PDA

View Full Version : ДНЕВНИК: Как се чувствате? vol. 28



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37

tori
03-18-2015, 19:04
днес ли е срядата с предаването, изпуснах го, нали ;/
искам запис, ако такова..
Днес беше, нда. Целия ми фейс беше оспамен и аз реших да спамна и тук.

TheDevilInMe
03-18-2015, 19:05
^много ясно,продължавам напред и се борим, голяма сладурка :*

GuardianAngel
03-18-2015, 19:16
Няма надежда за мен.Скоро няма да е слънчево...

GuardianAngel
03-18-2015, 20:41
Много сад..трябше да пусно още едно много скъпо за сърцето ми същество...:[

galaxy29
03-18-2015, 20:43
Днес беше, нда. Целия ми фейс беше оспамен и аз реших да спамна и тук.
има ли излязло видео ;/
едит: аудио по-скоро :д
сега видях, че и другото момиче ти е познато, интересТно.. ;о

tori
03-18-2015, 20:46
А, там идея нямам. Аз го слушах уж ама бая си попропуснах. Видео не видях никъде, съжалявам.

Jaune
03-18-2015, 20:50
Тори, мерси за споделянето. :д

он:
изтощена съм... и съм сдухана, и ми е ниско такова, много НИСКА се чувствам, не буквално този път... ии да. поне действам по план.

galaxy29
03-18-2015, 20:54
защо ме игнорираш ;/

Jaune
03-18-2015, 20:58
не целенасочено :Д сори, не видях. ще ти пратя запис, когато го качим

hheh
03-18-2015, 20:59
^от колко часа сте вие?Питам защото май след вас има и други, или това сте вие, не знам хаха

galaxy29
03-18-2015, 21:04
олекна ми...


хексчо, минали са те, иначе от седем май бяха

Jaune
03-18-2015, 21:04
от 7

HollyGolightly
03-18-2015, 21:06
http://25.media.tumblr.com/3aaa2160e01aa2f4e0e87dc238d99ae1/tumblr_mjkb8rgFAO1s33nmro3_250.gif
http://25.media.tumblr.com/cd775c8a589bf65e84ad24a080a3bca3/tumblr_mjkb8rgFAO1s33nmro4_250.gif

hheh
03-18-2015, 21:08
^нямаше какво да правя и видях някакъв линк пуснат тук, и послушах малко
2момичета и 1момче, хах

П.С. няма начин да си смена подписа нали?
или поне някаква опция да си стой изкл постоянно?

102
03-18-2015, 21:09
къв подпис бе мен

galaxy29
03-18-2015, 21:10
ама аз не го виждам сега, само на лс ти се вижда :д
и май няма ;/

102
03-18-2015, 21:11
къв подпис бе бай хой

102
03-18-2015, 21:11
бах ххех

hheh
03-18-2015, 21:17
е аз го крия бе 102 :Д
като поствам нещо си махам отметката да ми се вижда подписа ;д

102
03-18-2015, 21:28
pokaji na tiq hora tozi podpis
shto go kriesh
pokaji go
kak go dvijish

NomNomNom
03-18-2015, 22:07
ина, маги, мерси, хора, и на вас успех!

инсталирах си торент клиент на служебния , защото не ми се занимаваше да размятам 35gb по хардове ... по принцип не е ок да го правим, но преди си имах utorrent 2-3 седмици преди да мине скенера и да ми изпищи :Д или хайде, седмица :Д портабъл беше преди, та сега дърпам bittorent , инсталирам ( не портабъл ) и след малко пищи - denied from group policy, deinstall веднага :Д отивам в контрол панел, пробвам да деинсталирам - ни мое, нямам права по грууп полиси ( а имам админски ) :Д
тъпия бит торент се инсталира в user/appdata/roaming , не знам защо напоследък всички приложения кешират там яко файлове .
изтрих ехе-то и всичко
дадох remove в control panel, защото вече не можех да го деинсталирам, т.е. нямаше да ме банне като стартирам деинсталатора :Д
трих регистри на масовка
ръннах и ccleaner за вс случай, ако пропусна
ребуутнах

и се моля утре да не ме ескалират :Д

TheDeath
03-19-2015, 07:21
NomNomNom , голямо приключение.... Аз имах подобен проблем със същата програма, докато бачках в една банка и беше безкрайно забранено да се ползват подобни неща... Понеже не разбирам много от тия неща почерпих едното ИТ с кафе, коле и поничка и ми оправи бакиите, стигна до шефовете, но само ме смъриха, а аз разбира се казах, че не разбирам и сигурно неволно от някъде съм натиснала някоя реклама и се е инсталирало :) Дали са тъпи или по-скоро не им се занимаваше да ме наказват.... ;) Стискам ти палци да се размине ;)

Иначе аз... Студено ми е, явно съм болна. Ядосах му се на моя "възлюбен" яко снощи, аз седя и го чакам да пише, а той бил заспал. Боляла го глава, пил хапче и заспал. И аз си чакам ли чакам до полунощ, накрая си легнах, разбира се, все пак аз ставам сутринта в 6,30, не той.
Безценното много кашля и то, и точи сополи, сега ако го върнат не знам какви магии трябва да правя, за да мога хем да се грижа за него, хем да не хабя от отпуската... Ужасно време, няма ли да се стопля вече, писна ми с тия настинки, грипове, вируси!

bubaduc
03-19-2015, 08:10
отивам на пробен изпит и навън е ужасно :/

jghgh
03-19-2015, 08:24
мм с този снежец не ми се мърда много много от нас, само ми се стои вкъщи и ми се пие чай и ми се гледа филм :3

NomNomNom
03-19-2015, 09:00
TheDeath, всичко е чисто, не дойдоха local IT-тата да ме шляпат, и имейли не съм получавала, та явно съм чиста :д Исках да си дръпна 35gb уроци, 'ма явно тези дни ще си гледам старите, защото ме мързи да си оправям личния лаптоп и цъкам служебния. Та известих шефката, смяхме се, каза, че нищо не е получила, та всичко 6.

Пък преди малко тя пита един колега - ****, разчитаме на теб да ни возиш до хепито?
- ми разчитайте си, да не останете само с грешни очаквания

след малко - ****, ще ни возиш ли?
- още не съм решил :D

А в годишните цели, нещо което задължително трябва да си напишем ( и още около 50 други ), е Positive attitude towards colleagues, и той хейтва вече 2 дни, нищо му няма, ама са праи :Д

Пък аз съм заявила, че не желая да общувам с други тиймове, и че няма да ходя на тиймбилдинги с други тиймове, не искам да общувам с други хора :Д Та не е лесно да си шеф на 7 чишита :Д

Ииии, утре в 7 стягам багажа и дим да ме няма :д Нищо, че докато другите са на спа, ще си цъкам лаптопа, и вечер ще лягам в 10-12, докато другите се натравят с алкохол :Д

Ще съм в една къщичка с братовчедка ми, един готен чичак-програмист, още един чичак, гаджето на чичака, и един, който преди се опитваше да ме сваля, пък аз понеже не бях дала поводи, го режех някакво много лошо и го блокирах, та от тогава е окуърд, пък и той ще си пие по цял ден в другите къщички, та няма да се засичаме. 'ми не си падам по програмисти.

Та, един от двамата ми най-близки приятели става на 33, и ще сме 25 човека, и не знам колко 20л ракия трябва да има, защото повечето пият все едно имат по 3 черни дроба.

И сняг :(

anonymous708973
03-19-2015, 09:03
NomNomNom , голямо приключение.... Аз имах подобен проблем със същата програма, докато бачках в една банка и беше безкрайно забранено да се ползват подобни неща... Понеже не разбирам много от тия неща почерпих едното ИТ с кафе, коле и поничка и ми оправи бакиите, стигна до шефовете, но само ме смъриха, а аз разбира се казах, че не разбирам и сигурно неволно от някъде съм натиснала някоя реклама и се е инсталирало :) Дали са тъпи или по-скоро не им се занимаваше да ме наказват.... ;) Стискам ти палци да се размине ;)

Иначе аз... Студено ми е, явно съм болна. Ядосах му се на моя "възлюбен" яко снощи, аз седя и го чакам да пише, а той бил заспал. Боляла го глава, пил хапче и заспал. И аз си чакам ли чакам до полунощ, накрая си легнах, разбира се, все пак аз ставам сутринта в 6,30, не той.
Безценното много кашля и то, и точи сополи, сега ако го върнат не знам какви магии трябва да правя, за да мога хем да се грижа за него, хем да не хабя от отпуската... Ужасно време, няма ли да се стопля вече, писна ми с тия настинки, грипове, вируси!

Добре де, за Номката ясно, ама за какво ти е торент тракер в банка?

голяма загуба на време беше това упражнение. иначе ми е доволно, ако ми се получи идеята, ще е още по-доволно.
гладна съм до смърт, което е добре, че иначе не се сещам да ям. мога ли да си докарам някой гастрит за резила? :д

pac0line
03-19-2015, 09:07
Обратно в реалността 8-)
Монте Карло, ще се върна, обещавам!

anonymous708973
03-19-2015, 09:07
Номи, като бъдещ мениджър (:Д) да ти кажа, че възпрепятстваш образуването на cross-functional teams и co-operation, следователно постигането на organizational goals 8-)
(да, пуши ми главата от тия щуротии :д)

Auriss
03-19-2015, 09:17
Номи, като бъдещ мениджър (:Д) да ти кажа, че възпрепятстваш образуването на cross-functional teams и co-operation, следователно постигането на organizational goals 8-)
(да, пуши ми главата от тия щуротии :д)

Elon Musk, founder of Tesla, SpaceX, Solar City, and PayPal, who said, "As much as possible, avoid hiring M.B.A.'s. M.B.A. programs don't teach people how to create companies ... our position is that we hire someone in spite of an M.B.A., not because of one."

:D
// човъркам си

Wednesday666
03-19-2015, 09:21
Евче, кажи ми дали някога ще си погледнеш личните, да знам дали да пиша ;д

оооооох, болка.
писна ми вече.

DarkTemplar
03-19-2015, 09:32
Както и предполагах, това интервю ще ми ебе майката.

paradosou
03-19-2015, 09:38
Както и предполагах, това интервю ще ми ебе майката.
Споко, щом аз ти пожелавам силата да е с теб, малко вероятно да изникнат глупости ;п.
По темата - отивам да уча. Тоя път повече самодисциплина и никакво отлепяне от тетрадките и файловете поне до късния следобед.

anonymous708973
03-19-2015, 11:12
:D
// човъркам си

Master in business administration (Management).

Management includes planning, organizing, staffing, leading or directing, and controlling an organization to accomplish the goal.
Няма creating, и нормално.

Леко крайна мисъл, от една страна има резон, от друга - не.
Ама е хубава де :)

Auriss
03-19-2015, 11:27
просто те чешкам, мани го Мъск -- човека строи коли и ракети - чудно защо ли не му трябва административен персонал ;д

NomNomNom
03-19-2015, 12:28
Сега чак видях, че пантерката е обяснила, ама и аз въпреки това ще сипя, каквото бях написала :Д
@Бении, ей сега добре, че каза, и разтърсих и видях, просто не съм видяла/разбрала :Д

@Аuriss, "M.B.A. programs don't teach people how to create companies"

Представете си едно малко детенце, момченце, генийче, и една майка, която докато е малко, му бърше задника, после в пубертета му оправя бакиите, стаята, готви му, чисти му .. Имам предвид, детето ходи по състезания, прави изобретения, създава компания, ако щете... ама има някой, дето стои там и му връзва гащите.

Тези хора, дето ти връзват гащите, са хората с MBA и не само, ами и хора с познания, които се изучават там, да речем хората на процеса и нормалното функциониране на компанията.

Мога да разтегля, ама само ще питам дали компания с над 350к служители тип HP или IBM би могла да работи без тези процеси. Да, идеята на хората с такива познания и квалификация, че дори и уменията, може да не са за взимаме на някакви оригинални и нови решения, ама без хората на процеса, нещата не вървят.

И ти не можеш да имаш компания, ако имаш невероятни идеи и създаваш, ли създаваш, нови service- и, но да нямаш процес за оценка на customer satisfaction, и с времето да нямаш анализ и идеи за improvement на този процес/услуга - туй ти го правят хората с познания по BA ( не казвам, че трябва да имаш тапията ). В големите компании, на организация/отдел, се разпределя бюджет. Кой преценява колко бюджет е необходим и как да се утилизира ? Не са финансовите аналисти и лица, защото те си нямат и понятие коя организация точно какви разходи ЩЕ се наложи да има ( може би имат идея какви е имала предходната година ).

