да застреляш баща си, ще го направиш ли? Говорим за йерархия в семейството, дори и в обществото. Ако жените нямаха право на глас нещата щяха да са много по-прости, и животът много по-сигурен. Сега се получава така! Идва дъщерята на някой големец и ти става началник, без да има понятие от същността на работата. Назначава за под-началнички други нейни приятелки, и ти трябва да изкараш освен твоята заплата (която е много по-малка от техните) и техните заплати. При все това че некомпетентно ще ти се бъркат и ще ти пречат да работиш нормално, налагайки мнението си. Нали са ти началнички!
"По стойност дали са по-низши, ти ще ми кажеш... Ако едното ти дете беше момче и трябваше да избираш между него и дъщеря си в пожар, щеше ли да вкарваш логиките с половете?"
При такава ситуация се избира възможно най-добрия вариант, който е да спасиш и двамата, но ако спасяването на момчето е с малък шанс, тогава ще спасиш момичето. Ако пък шансовете са еднакви, но можеш да спасиш само единият, тогава трябва да се довериш на интуицията си и да вземеш решение. Аз нямах щастието да имам син за наследник, за това при мен изборът ще е лесен.
И каква щеше да е разликата дали ще има глас една тъпа жена или един тъп мъж? Щото по мои наблюдения идиотите и от двата пола са горе/долу еднакъв процент.
А разликата дали нечия неука дъщеричка ще ти е шеф или нечие неуко синче каква е?
Значи все пак ще се довериш на някаква интуиция, а няма да мислиш глупости от сорта на това, че момичето имало по-малка стойност?
Разликата е тази, че процентът на умните мъже е мноооого по-голям от този на умните жени, и поради това според мен жените не трябва да имат право на глас. Тогава взетите решения ще са много по малко и лесно ще се намери виновника, за безобразията които ще е сътворил, и ще може да му се потърси отговорност.
"Значи все пак ще се довериш на някаква интуиция, а няма да мислиш глупости от сорта на това, че момичето имало по-малка стойност?"
Не са глупости, момичето, както и жената и в миналото и сега, винаги са имали, и ще имат по-малка стойност от момчето/мъжа. Така виждам нещата аз, като съдя по еволюционното развитие на човечеството, но това си е мое лично мнение и естествено че жените няма да се съгласят с него.![]()