Имам предвид, бизнес процесите, оценката, управлението на ресурси - хора, бюджети, проекти, , които са пряко свързани към изучаването на бизнес администрацията, за скелета на една компания, и без скелет, нищо няма да работи.

Та, ако става дума единствено за създаване на бизнес - ок, трябва ти само един човек с подобни умения на високо ниво, и той вече да си има под себе си други звена, които да следват същите процеси, повече не ти трябват.

Ама така лаконично с един цитат да сипеш на всичките хора MBA, недей.
В IT компаниите има специфични процеси, по които се работи ( тип ITIL, ITSM, six sigma, PMP ( макар, че е също за всяка сфера ), тези процеси осигуряват винаги да е ясно кой носи отговорността, каква е следващата стъпка, какви са сроковете, как се поставя оценка, как се процедира, абе като блок схема - ако е това, правиш това, ако е онова - правиш онова, и всичко това съобразено с критичността на ситуацията за компанията. Тези процеси не ми се вярва да са създадени от founder-и с нови готини идеи, защото стереотипа за тях е такъв, че биха избегнали тромавината на процеса във всеки случай, дори с малко повече риск. Тези процеси ще да са от MBA-тип хора, и пак казвам, много хора се подиграват и негодуват по отношение на процесите, но това е положението.

Единствено споделям от персонален опит, нямам образование или квалификация по въпроса, но ми се е налагало да се занимавам, но по ITIL/ITSM ( IT management ) процеси, които е интересно дали ги споменават в университета, би трябвало .

Ох, много сипах, ама .. не винаги това, което пише в интернет, и което някой предприемач или велик философ е казал, е обективно, изчерпателно, ако щете и вярно.

Dagichka
03-19-2015, 12:48
още си играем на мълчанка явно, ми хуу.
малко започвам да се притеснявам за психиката си, тия среднощни ревове не ми се бяха случвали преди :д
трябва да си правя упражненията, а не винаги да ги оставям за последния момент, че ми идва нанагорно..

102
03-19-2015, 12:55
не прави упражнения вечер

Dagichka
03-19-2015, 13:00
:cool: те са упражнения по почвознание/база данни и графични системи/геодезия, а не физически такива :д
макар че сега се сетих, добре ще ми се отрази пак да си почна йогата, чувствам се хипи докато я правя ;3

anonymous708973
03-19-2015, 13:08
Що бе, ако не й пречи на съня, няма лошо :) Аз цял семестър спортувах най-рано от 20 и си спинках като бебе после.


...

Така, така :* (Тъкмо вчера учих за процесите като необходимост и за случая, в който R&D eкипът всъщност няма пряка информация за customer satisfaction и затова се образува cross-functional team със sales representatives, които пък нямат technical expertise да създадат нов продукт. Хехе, млад меринджей :д) На Мъск му трябва администрация, и още как, иначе успех му пожелавам с намирането на финансиране, с воденето на отчет, със самото производство или лансиране. :)
Интелигентно човече си ти. Както си тръгнала да пътуваш редовно, да се отклониш леко към Германия...?

Ама спокойно, Аурисът не се заяжда, аз затова му отговорих с два реда, знам, че ще ме разбере.

NomNomNom
03-19-2015, 13:57
Ох, съжалявам, не исках да звучи като хейт и знам, че Ауриса също знае :д

Иначе, това което написа за cross-functional team-овете, някъде споменават ли се pre-sales engineer-ите и technical консултантите? любопитна съм :д защото това, което съм срещала е, при самото предлагане на изготвяне на решение или самото решение/услуга, техникъл консултанта или pre-sales ( технически човек- sales ), които събират от клиента какво-що техническо желае и какво може да се предложи - и го предават на sales хората, и те изготвят оферта и движат сделката.

И вече, като услугата е създадена/продадена, за satisfaction-a се грижи нещо като account delivery manager/executive/lead , или само account manager, което пак си е като някакъв сейлс, ама дето отговаря за акунта на клиента и добавянето на нови услуги?
Всъщност, точно, че май sales-овете по някаква схема се делят на hunter-и - такива, които ловят клиенти, и такива, които се грижат за клиентите ( и просто им продават нови услуги ) ?

Ще ми е много интересно, ако нещо по темата си учила/чела, пък това което учиш ( бизнес администрация ) е много готино и интересно, и също ще ми е интересно да кажеш за разликите между българските методи и програми в подобни специалности.
Ако ти се занимава де :д

Пък, ако кажеш до кое летище си близо и ако имам полети от там към югозапад - бих наминала, била съм само в берлин за 2 дни.

tori
03-19-2015, 14:11
Когато най-добрата ти приятелка и гаджето ти (непознати до момента, но слушали много един за друг) се засекат ненадейно във влака. И когато аверката е предложила да отидеш с нея на тва пътуване. И когато ти си отказала, щото „с тая София и тая Варна много ми става!“... Да си пикая на късмета, братче! Искам си при него пък! Деееейба. И също така когато точно най-добрата аверка те събуди по телефона, изваждайки те от ужасен сън, за да ти каже, че гаджето ти е покрай нея. :дддд
Хем ми е смях на макс, хем ми е такове едно... ядно! Доядя ме, наистина. Деня ми става все по-откачен, а до довечера има тоооолкова време...

Ivaaaaa
03-19-2015, 14:16
ехаа.
прибирам се, почти съм стигнала до нас, получавам поредният смс, който не разбирам, но ме кара да се хиля като идиот.
прекрасен е. пак тръгнах по утъпканите пътечки, но пък те са най-...сигурни.
(((( :

bubaduc
03-19-2015, 14:25
взет изпит, намерена карта за метрото и вкусна вечер + филм, какво да искам повече от живота. между другото ще ми предложите ли някакво приятно и нетежко филмче

102
03-19-2015, 14:27
Що бе, ако не й пречи на съня, няма лошо :) Аз цял семестър спортувах най-рано от 20 и си спинках като бебе после.

не бива да се натоварва сърцето преди сън

102
03-19-2015, 14:29
между другото ще ми предложите ли някакво приятно и нетежко филмче

sex drive
moonrise kingdom

TheDevilInMe
03-19-2015, 14:30
тори, голямо каръче си :*
валиии, обичам дъждовното време,създава ми едно особено приятно настроение, изпадам в любимите си дълбоки размисли и страсти... той почива днес, говорихме си много, довечера пак, дано само не се сдърпаме за супер голяма глупост ;д

anonymous708973
03-19-2015, 14:41
ВНИМАНИЕ: Много дълъг пост, насочен към Номи, не четете, ако не ви се занимава :д


...

Тцъ, нищо по темата не звучи познато, но предполагам, че не сме го учили, защото е по-частен случай. Вероятно се учи, когато правиш обучение. (нямам предвид обучение при постъпване във фирма. Ausbildung e алтернатива на университета, 2 години те подготвят за специалист, но дефактно нямаш диплома от ВУЗ)
Адекватно сравнение не мога да направя, не съм учила същото в Бг :д Мога да отворя програмата и да видя за какво горе-долу става въпрос. Можеш да питаш therichbitch, тя определено ще ги сравни по-добре от мен. По това, което знам от нея, Стопанско управление в СУ доста се доближава до нашето - даже и някои от учебниците са им на немски. В общи линии, май това е единственото, което си заслужава. За Академията в Свищов съм чувала хубави неща, а имам една позната, когато кара магистратура по иновации и финанси нейде из София, нещо са затрудняваше с финансите, трябва да я питам как са и да сравня. Примерно, ако си запозната с плана на 9Academy, тя от там се запали за тази магистратура - замисълът е прекрасен, идеята е супериновативна за България и смятам, че дава много добро ниво на обща култура, но просто в сравнение с програмата ми в уни е... късче оттук, късче оттам. Все едно да си купиш книга на добър предриемач - не е учебник, не е адекватно научно четиво. Но пак казвам - за някой, чиято централна сфера е близка до бизнеса (примерно, Web design) и иска да придобие по-широк поглед върху търсене/предлагане, рекламиране на продукт и т.н. е направо супер!

Интересното тук - моята специалност бакалавър е смърт, ужасно е трудно, страшно ни тормозят, правят стабилна цедка; докато при магистратурата най-трудното е приемът, то и затова в магистърските курсове почти няма завършили бакалавър в нашия университет, а дошли от другаде, където по-лесно се изкара необходимия успех. Приятелят ми е математик с *мисли думата 5 минути* нещо като втора специалност бизнес администрация и като съм му гледала слайдовете - едно към едно това, което ние учим, сииииииилно опростено и тук-таме нещо новичко.

Като си търсех уни за Еразъм, бая изчетох - излиза, че само при нас е така. По време на семестъра никой нищо не те кара да правиш (друг е въпросът, че ако не отделяш всеки ден време за учене и наистина имам предвид всеки ден, дори взимането на изпити е под въпрос) и накрая ти струпват 5 изпита в рамките на седмица и половина, максимум две, и то, ако си късметлийка. В останалите държави, които четох - разбирай Шотландия, Русия, Сингапур, Англия, Чехия - все имат някакви есета, case study, презентации, мини изпитченца, които формират част от оценката. Това сякаш ми се струва по-добре, ама нали знаеш... тревата от другата страна на оградата винаги е по-зелена.

Имахме някакво малоумно IT втори семестър, покъртително скучно беше. Някакви наченки на програмиране - като Паскала в училище, ама не съвсем, плюс едно кило теория. Една колежка сега прави избирателен модул E-commerce и й е много интересно, но каза, че по-скоро наподобява Operations Management.

Летищата - наблизо са Frankfurt International и Frankfurt Hahn, като от второто тр да пътуваш с автобус 120+ километра, пък те са 3 пъти на ден :д

dreamwalker
03-19-2015, 14:43
http://www.lentata.com/page_5608.html

Интересно ми е другите какво мислят за статията.

anonymous708973
03-19-2015, 14:52
http://www.lentata.com/page_5608.html

Интересно ми е другите какво мислят за статията.

Простотия. Или аз съм расла в саксия, ама категорично не смятам, че има достатъчно такива индивиди, за да се направи обобщение.

Проверих й набързо другите статии на тая Адриана Аврамова - всичките са в този стил. Болднато, тук-таме големи букви, смели обобщения, вменяване на вина ("аз обаче упорито ще продължа да ви разказвам какво правят децата ВИ") и изживяване като някакъв морален съдник, за когото обаче светът не е достатъчно скандален, та си го напасва, че да има какво да оплюва.
Мухла някаква.

pandabear
03-19-2015, 15:28
хахахахахахаа, тъй като се чувствах като труп след днешния ден и реших да полегна, и току-що се събудих, влизам в лицекнигата, и виждам, че ми е писал: "да не си ми загубила номера случайно...?" как ме е намерил...само аз мога така да правя...аф ;д

хааххахахахах, ама много е самоуверен, бе.

dreamwalker
03-19-2015, 15:31
Простотия. Или аз съм расла в саксия, ама категорично не смятам, че има достатъчно такива индивиди, за да се направи обобщение.

Проверих й набързо другите статии на тая Адриана Аврамова - всичките са в този стил. Болднато, тук-таме големи букви, смели обобщения, вменяване на вина ("аз обаче упорито ще продължа да ви разказвам какво правят децата ВИ") и изживяване като някакъв морален съдник, за когото обаче светът не е достатъчно скандален, та си го напасва, че да има какво да оплюва.
Мухла някаква.

:lol:

Донякъде съм съгласна с теб, но трябва да има и такива журналисти.

jghgh
03-19-2015, 15:32
целият сайт лентата разчита на хейтване и на възмутени читатели, дето не знаят какво да направят с живота си,ама барем се почувстват по-добре, като прочетат колко е зле някой;


малко тип: колко той е по-лош, толкова съм аз по-добър


жалка история, почти колкото карбовски : D

DisappointedDreamer
03-19-2015, 15:34
Много се дразня. Курсова от 2500 думи да бъде завършена в рамките на 2 дни? И то точно, когато той ми идва на гости. Ъх! Ще трябва да съм суперчовек, та да успея да свърша всичко и да му обърна внимание.

NomNomNom
03-19-2015, 15:36
и мен ме пропуснете, отговарям на пинки :д

Ок, мерси за изчерпателното обяснение ! :д
Чисто от любопитство питах за университетите, дали има разлика, но се радвам да чуя положителни отзиви и за нашите.
За твоята схема с изпитите в края на семестъра :д аз бих я предпочела, но другото с домашни и проекти чат-пат може би провокира хората, които не учат редовно, да учат редовно :д

Пък, точно имам приятел от 9academy, който вече има два бизнеса стартирани ( с компютри и компютърни части, и разни джунджурийки за мъже е другия ), и в двете конкуренцията е голяма, но пък пазарът е широк. За съжаление или не, все още работи към друга компания също..

Бяха ме приели в startup academy ( това със спонсор виваком ), но отидох само веднъж, защото ... малко ми идваше туу мъч мотивационни речи и надъхване, пък и имам тук таме познати от стартъп обществото, и реших, че не ми се занимава, защото в онзи момент, както и в текущия, ефорта нямаше да си струва ауткама :д
Но както ти казваш е - късче от тук, късче от там, да ти даде някаква обща представа.

Дълго време бях в дилемата стартъп ли, мениджмънт ли, или да си продължавам технически, и реших, че в идните 2-3г. искам да съм материално осигурена и да имам свободно време, за сметка на ентусиазма, главоболието и удовлетвореността, всъщност първото и последното вече изчезнаха, та само щеше да ме боли глава :д
Иначе, за една от идеите ми си намерих украинец-програмист, и го докарахме до някакъв алфа вид на приложението.
За другата, която съм придвижвала по-напред, си направих една начална страница за публикации, пуснах реклама във фб, и в един момент ме домързя, защото не съм web developer и не ми се даваха пак пари за програмисти.

От пийпъл мениджмънта се отказах като идея, защото - да си мениджър на добри специалисти, обаче от поколенията millennials и generation Z ( хората родени след 1980г. ) в българия, подчертавам българия, е много досадно, поне аз не обичам да се занимавам с млади хора, защото огромна част нямат никаква мярка и дисциплина, и мъжете не винаги са точно мъже, а някои са големи мамини синчета.
Бях фиктивен тийм лидер за кратко, и това означава да си слуга + да търпиш да ти сипват. В предишните ми работи поне всички много хейтваха ТЛ-те, и понеже на сегашната работа работя със стари колеги, какво се случи - посочиха ме фиктивно за ТЛ, защото нямахме дори мениджър , и ме спукаха от подигравки заради самия факт. И от другите тиймове като дойдат, гавра пред тях, като искат да си тръгнат - ами аз искам да си ходя, ама ТЛ-ката може да не ме пусне.
Съсипаха ме, без причина.
Теглих им две майни и за 1-2 седмици им казах, че се отказвам, но майтапите продължиха 6 месеца.
Имам предвид, не ми се подиграваха, защото не ме уважават като човек, голямо семейство сме си всички. Ама това да си мениджър или ТЛ за тях е нещо много далечно и обидно, пък при мен - имам приятели мениджъри, майка ми също е, та нагласата ми в друга.

И накрая, като си говорехме кой ще подаде за св тл, всички искаха, освен мен .. И както се оказва, всеки иска да е, ама не му стиска.

Та, просто не желая да се занимавам с хора.
Защото много усилия мога да положа, ама е неблагодарна работа.
То хората са само едно от нещата, но най-късащото нервите ( наемане, напускане, задържане, конфликти, заплати, бонуси, наказания ).

За проджект мениджмънт - не ми е интересна административната част там.

Засега си оставам техничар :д Но пък твоята област ми е любителски интересна, и независимо човек с какво се занимава, е хубаво да има поне бегли "бизнес" познания, защото винаги вършат работа :д

Замисляла ли си се за консултантска дейност по въпроса, като завършиш и поработиш?

NomNomNom
03-19-2015, 15:41
целият сайт лентата разчита на хейтване и на възмутени читатели, дето не знаят какво да направят с живота си,ама барем се почувстват по-добре, като прочетат колко е зле някой;


малко тип: колко той е по-лош, толкова съм аз по-добър


жалка история, почти колкото карбовски : D

Дааа, точно, много е зле и всеки път като видя някой някъде да е постнал .. просто провокация търсят, щото явно това се "продава"


Проверих й набързо другите статии на тая Адриана Аврамова - всичките са в този стил. Болднато, тук-таме големи букви, смели обобщения, вменяване на вина ("аз обаче упорито ще продължа да ви разказвам какво правят децата ВИ") и изживяване като някакъв морален съдник, за когото обаче светът не е достатъчно скандален, та си го напасва, че да има какво да оплюва.
Мухла някаква.

Ахахаха, да, и аз я проверявах преди време, май е на 20-21 ( мисля '94 )
Мног зле

tori
03-19-2015, 16:22
тори, голямо каръче си :*
Мндаммммм... :ддд

Aeternal
03-19-2015, 16:37
Кво стана с папагала и що е баннат?

LoadRunner
03-19-2015, 18:03
баннат е несправедливо
виж къв е скучен форума
всеки си изказва мнението безнаказано :/
дримокъра върши част от неговата работа ама само част

Jaune
03-19-2015, 18:25
хахахахахахаа, тъй като се чувствах като труп след днешния ден и реших да полегна, и току-що се събудих, влизам в лицекнигата, и виждам, че ми е писал: "да не си ми загубила номера случайно...?" как ме е намерил...само аз мога така да правя...аф ;д

хааххахахахах, ама много е самоуверен, бе.

онзи от влака ли :>>
сори, че любопитствам :Д

//он: разглобена съм, но съм в странно добро настроение... децата ме заредиха някак.

sunflower132
03-19-2015, 18:31
Театър и разходка сред тази снежна приказка....ахх, че хубаво..

pandabear
03-19-2015, 18:34
онзи от влака ли :>>

да, той ;d
шашнах се малко, хахах.

Jaune
03-19-2015, 18:41
уу, много яко :Д

tori
03-19-2015, 19:21
О, Адаш, баси якото. Аз в неделя пътувах с един пич, с когото се запознах преди два месеца пак по влаковете. :д Бях разправяла колко са яки във фороня.

HollyGolightly
03-19-2015, 20:34
Един ден ще се реша да отида по къси панталони и тениска и то ще се окаже най-студеният ден от седмицата. Замръзнах, а и тези са напълно ненормални през Март месец да пускат климатика. И понеже това не е достатъчн ами взе че и заваля и аз разбира се без шапка и чадър, цялата коса ми се накъдри. Защо ставам аз всеки ден да я изправям и аз се чудя.

Пускам си Face Off и след това Catfish на DVR и усилвам парното.

102
03-19-2015, 21:38
'този кур има вкус на мамул скъпи'
'може би защото сме в царевичака скъпа'
/бах тоз кочан чуек

SHPAIdURmeN
03-19-2015, 21:42
:lol:

Хора как пишете по толкова много :D

102
03-19-2015, 21:43
на моето ли се засмя :) току що го измислих !

therichbitch
03-19-2015, 22:56
Видях, че сте коментирали МBA-я на предната страница, та поствам една статия (с която не съм съгласна :Д)
http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-03-18/sorry-cfas-an-mba-will-get-that-investment-banking-job-you-want
Не знам защо ги разграничават, но ми стана малко странно (разчетох се и из др. статии), че има толкова мн хора само със CFA, без другото, обикновено сертифицираните специалисти без образование са в сферата на IT-то (предимно).

То хората са само едно от нещата, но най-късащото нервите
хах, да

Чела съм я горната статия, както и тази за женския вариант на Гошо. Може да няма литературна стойност, да не е написана като статия, да обобщава, вади генерални заключения, но статистиката е горе- долу такава. Е, да, не са 100%, но достатъчно много.
Хареса ми тази за Хелоуин.

Не за друго. Вие няма да видите чужденци да честват Гергьовден, 24 май или да носят мартеници на ръцете си.
Тяхната история е едва няколко столетия, но те пак намират повод да се гордеят с нея. Създават празници и традиции. Работят за собствения си просперитет.
Докато ние тук изреждаме имената на страшните герои от анимационните ИМ филми, а не можем да изброим няколко от народните НИ будители.
Срам.

Пак е малко крайна, но аз лично побеснявам на възклицания от сорта "ама как така няма да се маскираш, не може така?!" и реакцията ми не е поучителна тирада за българските празници и традиции като на автора на статията, по- кофти е.

П.П. Аз пък предпочитам да ми гърми кортизолът за десетина дни, отколкото да ме занимават по цял семестър и да ми накъсват времето (като сега, пф)

bubaduc
03-20-2015, 04:18
станах преди алармата.. днеска имам мач и нямам никаква идея как ще играем на този кучи студ, стискайте палци :oops:

paradosou
03-20-2015, 09:04
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4665674
Респект за амбицията и успехите на човека :). Другата част вие ще я прецените.

NomNomNom
03-20-2015, 09:22
Всъщност, http://www.graduate.study.cam.ac.uk/courses/directory/lwlwpdlaw#requirements

University Minimum Requirement

Bakalavr with an overall grade of 5/6. For applicants who graduated pre-2001, the minimum entrance requirement is a Magistr with a minimum overall grade of 5/6

An admissions interview (either by Skype, telephone or in person) may take place before any decision is made whether or not to recommend to the Graduate Admissions Office that a formal offer of a place be made.

Видях го момъка и вчера.

Не виждам никъде приемен изпит, както е за бакалаврите ( за бакалавър имаш приемен + интервю, и на интервюто също ти дават задачи, за да те видят как мислиш, и интервюто е на място, + езиковите изисквания, които не са високи ).

Докторантите ги приемат лесно.

И това, което е направил, е много грозно - нормално е, ако не се е представил добре на изпитите, да не го приемат, пък той колкото иска да знае.

Миналата година кандидатствах в специалност мрежови технологии в НБУ. Излишно е да казвам, че става дума за специалност 80% общи неща по програмиране, 5% основни познания по мрежи и 15% някакви други бози, а аз самата съм преподавала в НБУ един курс.

И, с 3ка на английския, за малко да ме скъсат на приемен ( IELTS-a ми беше изтекъл ). Не знам, 25 стотни на грешка ли махаха, 50 ли , ама аз се изтърсих ей така. На ТОП-а също нямах блестящ резултат ( разбира се, че не съм сядала да чета за приемни ) .

И. За една бройка да не ме приемат. И какво, аз да хвана да им пиша някакви такива простотии, ами никога дори не би ми минало през акъла, имам предвид - имаш изисквания за университет, не ги прокриваш - не те приемат.

Както хората от техникумите, те учат специализирани предмети, обаче после в ТУ ще ги изпитват по математика, а не по тях, а като не са училили математика, просто ще фейлнат.

Та, такъв е животът, според мен този си е някакъв самонадеян мрънкач. И са му отговорили правилно.

anonymous708973
03-20-2015, 09:26
П.П. Аз пък предпочитам да ми гърми кортизолът за десетина дни, отколкото да ме занимават по цял семестър и да ми накъсват времето (като сега, пф)

То да беше ученето 10 дена, хах. Тва да не е бг сесия, да мога да уча само в тоя един месец и пак да си взема изпитите, знаеш за какво говоря.
Месецът преди това ти е здравото учене. И да те занимават, и да не занимават, ти уроците си ги учиш през семестъра, тогава си правиш и Zusammenfassung-a и т.н. След като така и така го правя, нямам против тук-там да имам изпит, вместо да ми го изсипят накрая на главата.

Иначе и за Хелоуин не съм съгласна. Сравни мащабите на празниците, тоест на държавите. Не може да очакваш цял свят да празнува някакъв празник на държавица със 7 милиона. Няма как да стане.
Ти като можеш да изброиш будителите, какво те бърка да се маскираш. Като не искаш - не искаш, ама някакви тиради за смисъла на традициите... Не те карат да ИЗБИРАШ, предлагат ти да празнуваш и двете. Аз конфликтна точка не виждам.

Auriss
03-20-2015, 09:28
И са му отговорили правилно.

????

NomNomNom
03-20-2015, 09:29
????

Добре де, прекалили са разбира се, ама той какво очаква. И от какъв зор да им пише, все едно ако някой не е купил твоя продукт, а на конкуренцията, ти да ходиш да им търсиш сметка. ( на клиентите )

tori
03-20-2015, 09:32
Много нямам настроение, не знам. Направо не мога да се понасям. Трябва да променя нещо и знам какво. Ама е баси сложното.

anonymous708973
03-20-2015, 09:34
ами никога дори не би ми минало през акъла, имам предвид - имаш изисквания за университет, не ги прокриваш - не те приемат.

Мда о.О
Като искаш, търси си късмета другаде, какво си седнал да пишеш саркастични имейли на преподавателите. Гроздето е кисело.
Не че отговорът на професора е много подходящ, де, ама...

paradosou
03-20-2015, 09:36
Чак пък...На мен по-скоро ми изглежда, че има известна доза журналистическо преекспониране на държанието на университетските лица. Ти ми говориш, че нямало приемен изпит и все едно е влязъл ей така, обаче пропускаш частта с постиженията му, поместена в края на статията. За едно си права обаче - безсмислено и дори тъпо е да се пращат такива писма (и за двамата участващи става въпрос).

Auriss
03-20-2015, 09:41
Добре де, прекалили са разбира се, ама той какво очаква. И от какъв зор да им пише, все едно ако някой не е купил твоя продукт, а на конкуренцията, ти да ходиш да им търсиш сметка. ( на клиентите )

Прекалили :Д ? Как да го кажа ... и аз изсипвам помия във форума, но ще ме е срам да се подпиша с името си под нея и го правя ей-така, да си сверя часовника с другите.
Това обаче дори с най-грандиозните глупости, които съм писал, не може да се мери


Радвам се за Вас, г-н Златев, Великобритания е велика страна, именно защото може да си позволи лукса да приеме и посредствените хора от цял свят, вкл. и желаещите да мият чинии. В България е доста по-тесничко, има места наистина само за най-добрите. Дано и на Велика Британия да не й се налага да прокопса, както за жалост България, с кадри като Вас. Наистина сте си намерили добре мястото.

Замисли се данданията защо е. И на мен така да ми отговорят, и аз ще се подразня. Предните 3 пъти като са го рязали не се е обръщал към медиите май.
Приемът в Оксфорд е черешката

NomNomNom
03-20-2015, 09:48
Предните три пъти са го рязали на приемен. Той се отказал, приели го в Кеймбриджския и той веднага, накърненото его, да им пише.
Както казах, като не ти купят продукта или не те вземат на работа, ти не пишеш на хората да ги храниш. Той си ги е нахранил.
И те са написали простотия, но що някой не обърне внимание на тъпата му детинска постъпка да им напише такова нещо.

paradosou
03-20-2015, 09:49
А, да. Щях да добавя: някак е нелепо да му сипва професор от СУ (че не отговаря на интелектуалното ниво на учебното заведение или нещо такова, избледняха ми конкретните думи), когато именно същият този университет първо го е приел на едно от първите места преди време, след което му издава отличната диплома.

Blab
03-20-2015, 09:59
Пиша заради изказването на НомНом.
У нас изобщо не се приемат лесно докторанти; Единствено приближени на някой от професорите. Лично приближени;
Не дочетох материала в Труд, но го разбирам момчето. Разбирам и, че не сте минали през академичната среда, но тогава какви са тези категорични неподплатени изказвания? "Не си се справил на изпит, не са те приели";Д или както беше формулирано там. Това издава, че не сте се сблъсквали с университетската (и не само) система у нас. Това е добре за вас!))

Auriss
03-20-2015, 10:04
Предните три пъти са го рязали на приемен. Той се отказал, приели го в Кеймбриджския и той веднага, накърненото его, да им пише.
Както казах, като не ти купят продукта или не те вземат на работа, ти не пишеш на хората да ги храниш. Той си ги е нахранил.
И те са написали простотия, но що някой не обърне внимание на тъпата му детинска постъпка да им напише такова нещо.
а, да, Кеймбридж ;д
Не мога да се съглася с теб - презумпцията в Б-я като опре до институциите е виновен до доказване на противното. Няма как да знам дали наистина не са го цакали, в който случай просто им е натрил носовете, а за капак и скандалче стана сега.
Пък ако наистина с право са го рязали на изпити (което много ме съмнява предвид биографията му) - права си - детинска постъпка, но това не извинява простащината на комуст-професора ни по право. Хвърлих му един гугъл сърч и само от снимките ми мирише на лайна от него.

102
03-20-2015, 10:07
то и младежа има кравешка физиономия
често пъти хората се карат със себеподобни

TheDevilInMe
03-20-2015, 10:12
пак заваля сняг, йеййй, жалко само, че е мокър и малко и съвсем скоро няма да има и следа от него... ;д

NomNomNom
03-20-2015, 10:15
Имам работа и не мога много да се включа,

Разбирам и, че не сте минали през академичната среда, но тогава какви са тези категорични неподплатени изказвания?
:Д Все едно колегите ми не са докторанти ( 4-ма в СУ, един Варна мисля ), хайде моля ти се.
Може да набутват 1-2-5, но не са толкова голям процент, и със самото им съшествуване, се започват и спекулациите, които създават лъжливото усещане, че едва ли не всички са с връзки.

Вероятно си зависи и от факултет до факултет, но щом ще говорим генерално за СУ ..

И не започвайте с тънки намеци от типа на " не сте минали през академичната среда", и " не се се сблъсквали с университетската среда", защото не искам да ви надцаквам с гадни неща тип, че съм се сблъсквала и от студентска, и от преподавателска гледна точка, както приятели, познати, близки, не толкова близки и колеги.

И, като заключение, отново ще повторя, че това, срещу което скачам, е писмото на момчето. И то единствено скачам, защото тази гледна точка не е отразена, и пак всичко се гледа едностранчиво. Съгласна съм с някои от нещата казани нагоре, но няма да се съглася, че момчето е постъпило коректно, правилно, умно и разбираемо, като им е писал подобно нещо.
Съжалявам.

И то, защото - каква е целта му, като го пише? Иска да го приемат? , или по-скоро е обиден и иска да си удовлетвори там потребностите.
И, това е точно случай, в който провокираш и чакаш предварително набедената страна ( тип държавни институции, университети, бла бла ) да се издъни.

Глупаво е.

И бтв, блаб, напоследък от мненията ти личи една тънка самодоволност, на какво се дължи, ако не е тайна ? Похвали се, да ти се зарадваме поне.

102
03-20-2015, 10:18
тънка ли била

NomNomNom
03-20-2015, 10:23
а, да, Кеймбридж ;д
Не мога да се съглася с теб - презумпцията в Б-я като опре до институциите е виновен до доказване на противното. Няма как да знам дали наистина не са го цакали, в който случай просто им е натрил носовете, а за капак и скандалче стана сега.
Пък ако наистина с право са го рязали на изпити (което много ме съмнява предвид биографията му) - права си - детинска постъпка, но това не извинява простащината на комуст-професора ни по право. Хвърлих му един гугъл сърч и само от снимките ми мирише на лайна от него.

Ох, няма и да се учудя, ама явно аз не се изказвам правилно, просто ми мирише на настъпено его.
Разбирам, хайде да кажем, връзкарство или подобни долни неща са факт, момчето е право да смята, че са го рязали нечестно.

Ама дори не е ясно защо точно са го отрязали, и на негово място бих вдигнала шум за да разбера, а не да се правя на обидена госпожица, защото първото е продуктивно, второто е тъпо.

Това е.

Никъде не видях официален доклад, видях само обещание от някакво лице там да потърсят изпитните работи и статистиките, но можеше чисто и просто да се изтъкнат неговите качества и медиите да съдействат за разкриването на истината, без да е нужно от провокации от негова страна.
И без провокациите пак щеше да се разчуе, защото българите се възхищаваме на подобни успехи и по принцип си скачаме срещу образователната система, със или без спомената изцепка.

Просто, много грозно изиграно и от двете страни.

paradosou
03-20-2015, 10:25
НомНом, неглижираш го въпросния Златин Златев и тук не мога въобще да се съглася, но иначе да, както казах и аз, писмото не е оптималният вариант; би било ок без него, пък вече ако примерно иска да променя неуредици (НЕ лични, а по приницп) начинът е друг. Довечера ще хвърля пак поглед на темата... ако още се коментира, естествено.

anonymous708973
03-20-2015, 10:25
И бтв, блаб, напоследък от мненията ти личи една тънка самодоволност, на какво се дължи, ако не е тайна ? Похвали се, да ти се зарадваме поне.


тънка ли била

А, не съм само аз значи. Сега ще се включи да ви каже "как говорите колкото да не заспите" или каквото там беше.

В смисъл, всички знаем, че в НАТФИЗ или където там учи, нещата не са чисти и верно набутват приближени, но далеч не смятам, че това се отнася за цялата ни образователна система.

galaxy29
03-20-2015, 10:28
офф, пак сънувах, че искат да ме убият и бягах и видях полицейско управление, шмугнах се там, обаче никаква защита не получих (както и ирл сиг нямаше да), после някаква жена ме скри в дома си и излизах с кола със затъмнени стъкла, която тръгваше от нейния гараж, минаваше през подземния тунел на тая жена и чак като се отдалечи от къщата, излизаше на бял свят, за да не разбере убиеца къде е домът на тая кола със затъмнени стъкла и да не се усъмни, обаче той се оказа хитър и влязъл в ролята на чистач, който минава по домовете с негов приятел и мина и през нашата къща и се криех или по-скоро щеше да мине и си правех сценарий как ще се крия и имах чувството в съня, че и др път ми се е скучвало или че и др път съм го сънувала ;//////////
и съм много кисела и ме боли коремчето, щото ще ми идва, ама ми закъснява, щото пих витамин ц заради настинката и времето ме дразни и почти всичко ме дразни -.-

102
03-20-2015, 10:34
какво лошо има в тва да пишеш за да не заспиш ;/

Niakoitam
03-20-2015, 11:06
Нещо съм понастинал тия дни,но според личната ми лекарка не сериозно въпреки,че преди няколко дни вдигнах и температура,ама ще видим.

И тая непринудена диетка с лекото намаляване на храната и вафлите май действа.Ако се вярва на леко счупеният ни кантар, откакто го карам така съм свалил около 2 и нещо килограма.

Auriss
03-20-2015, 11:22
https://www.youtube.com/watch?v=WwAoMoFCPks

:О !

sl1nceetoo
03-20-2015, 11:38
Днес ми е някакво "все тая". Скоро не ми е случвало. Има си предимства.
Радвам се, че проектът надмина първоначалния замисъл. И колкото и нескромно да звучи, още повече се радвам, като знам, че моите идеи бяха по- добри и се оцениха.
Много се дразня, когато хората са несъобразителни.
Много мило ми стана, като ми казаха тези неща.
Днес А. ми липсваше.

Jaune
03-20-2015, 11:41
Защо коментирате, че Блаб е самодоволна, като вие говорите със същия маниер?
Изказването за сесията в БГ, Пантера - дъ фак? Генерализираш доста смело за човек, който не учи висше в България. Ти във всеки университет и всяка специалност ли влезе? Или само в чужбина хората учат? Ама иначе Блаб генерализирала за докторантите... плс.

tori
03-20-2015, 12:06
Много нямам настроение, не знам. Направо не мога да се понасям. Трябва да променя нещо и знам какво. Ама е баси сложното.
Освен, че нямам никакво настроение, нещо ме е хванал беса и си излизах цялата стая. Направих хаоса по-подреден според очакванията на майка ми. Има още малко работа по чистенето, както и още някои неща, които не съм подхващала цяла седмица, щото защо не. Ей сега се захващам да довърша, че наистина има какво да се променя по начина ми на живот като цяло. Може би наистина успя да ме надъха да си внеса ред в живота, но не разбирам защо ми е нужно да бъда подбутвана едва ли не, за да направя нещо като хората. И да - не каза, че съм мекотело, но аз го мисля за себе си, което значи, че наистина има какво да се променя и поправя.

Auriss
03-20-2015, 12:13
излизах цялата стая
Това сериозно ли е лаф :Д:Д ?

Не се заяждам, просто наистина звучи олигофренско хаха :Д:Д

tori
03-20-2015, 12:16
Облизах/излизах си е лафче, нда. Смисъл не съм само аз тази, която го ползва. Знам ли, така ми дойде да го кажа.

NomNomNom
03-20-2015, 12:20
Защо коментирате, че Блаб е самодоволна, като вие говорите със същия маниер?
Изказването за сесията в БГ, Пантера - дъ фак? Генерализираш доста смело за човек, който не учи висше в България. Ти във всеки университет и всяка специалност ли влезе? Или само в чужбина хората учат? Ама иначе Блаб генерализирала за докторантите... плс.

"Разбирам и, че не сте минали през академичната среда, но тогава какви са тези категорични неподплатени изказвания?"
Все едно да сипя на 70% от хората нещо от типа на -
" Разбирам, че не сте минали през корпоративната среда и че сте били в университетите само като студенти, но тогава какви са тези .... "

Разбирам да го беше казала нормално и човешки. Всеки има различно образование, различен опит,на различни места и ако го споделяме, можем да се учим един от друг.

Ако има някаква конкретна и коректна информация да стреля, не с недомлъвки и подобни тънки намеци да опитва да си бууства тежеста на мнението.

В случая пак казвам, говорим и за самоизтъкването на онзи младеж в статията, вече ситуацията по университетите че не е цвете, не е, ама не е и толкова зле.

@paradosou - изглежда ти, че го неглижирам, и може би го правя, защото докато масата скача и се възмущава в настроението на статията ( и статията изпълнява точно идеята си и създава това настроение, за което е написана - всички да защитят горкото момче и да му се радват, пък фък всичко останало, в България всичко е зле и т.н. ),
предпочитам да обърна внимание на аспект, който не е засегнат, и пак казвам, не е лично, и всеки, който ме е засичал по темите, знае, че е вероятно да скоча за аспекти, които не се засягат или в които има малцинство, и ако статията беше с обратна насоченост, щях да подкрепя.

С две думи - според мен той е с настъпено его и получилата се ситуация е грозна, и това, че образователната ни система е с много недостатъци, не го оправдава.

Толкоз.

102
03-20-2015, 12:40
Това сериозно ли е лаф :Д:Д ?

Не се заяждам, просто наистина звучи олигофренско хаха :Д:Д

тва значи да си изчистиш
къде си расъл

102
03-20-2015, 12:41
понякога леко се дразня на такива хора като НомНомНом с които нема кво да се заядеш

Dagichka
03-20-2015, 13:24
полудявам. и всички ме дразнят, пък аз съм наай-дразнещата от всички

therichbitch
03-20-2015, 14:56
То да беше ученето 10 дена, хах. Тва да не е бг сесия, да мога да уча само в тоя един месец и пак да си взема изпитите, знаеш за какво говоря.
Ще се учудиш, когато егото на човек, който не е свикнал да се излага, е заплашено, колко информация може да побере и в какви времеви интервали. :Д Така де, аз говорех за себе си, помня светкавично и по- добре сама си уча вкъщи, т.е. оставам на становището си и за Германия, перфектно ми беше- 200 човека зала, не те знаят там ли си, не си ли, не те занимават с глупави презентацийки (това са финанси, за Бога, не маркетинг) и всеки си решава сам как да подходи. :)
И най- важното- само номер си, (нагледах се на тукашните отличници, как ги размазаха по всичко и то не с 3 или 4, ами си ги скъсаха с 5ци),
което пък ме кара да се намеся в спора с Блаб. Може да не ви харесва, да ви звучи клиширано това, което казва и как го казва, но е права- не е само в Натфиз, където има мн субективизъм per se, щом могат да поканят човек, който пише "доктУрантура", за докторант (и не става дума за технически науки, където пак не е простимо, но.. нали, маркетинг, човекът и презентацийки ще трябва да пише, пълни с грешки) или човек, който не може да различи комбинация (5 от 8 ), да се занимава със статистика, еми сори, ама е повече от пародийно.
НомНом, има и като твоите познати и колеги, които са докторанти, но има и много други.

защото не искам да ви надцаквам с гадни неща тип, че съм се сблъсквала и от студентска, и от преподавателска гледна точка, както приятели, познати, близки, не толкова близки и колеги.
А, сигурна ли си? Защото току- що го направи макар и в отговор на натякващо послание и с по- различен тон, непредизвикващ раздразнение за повечето. Няма лошо, доколкото разбирам от постовете ти, не си си губила времето със следване, а си направила адски много неща по това време и все за работа говориш, евала, но ми правят впечатление подобни изказвания: аз не искам да ви надцаквам, но все пак ще ви кажа.., пък вие си правете изводите

Сега ще прочета за какво става дума в писмото на момчето и професора и ще едитна.

Aeternal
03-20-2015, 15:15
Толкова много изписани думи, чак аз се заинтригувах, дори четох статията, докато не стигнах до името на Русчев.
Хора без работа сте, сериозно :Д

NomNomNom
03-20-2015, 15:23
А, сигурна ли си? Защото току- що го направи макар и в отговор на натякващо послание и с по- различен тон, непредизвикващ раздразнение за повечето. Няма лошо, доколкото разбирам от постовете ти, не си си губила времето със следване, а си направила адски много неща по това време и все за работа говориш, евала, но ми правят впечатление подобни изказвания: аз не искам да ви надцаквам, но все пак ще ви кажа.., пък вие си правете изводите

Сега ще прочета за какво става дума в писмото на момчето и професора и ще едитна.

Да, отвърнах на похвата на блаб, в противен случай не бих го направила и не съм го правила.
Вероятно не беше най-адекватната реакция, но не ми се налага често да навлизам в подобен тип конфронтация и не знаех как да реагирам. По-нататък пак го отбелязах, отново в отговор, и ми е неприятно.

А за останалото, не съм направила адски много неща, просто нещата в различните сфери са различни, а много пиша за работа, защото си ми е основното вълнение в живота, след връзката ми, и нямам особено много други хобита или интереси.
Ако бях студентка, щях също толкова да се вълнувам и да се радвам за университета, та щеше да изглежда сякаш много уча, ама просто щях да си се забавлявам искрено, та реално не правя нещо по-различно и сега, та няма смисъл да се обяснявам повече.

И аз не исках да звуча грубо, обаче се паля, когато нещата се разглеждат само от едната страна, при което веднага скачам на противоположната, също толкова крайно и едностранчиво.

Та, надявам се никой да не ме хейтва и всичко да е хепи хепи, развявам бял флаг, и успех на момчето, истината е, че нищо лично нямам :д

Ivaaaaa
03-20-2015, 15:30
пеперудки в корема, ала-бала, хубаво е ;д
и цикъла ми е към края си ((((( : дори беше безболезнен ^^

therichbitch
03-20-2015, 15:39
Прочетох статията, очаквах нещо много по- фрапантно и честно казано не намирам за кой знае колко кофти това, което е казал студентът, за разлика от ответната реакция на професора- адски грозно звучи, най- малко заради годините, опита и позицията, която заема. Хубаво, афектиран е, емоционален, може и да не се е представил добре на изпитите, но е достатъчно млад,а отговорът на Русчев си е злобничък в моите очи.
Имам познати (и аз като всички), които са били прецаквани на изпит за докторанти, а подобия на животно с капка мозък като горните, за които споменах, просперират. Дали са станали вече докторанти или не, не знам, но само фактът, че им се предлага такава възможност и се котират на академичната сцена, е достатъчно показателен.
Няма да се учудя наистина да е прецакан г-н Златев. Освен това, на всички ни е известно, че юридическият също се слави с многото преподаватели, които си правят каквото искат, аз също съм попадала на такива- един делеше изпитите на купчинки и най- нагло заяви, че не ги чете.

В България е доста по-тесничко, има места наистина само за най-добрите
А това ме уби направо, някакъв отчаян опит да защити честта на Алма Матер.

paradosou
03-20-2015, 16:30
http://dnes.dir.bg/news/india-uchenitzi-prepisvane-18710870?nt=4
Ахахахахаххахаха :lol: :lol: :lol:. Честно, имам усещането, че или сънувам, или днес е първи април, а аз нещо не съм отразила.

galaxy29
03-20-2015, 16:34

tireheb
03-20-2015, 17:04
Златев е засегнат и разказва, че цял живот е работил като юрист, заминал за Лондон като такъв и сега упражнява професията си. „Никога не съм мил чинии, имам миялна“, каза той.

лол ахахаха
МИ ДА СИ МИЛ БЕ

jghgh
03-20-2015, 17:22
некой от вас ако е бил на бригада ще ми пише ли лично за информация и т.н.;
може би не за тая година, че изтървах сроковете, ама по принцип питам, че ми е интересно и ми се върти в главата

DarkTemplar
03-20-2015, 18:39
http://store.picbg.net/pubpic/A9/DC/7a441fa2c444a9dc.png

do they

Lilanda
03-20-2015, 18:49
Златев е засегнат и разказва, че цял живот е работил като юрист, заминал за Лондон като такъв и сега упражнява професията си. „Никога не съм мил чинии, имам миялна“, каза той.
Това най-много ме разсмя от цялата статия. :lol:

Никак не му е чиста работата на господата докторант, ама хайде...:Д

ПТ: В сравнение с вчера, днес се чувствам повече от идеално. Те хората са си го казали де, всяко чудо за три дни. Нашето чудо мина за ден и половина. Със сигурност няма да се отървем само с това, но пък важното е, че въпреки всичко, днес нищо не беше по-различно от преди, с изключение на няколко взети решения, разбира се. В крайна сметка всички си имат възходи и падения и мисля, че съм доста доволна от тези от изминалите няколко дена. ;3

Fisherman
03-20-2015, 19:25
То да беше ученето 10 дена, хах. Тва да не е бг сесия, да мога да уча само в тоя един месец и пак да си взема изпитите, знаеш за какво говоря.
Месецът преди това ти е здравото учене. И да те занимават, и да не занимават, ти уроците си ги учиш през семестъра, тогава си правиш и Zusammenfassung-a и т.н. След като така и така го правя, нямам против тук-там да имам изпит, вместо да ми го изсипят накрая на главата.

Иначе и за Хелоуин не съм съгласна. Сравни мащабите на празниците, тоест на държавите. Не може да очакваш цял свят да празнува някакъв празник на държавица със 7 милиона. Няма как да стане.
Ти като можеш да изброиш будителите, какво те бърка да се маскираш. Като не искаш - не искаш, ама някакви тиради за смисъла на традициите... Не те карат да ИЗБИРАШ, предлагат ти да празнуваш и двете. Аз конфликтна точка не виждам.

не ти прави чест да говориш на изуст за бг сесията,да ти еба майката свиньо продажна,лайте колкото желаете няма нищо по-жалко от това да се откажеш от произхода си за да ти е добре на храносмилателната система

anonymous708973
03-20-2015, 19:30
Деси, аз за обективността съм напълно съгласна. Ама нервите ми, които по принцип са/бяха доста стабилни, като стане въпрос за изпити, са пред разпад всеки път.

По темата: Написах си мениджмънта - естествено, времето кът, но наистина дадох всичко от себе си. Идваше ми да ревна на 10-тата минута, такива мускулни спазми получих в ръката. Крайно време е да се науча да пиша с лявата!


не ти прави чест да говориш на изуст за бг сесията,да ти еба майката свиньо продажна

Хич нямам познати студенти в България от всевъзможни специалности, не.
Окей, за медицина не важи, да кажем. Забърши си ся сополчето и спи спокойно.

DarkTemplar
03-20-2015, 19:36
Но ако има нещо, което истинският българин да мрази повече от всичко на света, това са българите-емигранти.
Тва са предатели на kleta majka balgariq и немат право да говорят квото и да било. Даже не трябва да имат право да гласуват. Откъде-накъде те ше му кажат как да живее и кой да го управлява.
А и не знаят как да живеят. Истинският българин постоянно обяснява на българските емигранти колко са зле. За разлика от него, нали.
Щото той е и умен, и талантлив, и се къпе сека седмица.
Така че никой не мое да му казва квото и да било.
;)

Fisherman
03-20-2015, 19:42
темпларе ти какво праиш още в тая дупка,в чужбина има повече храна,давам ти един пример

Fisherman
03-20-2015, 19:43
Деси, аз за обективността съм напълно съгласна. Ама нервите ми, които по принцип са/бяха доста стабилни, като стане въпрос за изпити, са пред разпад всеки път.

По темата: Написах си мениджмънта - естествено, времето кът, но наистина дадох всичко от себе си. Идваше ми да ревна на 10-тата минута, такива мускулни спазми получих в ръката. Крайно време е да се науча да пиша с лявата!



Хич нямам познати студенти в България от всевъзможни специалности, не.
Окей, за медицина не важи, да кажем. Забърши си ся сополчето и спи спокойно.

и какво да направим ние,като приятелите ти са тъпи,като теб и избора им на специалност и университет също е тъп,освен ако не си приятелка с цяла България

DarkTemplar
03-20-2015, 19:48
темпларе ти какво праиш още в тая дупка,в чужбина има повече храна,давам ти един пример
смея се на такива като теб

tori
03-20-2015, 19:51
Да си изядеш минутите и да имаш още цели два дни до следващия засечен период. :д Красиво, Торинце, красиво. Днес съм доволна от себе си, даже предоволна. Ей ся пих кафенце с нея, иска кон, момичето. :ддд Няма лошо, де - нека. Ей ся первам един душ и си лягам да чета Пратчет. Баси, кво съм се влюбила в него тия дни, не ми е ясно.

DarkTemplar
03-20-2015, 19:52
следващия засечен период.
отчетен, жабчо. ;]

Fisherman
03-20-2015, 20:01
смея се на такива като теб

виждам,че делото за освобождение на България ти е смешно,на 3ти март сигурно си в траур

tori
03-20-2015, 20:01
Тъй де, отчетен. :дд Няма ме никаква тия дни, за днес си втория, който ми прави забележка във фороня.

paradosou
03-20-2015, 20:05
Пропускам български кОпон :smt112 тая седмица, даже доколкото разбрах ще има и българи от съседния град, ноо нищо, без запознанства не съм останала. Ученето го вкарах в ритъм и съм ок.
Кхъм, тая иконка, ако имаше активни подписи в момента, бих я увековечила.
:smt112 :smt112 :smt112 :smt112 :smt112

102
03-20-2015, 20:21
пинкпан7хер немаш пост който да не е назидателен и да не се споменава германиата
многознайка

anonymous708973
03-20-2015, 20:36
пинкпан7хер немаш пост който да не е назидателен и да не се споменава германиата
многознайка

Eeee, не е с лошо :)
Ше ви стане ли по-леко на душата, ако ви кажа, че от 4-ти (да, с един ден закъснение) март ме хвана патриотична вълна някаква и си разцъквам национални "хитове", хаха. Сега под душа си пях "Райна Попгеоргиева", редувах с "Кога зашумят шумите..." :д
Не с лошо и хубава петъчна вечер на всички!

102
03-20-2015, 20:43
не е с лошо
просто в началото е забавно но след стотния път става досадно
подобно :)

DarkTemplar
03-20-2015, 20:49
виждам,че делото за освобождение на България ти е смешно,на 3ти март сигурно си в траур
и какъв принос има дришльо като теб към това дело?

skate
03-20-2015, 22:51
haahaahaahah nz kvo stava dl

pandabear
03-20-2015, 22:58
kakvoto stava, stava
drugoto ne stava

skate
03-20-2015, 22:59
kakvoto trqbva da stava,stava
dr ne mi trqbva da stava

pandabear
03-20-2015, 23:01
abe pravi kakvoto trqbva pyk da stava kakvoto shte

skate
03-20-2015, 23:02
setih sa za:
koito ima rabota ....dobre
koito nqma rabota - da si 4uvstva rabotata

HollyGolightly
03-20-2015, 23:06
http://24.media.tumblr.com/fe90d42ded307310acb0906bf4cada7d/tumblr_mjkb8rgFAO1s33nmro5_500.gif

heartshapedbox
03-21-2015, 06:43
Тръгвам към ветеринаря тъкмо, на зверчето му предстои операция. Дано всичко мине добре, притеснено ми е. :/ Стискайте палци.

Fisherman
03-21-2015, 06:58
и какъв принос има дришльо като теб към това дело?

не мога да имам принос за нещо преди 130 години,прасе

станал си неприятно тъпичък

galaxy29
03-21-2015, 07:48
Тръгвам към ветеринаря тъкмо, на зверчето му предстои операция. Дано всичко мине добре, притеснено ми е. :/ Стискайте палци.
успех ^^
ама каква операция

galaxy29
03-21-2015, 07:49
.
изглеждаш ми мн негативен, наистина ли си такъв

Ivaaaaa
03-21-2015, 07:50
пипи чете дебели маркетингови тухли как да продава опели. ко я занимаваш с твоЙте прости химии, фишка.
всяка сесия зрението й се влошава с по един пункт/диоптър.

TheDeath
03-21-2015, 08:07
Простотия. Или аз съм расла в саксия, ама категорично не смятам, че има достатъчно такива индивиди, за да се направи обобщение.

Проверих й набързо другите статии на тая Адриана Аврамова - всичките са в този стил. Болднато, тук-таме големи букви, смели обобщения, вменяване на вина ("аз обаче упорито ще продължа да ви разказвам какво правят децата ВИ") и изживяване като някакъв морален съдник, за когото обаче светът не е достатъчно скандален, та си го напасва, че да има какво да оплюва.
Мухла някаква.

Някаква горда наследница на вечно търсещия отвратителни истории Карбовски. Според мен, ако искат да превъзпитат някак това според тях пропаднало поколение, тактиката и е грешна. Вместо да пишат постоянно колко са пропаднали всички и да успокояват по този начин съвестта на подобни индивиди показвайки им, че не са само те, не е ли по-добре да покажат добрия пример, да дадат правилната насока? Според мен една статия за някой постъпил човешки, протегнал ръка и помогнал на човек в нужда или подобно, би накарало хората да се замислят доста повече от статия обясняваща колко сме пропаднали, като нация.

Иначе, днес е ужасен ден, събота, работна, уж трябва да съм болничен да гледам малкия, а пак съм в офиса и чакам да ми дадат поредната "много спешна задача". Изчаквам до обяд и звъня на шефа да му кажа, че си тръгвам, за да си гледам безценното. Сори, ама не стига, че ще ми се платят тези дни болничен на по-малка надница, ами аз пак съм тук и вися и вися! Пффф, голям съм шаран :(

Andjyy
03-21-2015, 08:38
години си мълчах. днес й казах всичко. нараних я.
чувствам се отвратително. няма да си го простя.
милата ми майчица

jghgh
03-21-2015, 09:00
ибаси якото време!!!
ходи ми се на планина!
жалко че съм ангажирана!
деееееееби!!!
удивителни!!
!!!
!!
!

anonymous908491
03-21-2015, 09:05
Добре де, прекалили са разбира се, ама той какво очаква. И от какъв зор да им пише, все едно ако някой не е купил твоя продукт, а на конкуренцията, ти да ходиш да им търсиш сметка. ( на клиентите )

Не е прекалил, предисторията на раздухваното пропуска, че тоя малък духач пише на професора и пуска писмото в медиите, но явно не е очаквал, че толкова яко ще го затапят, сега дори щял да съди, че го нарекли мияч на чинии.

DarkTemplar
03-21-2015, 09:15
станал си неприятно тъпичък
колкото и да затъпея, теб никога не мога да те стигна, щото си недостижимо смотан, заблуден, тесногръд и объркан. тезите ти са на ниво гласуващ за АТАКА или някоя ъндърграунд комунистическа партия.

сигурно живееш в някоя порутена панелка в льолин 5, обеля или мизерно предградие и мразиш всички с по-добър живот от твоя.

anonymous908491
03-21-2015, 09:19
сигурно живееш в някоя порутена панелка в льолин 5, обеля или мизерно предградие и мразиш всички с по-добър живот от твоя.

Сам си правиш комплименти, защото другите те виждат ква мастия си.

Fisherman
03-21-2015, 09:29
изглеждаш ми мн негативен, наистина ли си такъв

не,принципно в живота съм смехурко,просто като превключа става зле

Fisherman
03-21-2015, 09:31
колкото и да затъпея, теб никога не мога да те стигна, щото си недостижимо смотан, заблуден, тесногръд и объркан. тезите ти са на ниво гласуващ за АТАКА или някоя ъндърграунд комунистическа партия.

сигурно живееш в някоя порутена панелка в льолин 5, обеля или мизерно предградие и мразиш всички с по-добър живот от твоя.

аз ти казах,че гласувам само за Бойко, прасе сега ако обичаш не говори глупости,можеш да спекулираш на воля къде живея и кой съм,само внимавай да не бъдеш засечен когато най-малко очакваш

NomNomNom
03-21-2015, 10:49
От кога не ме бяха вкарвали в някаква драма или интрига :д Не го бях очаквала от 33г. мъж, приятел.
Пък дойдох заради него тук, за да го уважа за уикенда/за рд-то му.

Вчера бях разтроена, но днес ми е все едно.

Не бях пила алкохол от около октомври ( последните месеци съм пила 2 или 3 пъти по чаша розе за обяд/вечеря, не мисля, че са били повече ), и изпих 3 чаши вино и си легнах в 2 :д

А преди 1-2г. не знам колко уиски наливах, но в 7:30 сутринта, след като сме затворили дискотеката, ходехме за чипс пред фантастикото :Д


Сигурно всеки човек, като се обърне назад, се чуди с кой акъл е вършил всичките простотии. Ама някак, като бях по-мъничка, се чувствах безсмъртна и недосегаема, и се страхувах от духове и извънземни.

Сега при лека болка в корема, минавам на щадящ режима корем, при всяка болежка - интернет и лекар, и като цяло никакви вредни неща тип джънк, алкохол и цигари. И пък вече не ме е страх от духове, а от истински хора, които могат да ме причакат пред входа или пред апартамента.

'Ма пък сега се наядох със шоколад.

dreamwalker
03-21-2015, 11:25
DarkTemplar не е прасе. Защо го обиждаш, рибар?

DarkTemplar
03-21-2015, 11:55
аз ти казах,че гласувам само за Бойко, прасе сега ако обичаш не говори глупости,можеш да спекулираш на воля къде живея и кой съм,само внимавай да не бъдеш засечен когато най-малко очакваш
заповядай бе, ела да ме засечеш. само дето се криеш като плъх и не смееш да се покажеш дори на снимка, какво остава лице в лице. аман от интернет хулигани.

Fisherman
03-21-2015, 12:17
под засечка имах друго предвид,не бих си мръднал пръста за тебе прасе,но нека тва не ти пречи да си мечтаеш

Fisherman
03-21-2015, 12:18
DarkTemplar не е прасе. Защо го обиждаш, рибар?

не е обида а истина,ти как би нарекла един човек с наднормено тегло

DarkTemplar
03-21-2015, 12:20
под засечка имах друго предвид,не бих си мръднал пръста за тебе прасе,но нека тва не ти пречи да си мечтаеш
да бе, забравих, че ти си специалист във виртуалните засечки и виртуалните житейски постижения.

Niakoitam
03-21-2015, 12:30
Но ако има нещо, което истинският българин да мрази повече от всичко на света, това са българите-емигранти.
Тва са предатели на kleta majka balgariq и немат право да говорят квото и да било. Даже не трябва да имат право да гласуват. Откъде-накъде те ше му кажат как да живее и кой да го управлява.
А и не знаят как да живеят. Истинският българин постоянно обяснява на българските емигранти колко са зле. За разлика от него, нали.
Щото той е и умен, и талантлив, и се къпе сека седмица.
Така че никой не мое да му казва квото и да било.

;)

Не е като да няма известна доза право в тоя пост.Особено пък за гласуването.Откъде накъде някой си дето едвали не е забравил как да стигне до България ще определя моето бъдеще и бъдещето на хората дето живеем тук.Да си гласува в чужбина.Нали там живее?А след като дойде тук и поживее някоя и друга година е добре дошъл да гласува.А не от ДПС примерно да си водят на няколко дневна екскурзийка привърженици или да отварят стотици избирателни секции в Турция.И за останалите емигранти важи макар и в по-малка степен.

А това че има такива една голяма част от тях,които ги е срам да кажат пред някого в чужбината,че са българи,а после тука ръсят акъл с голямото самочувствие ала колко съм велик,защото съм бил в чужбината и вие прости селяндури тъпи не можеше да ми застнаете и на малкото пръстче е пък съвсем друг въпрос.Леко Криворазбраната циливилизация.
Една подобна нагла "италианка" от нашият град във фейса така ме изкара извън нерви,че и паднах на нивото.Освен че в групата на града ни обясняваше какви сме били селяндури,пияници и т.н в нашият град,как за нищо не ставал,как сме били яли само боб и леща за разлика от нея, как сме си купували само дрехи от Илиенци за разлика от нея и още сто неща,реши в един момент да ми досажда и на ЛС.Е,след някой и друг ден размяна на обидни реплики реши все пак да прояви благоразумие и да ме блокира. :D

Така че ако някой е мразен от българите,то е малко вероятно да е заради това,че бил или е емигрант.Може би пък си има разни други причини,а това е само оправдание на въпросният.И да щом е отишъл в чужбина няма моралното право да се фръцка и да те обучава как да живееш в страната,в която той е решил,че не може да се реализира.

И да,да не повярва човек,но има и умни и интелигентни българи,които като минат до теб не ти се насълзяват очите поради гадната им миризма. :)


сигурно живееш в някоя порутена панелка в льолин 5, обеля или мизерно предградие и мразиш всички с по-добър живот от твоя.

Нямам нищо общо нито с Люлин (единствено една съученичка има апартамент там),нито с Обеля,нито с Модерно Предградие,нито с която и да е част на Западна София,но смятам,че е леко попресилено да обиждаш някого на тема къде и в какво живее.Нали знаеш,селянина от селото може да излезе,но селото от селянина никога? Вероятно и в Драгалевци и Бояна има селяндури,вероятно и в чужбина та даже и в Ню Йорк има селяндури,подобно на "италинката",за която разказах.Така че това къде и в какво живее някой не му повдига автоматично статуса от селяндур на неселяндур.Понякога може да има дори и обратен ефект.:)

heartshapedbox
03-21-2015, 12:34
успех ^^
ама каква операция

Благодаря! :)
Кастриране, чипиране и премахване на една жлеза. Нищо свързано със здравословен проблем, но все пак ми беше притеснено.Взех си го преди малко мъничето, всичко е минало добре и спинка сега. Надявам се, че ще се възстанови бързо.
Иначе аз съм добре, малко смазана след тренировката, но мисля да изскоча на въздух, че времето е повече от чудесно. Нещо ме дразни той, но по един или друг начин и това ще мине в най-скоро време. Няма да се поддавам на негативни емоции, правя си хапване набързо и изхвърчам на слънце, даам. :)

weheartiit
03-21-2015, 12:36
Супер изморена съм,а днес е много дълъг ден...
Имах 1 свободен час,но не става,съня не ме хваща нещо,а очите ми две не виждат.
Много мразя да завися от хора,просто ми е пределно ясно,че
има нещо и няма да се обади и така всички планове отиват на вятъра и
не знам къде ще си блъскам главата.Дано греша.Дано !!!

sl1nceetoo
03-21-2015, 12:38
Днес съм бадасс, пих сок направо от кутията.

Jaune
03-21-2015, 13:06
ахаха, добре, че са темплара и рибаря, че да се поразвеселя малко

времето е прекрасно, аз обаче цял ден съм вкъщи (чета си книжка де, не се оплаквам), но винаги чувствам като пропилени дните, в които грее слънчице, а аз не си подавам носа навън... уф. тонусът ми е нисък, не знам... айде, оплаках се

DarkTemplar
03-21-2015, 13:10
Нямам нищо общо нито с Люлин (единствено една съученичка има апартамент там),нито с Обеля,нито с Модерно Предградие,нито с която и да е част на Западна София,но смятам,че е леко попресилено да обиждаш някого на тема къде и в какво живее.Нали знаеш,селянина от селото може да излезе,но селото от селянина никога? Вероятно и в Драгалевци и Бояна има селяндури,вероятно и в чужбина та даже и в Ню Йорк има селяндури,подобно на "италинката",за която разказах.Така че това къде и в какво живее някой не му повдига автоматично статуса от селяндур на неселяндур.Понякога може да има дори и обратен ефект.:)
Не разбирам по какъв начин те засяга коментара ми, че се намесваш?,

Jaune, пак заповядай. :>

anonymous908491
03-21-2015, 13:33
не е обида а истина,ти как би нарекла един човек с наднормено тегло

ако той и анархито участват в конкурс за най-хубаво прасе, ще спечелят ли състезанието за най-красива двойка ?

DarkTemplar
03-21-2015, 13:37
papugai е фаворитът за най-привлекателен педофил. Има слухове, че Владо Кузов е ходил на уроци при него.

anonymous908491
03-21-2015, 13:42
Има слухове и че правиш хубави свирки, остава да се уверим дали са верни.

Jaune
03-21-2015, 13:46
:lol:

DarkTemplar
03-21-2015, 13:54
Винаги може да се срещнем и да провериш. Като бонус ще ти осигуря безплатно гипсов костюм, който ще ти е точно по мярка.

anonymous908491
03-21-2015, 13:59
Затрудняваш ме с тоя подарък, значи и аз трябва да ти дам нещо, краката ти хубави ли са, да знам, каква рокля да ти взема ?

102
03-21-2015, 14:01
ахаххахахахаха

jghgh
03-21-2015, 14:14
хора,плийз

Corb1225
03-21-2015, 14:25
papugai е фаворитът за най-привлекателен педофил. Има слухове, че Владо Кузов е ходил на уроци при него.
На мен вежливия лос (оня многословния) ми изглежда повече педофил от папагала.

Dagichka
03-21-2015, 14:49
слънчице и старбъкс от сутринта, не мога да се оплача :д
макар още да не ми е писал.. и още да ми лазят по нервите всички, просто.. не знам, все повече ме отвращават и отблъскват или аз съзнателно бягам от тях, но в крайна сметка да, ясно ми е, че мога да се справям сама и всъщност съм го правела винаги, просто те са около мен, защото имат изгода

tori
03-21-2015, 15:07
Колко много ми липсва... Макар че семейството и приятелите му са щастливи, аз продължавам да си го искам тук и за мен. Егоистично и нагло, но ич ми не е! Иначе времето е хубаво, МНОГО хубаво даже. :3 Цял ден разходки, едно-друго... Ей сега забърках бананово-шоколадов шейк, ного хубав се получи, само че без сладолед - разбираемо защо. Сънено ми е и нещо не можах да спя, аз тъжну.

Lilanda
03-21-2015, 15:07
слънчице и старбъкс от сутринта, не мога да се оплача :д
Добре бе, само при мен ли е облачно и дъждовно цял ден? ;с

Добре съм иначе, малко изморена, но не се оплаквам. Такива жестоки синини имам от вчерашното "приземяване" на автобусната седалка, че не е истина. Аз си знаех, че с тая фирма няма да го бъде още като ходих да си изкарвам карта, но, за жалост, нямам друг избор. Имам голяма нужда от сън, а не мога да заспя дори за малко. Усещам как утре пак ще стана в 10 часа без никой да ме е будил и пак няма да съм отпочинала от тежката седмица...

anonymous708973
03-21-2015, 16:06
Не е прекалил, предисторията на раздухваното пропуска, че тоя малък духач пише на професора и пуска писмото в медиите, но явно не е очаквал, че толкова яко ще го затапят, сега дори щял да съди, че го нарекли мияч на чинии.

Хаха, аз да съм съгласна с теб о.О 8-)

Готинка новина в учебен план, която значително улеснява работата ми тази седмица - ще се наваксва по останалите предмети, здраво тази седмица и после - заслужена ваканция.
Остава и идеята ми да се осъществи и ще ми е много добре.

pac0line
03-21-2015, 17:28
a little party never killed nobody ?

galaxy29
03-21-2015, 18:05
Благодаря! :)
Кастриране, чипиране и премахване на една жлеза. Нищо свързано със здравословен проблем, но все пак ми беше притеснено.Взех си го преди малко мъничето, всичко е минало добре и спинка сега. Надявам се, че ще се възстанови бързо.
ох, разбирам те, то е нормално да ти е притеснено, дори да не е здравословен пр
аз преди две седмици си кастирах женското коте, отдавна се канех, ама нямах пари, а вкъщи не искаха да го финансират и се страхувах да не забременее преди да събера пари, щото си излиза и навън и си общува и със съседките котки, а и с котарака ни, който й е брат и не е кастриран, уж си се усещат, че са брат и сестра де, ама нали при тях не важи тва и кой знае и щеше да ми е много гадно да я кастрира оплодена, та взимахме и хапчета временно, под десет бройки, то сега на моя рожден ден ще стане на една котешка годинка и наскоро започна да се разгонва и за щастие не беше напълнила корема.. и знаеш ли за ко още се притеснявах, викам си 'оф, ама аз ще и отнема майчинството, сега няма да може да усети какво е, дрои поне веднъж, дали пък да не я оставя един път, ама нямаме възможност...' и си го споделям на един изключително специален човек и той вика 'е ти и правиш услуга, не стига, че е негърка (щото е черничка), ами остава и да роди като циганка на една година..' и ме успокои :д а пък и си коментирахме, че като порасне след време може да е детегледачка или да осиновим и по такъв начин ще усети какво е да си майка и дам, успокоих се и реших, че това е най-добрият вариант :д а дам и да ти кажа, че само първите дни е тегаво, защото като дрогирана, тя всъщност си е дрогирана де и е неадекватна, та понеже трябва да я гледаш като беззащитно новородено и аз някаква неспокойна, въпреки че всичко си беше минало добре и пак той каза, че ще съм много яка малко параноична майка и ми беше кофти, че и обръснаха коремчето, ама той се пошегува, че е момиче и трябва да и е гладко и вика, че тъкмо ще смени малко прическата :д та само първите дни и после е като нова, на моята вече даже започна да и расте козинка на бръснатото коремче, а дам и за това се притеснявах, щото тя точно в тая част на коремчето имаше единствено бяло петънце и се чудя сега, дали ще е пак бяло, ама и да не е нищо, тъкмо малко разнообразие и съвсем бързо си възвърна апетита и се израдва на лакомствата и вчера щях да я водя да и махат конците, ама като се наканих, тя се беше скрила, сиг е усетила хахах и се появи чак като му беше минало работното вр, та утре ще я водя и така ^^ много разбъркано писах, ама се развълнувах :д
а твоето животинче какво е всъщност :д и таз жлеза защо, щом не е здравословен проблем

anonymous708973
03-21-2015, 18:22
Присъединявам се към разбиращите притесненията за домашни любимци, за съжаление съм имала не малко :(
Честно, предпочитам на мен да ми правят нещо отколкото на животинката/ите ми.

M****
03-21-2015, 18:25
//off-topic:

Всички Порови, с изключение на морската видра, притежават анални жлези, отделящи миризлив секрет, с който маркират територията си или привличат партньори.

Edit:
heartshapedbox е споделяла, че има порче за домашен любимец, та предполагам това животинче е било подложено на операция.

galaxy29
03-21-2015, 18:25
дам и аз така :д и не се беше прибрала и си викам намразила ме е, щото са я измъчвали, заради решението ми :д
аз и си говоря с тях, смисъл всичко си им обяснявам, бях и обяснила, че е за нейно добро и ко що и като цяло си им споделям неща от ежедневието, на нея главно, щото ми е най-близкото животинче :д

anonymous708973
03-21-2015, 18:37
И аз винаги си говорех с кучо, най-редовно учихме по нещо заедно :д

galaxy29
03-21-2015, 18:42
според мен си ме разбират :д
а пък знаете ли какво последно стана, значи аз и на сестра ми и на нея им викам шуши понякога, та и двете в стаята и нещо викам на котката шуши и сестра ми пита ко и аз викам на котката говоря и тя изревнува и се поешгува, че ще я изхвърли :д

tori
03-21-2015, 18:58
Аз, да чукна на дърво, никога не съм имала проблеми с домашните любимци. Един-единствен път единия костенур от домашното блато ме уплаши като изпадна в летаргия и натам вече близо десет години никакви такива работи. Само не ми е ясно като отида след няколко месеца да уча някъде, как ще свикна без тях...

therichbitch
03-21-2015, 19:31
И аз си говорех с моята котка, която умря само на 4 годинки преди 13 години, но все още ми е мъчно.
По принцип смятам, че всички животни са по- добри от хората, но пък има такива, които драскат, хапят, пикаят в обувки за отмъщение, не казвам, че са зли, но са по- лоши от моето- такова кротко и добро животно не бях виждала, честно.

sl1nceetoo
03-21-2015, 19:34
Сега като ви чета за тия животинки се сетих колко много искам лабрадорче, пясъчно ако може.
Сетих се и, че не харесвам котки. Като бях малка, вкъщи отглеждахме едно бебе врабче. Беше с наранено крило и не можеше да се научи да лети. Дълго беше вкъщи и като взе да се пооправя го изведохме на двора и то взе да хвърчи по мъничко :д Беше много сладко, хвръкна на оградата и тогава изведнъж, и аз не знам откъде, се появи една котка и го глътна цялото. :/ От тогава ги мразя, освен малките котенца.
А, още нещо се сетих :д
Пак като малка имах хамстер, ама той вече беше голям и нз какво му стана и докато го галех доста яко ме ухапа :д Не знаех как да спра кръвта и отидох при баба, и тя като попита къде съм се ударила, най- тъпо и отговорих, че в стената (което няма как да стане на пръста :д). И всичко това, за да не се ядоса баба ми на хамстера и да не го хвърли :ддд

Auriss
03-21-2015, 19:47
мдъ и аз искам куче, ама като се сетя че ще трябва да ставам в 6 сутринта да го разхождам на -10 градуса и ми става гадничко такова. А и 100% ще го разглезя и ще ми се качва на главата -.-

Обмислях и една ангорска котка, но ме притеснява какво ще се случи с компютър, монитори, телевизори етц ;д А и котките са доста крийпи

galaxy29
03-21-2015, 19:50
нашият котарак е много разглезен и сега се държим по-строго за да го вкараме в ред :д

Auriss
03-21-2015, 19:52
вземете си куче :Д:Д

tori
03-21-2015, 19:53
Аз искам хъски. И котка. И таралежче. И тарантула. И рибки.

galaxy29
03-21-2015, 19:55
имаме си и куче :д той е риж старец и леко недочува, един път беше заспал много дълбоко и не се събуждаше като го виках и си помислих, че е умрял от старост и се разплаках :д

galaxy29
03-21-2015, 19:57
а защо котките са ти крипи ;/

anonymous908491
03-21-2015, 20:10
Женките говорят за домашните си любимци, мъжете си мълчим, не искаме да говорим за жените си

Auriss
03-21-2015, 20:11
нз странни са, психопатски поглед вадят и се държат като напушени

Не си ли срещала някви бавни такива равнодушни хорица дето не мигат като говорят и не си отместват погледа изобщо ? Е на такива ми напомнят

NomNomNom
03-21-2015, 20:15
^^^^^

И аз на почивки ревях за животинки, докато хамстерите ми не се самоизядоха, и две котки, спасени от улицата, не ми даваха да спя от мяу мяу.

Животно вкъщи повече не. Не обичам дългосрочни ангажименти, носещи повече негативи.

А майка ми как се тормози, съседите й натровиха с антифриз дечицата ( котанчета ), на системи стояха по цяла седмица, и от 6, 4 умряха, мисле

galaxy29
03-21-2015, 20:16
:д ами то както от хорицата има различни видове, така и при котките

anonymous908491
03-21-2015, 20:21
А майка ми как се тормози, съседите й натровиха с антифриз дечицата ( котанчета ), на системи стояха по цяла седмица, и от 6, 4 умряха, мисле

А един от моите съседи слиза в мазето и ги трепе с бухалка, сега 4 улични/които живеят в мазетата/ са бременни, ще бъде голямо клане

Auriss
03-21-2015, 20:24
а дано и през вас мине

Corb1225
03-21-2015, 20:26
На село направо ги бесят котките, като изядат някое пиле. Ама и те са проклетии, прегризват гърлото на птицата и я зарязват, дори не я ядат.

galaxy29
03-21-2015, 21:03
мхм, пълно е с олигофрени, в гимназията едно прасе от класа ми се хвалеше, че измъчвала котките, щото не и харесват ;д

pandabear
03-21-2015, 21:08
сетих се как след като сложих ваксина на една котка ме одраска, а бях толкова внимателна и мила с нея...а пък днес един далматинец в парка скачаше около мен и ми се радваше, докато си закачах мартеничката на дървото. и след това си играхме. и не искаше да си тръгва, като стопанина му го извика. кучета>котки

tireheb
03-21-2015, 21:08
тва блек лож бате
колкот беше тъпо
10 пъти по-тъпо е станало
КУР
е тука вкъщи ше си пием до зори
ЕЖ МИ КУРО СИМИТЛИ

an7raks
03-21-2015, 21:14
На село направо ги бесят котките, като изядат някое пиле. Ама и те са проклетии, прегризват гърлото на птицата и я зарязват, дори не я ядат.

На селото ти да вземат да се научат, че това го правят белките... Или може би ти да се научиш...

Corb1225
03-21-2015, 21:16
Като стана дума за насилие над котки, ето един тематичен клип :D:
https://www.youtube.com/watch?v=AqUKf2sqjd0#t=0m52s

П.С. Тва в клипа е зайче иначе, не е коте.

Corb1225
03-21-2015, 21:17
На селото ти да вземат да се научат, че това го правят белките... Или може би ти да се научиш...
То всъщност тва го прави един луд (тоя дето ги беси).

an7raks
03-21-2015, 21:22
То всъщност тва го прави един луд (тоя дето ги беси).

То нормален човек не може да го направи...

Иначе, минавам да пожелая натравяне с антифриз на всички хейтъри на животни! Да са ни живи и болни възможно най-дълго и да се гърчат в агония дни наред! Амин!

Лека нощ, мили деца! :)

tireheb
03-21-2015, 21:30
боли ма гъза за животните
СЕ ТАА
ЛЕКА БРАТМИ
мило дете

pandabear
03-21-2015, 21:33
^ така ли стана? :}

tireheb
03-21-2015, 21:33
винаги е било така :О не съм ли ти казвал ;/

pandabear
03-21-2015, 21:36
пропуснал си.

tireheb
03-21-2015, 21:38
така ли
е начи са на майтап го казах
само щото да съм наопаки

galaxy29
03-21-2015, 21:38
то при ваксината е нормално да те одраска -.- аз като давах капки против паразити на едни котета и те ме изподраскаха, щото им бяха гадни, ама после сложих ръкавици :д
а пък моята като и се радвам и я мачкам, когато иска спокойствие, понякога си ме драска, ама аз съм си виновна :д и като ми се натрапват, когато не ми е до тях ги игнорвам или избутвам от мен, ама се случва ;/

pandabear
03-21-2015, 21:40
така ли
е начи са на майтап го казах
само щото да съм наопаки


дори това да е истината, няма проблем. последните дни много хора ме разочароваха.
но пък аз продължавам да съм си готина. и такам.

tireheb
03-21-2015, 21:41
разочарована ли би била ако това истината

pandabear
03-21-2015, 21:43
да, изказването ти прозвуча грубо. не съм свикнала да си груб.

tireheb
03-21-2015, 21:49
защото в последно време не се чувствам щастлив и имах нужда да изкарам насъбралата се агресия и безпомощност под прикрието на анонимността във форума ;/

Jaune
03-21-2015, 22:07
Емиии фък.

galaxy29
03-22-2015, 05:11
Днес съм бадасс, пих сок направо от кутията.
:д симпатично

sl1nceetoo
03-22-2015, 08:16
Да, знам 8)

chupachups
03-22-2015, 08:43
Аааа 10 часа сън, егати щастието :cool: ако можех всяка вечер да спя поне 6+ часа щеше да е прекрасно. Ама нещо не ми се получава.
Събират ми се 2 седмици без никаква почивка, то с моята програма съм като на 12 часов работен ден с 2 часа обедна почивка, но какво да се прави...
Фък дъ урълд. Що не е 29ти бе :( Липсват ми прегрътките му. Много ми се искаше да сме си заедно всеки ден, но за сега и на това съм доволна :) Понякога почвам да си мисля, че не го заслужавам. Държи се супер добре с мен и ме трогва колко го е страх да не ме загуби. Лол помня изражението му като ме видя с права коса ахахаха. Щото мойта се изправя много трудно и нямам толкова време да се занимавам. И само чаках да почне да заеква докато говори :D Явно по-често ще трябва да я горя, ех. Хубаво е, че ми казва че ще ме подкрепя във всичко. Щото почвам да се взимам в ръце и да правя повече от това което трябва, а не от това което ми се иска. Най-малкото изпити ще трябва да се карат Юни месец. А като се знам, малко подкрепа няма да е излишна. Искам нещата да станат, много. За което трябва да съм много здраво стъпила на земята и да не се поддавам на негативното :) Беше адски мило вчера като му казах, че сдухах и ми е кофти и каза че щял да дойде дори за 20 мин, само за да ме нагушка. А във всеки път в който почне да се обижда ми иде да го прасна хубаво с тигана в личицето :cool: Точно стана... отивам да му се нарадвам ;3

Dagichka
03-22-2015, 09:17
пише се прегръДки.

старая се да не го мисля, даже на моменти свиквам с отсъствието му, ама пак ми е тегавко. не знам, ще изчакам да стане една седмица и ще трябва да поговорим и да решим кво правим.
искам сестра ми да се прибере, очертава се интересно и хубаво лято, поне така се надявам :д

anonymous708973
03-22-2015, 09:23
Най обичам да се вкисна без някаква видима причина. Стягам се, гледам си серийката, хапвам си филийка с Нутела лежерничко така в неделя и заминавам да тренирам, после да уча, само да не са ми се получили днес задачите!
Денят се очертава слънчев и готин, ще се прекара в библиотеката, разбира се, ама... нали :)

DisappointedDreamer
03-22-2015, 10:08
Най обичам да се вкисна без някаква видима причина. Стягам се, гледам си серийката, хапвам си филийка с Нутела лежерничко така в неделя и заминавам да тренирам, после да уча, само да не са ми се получили днес задачите!
Денят се очертава слънчев и готин, ще се прекара в библиотеката, разбира се, ама... нали :)

Мхм. С тая разлика, че тук е мрачно, напук на слънчевата седмица, която имахме.

А утре ще отида да го гледам как играе. Развълнувана съм :Д От месеци му помагам.

Fisherman
03-22-2015, 10:19
да бе, забравих, че ти си специалист във виртуалните засечки и виртуалните житейски постижения.

иска ми се да можех да кажа,че ти си виртуално дебел,но и реалността е такава

paradosou
03-22-2015, 10:26
...И макар че от кал сме направени, Господи,
аз не искам във кал да прекарам живота си.
И не искам тъй ням да стоя край брега,
да очаквам промяна и все да мълча.
Не, не ми казвай, че греша,
не ме дърпай назад!
Моят свят не е твоят, нека сам да вървя.
Нека с риск да пропадна поне за миг полетя.

*Всъщност се чувствам повече от добре, просто се сетих за тая песен и макар че настроението е 6 до голяма степен текстът ми пасва (без частта с бог, естествено, но нека запазим чара на драматизирането ;d). И реално с поне няколко човека сме си в една посока.

Niakoitam
03-22-2015, 10:46
Не разбирам по какъв начин те засяга коментара ми, че се намесваш?,


Просто изказвам мнение,защото:
1. Българин съм,не ме е срам от това и смятам,че в постнатото леко се осмиват българите и се гледат от някакъв висок българско почужден поглед.Разбира се винаги може да се погледна и с известна доза ирония към написаното.
2. Не смятам,че това в какви условия и къде живее човек го определя по същност.Даже напротив,често колкото по богат е толкова по-разглезен може да е ала разни богаташчета по големите дискотеки дето не знаят как се изкарват парите,но въпреки това ги пръскат като за последно и само гледат кой ги е погледнал за да му налетят,че ги бил гледал лошо. :)

Niakoitam
03-22-2015, 11:12
...И макар че от кал сме направени, Господи,
аз не искам във кал да прекарам живота си.
И не искам тъй ням да стоя край брега,
да очаквам промяна и все да мълча.
Не, не ми казвай, че греша,
не ме дърпай назад!
Моят свят не е твоят, нека сам да вървя.
Нека с риск да пропадна поне за миг полетя.

*Всъщност се чувствам повече от добре, просто се сетих за тая песен и макар че настроението е 6 до голяма степен текстът ми пасва (без частта с бог, естествено, но нека запазим чара на драматизирането ;d). И реално с поне няколко човека сме си в една посока.

Дунав мост :D

Иначе по темата дето я бяхте започнали за котките и кучетата. Аз чакам времето да се приеме закон ако е възможно за целия свят и насилниците да се наказват с мъчения,които са причинили на животните толкова пъти на колкото животни са ги причинили като накрая да се осмъртяват по най болезненият и садистичен начин,по който са убили някое от животните.Я с пребиване до смърт,я с удавяне във варел,я с обесване на някое дърво,я със стискане на главите им в менгеме докато им се пръсне главата им изтече мозъка и все разни подобни неща.Няма лошо да се поизчисти света от излишният "човешки" материал...

tori
03-22-2015, 11:36
Ами, цял ден спя, що да не?! :д Ей сега ме събудиха да кажа „Чао.“ на дъртия и аз се надигнах, че имаше да спя поне до довечера. Ей сега хапвам 1-2 филийки с течен шоколад и банан, оправям си стаята, оправям се и сцепвам към бабини. Онова говедо да звъни като има възможност, че аз пак звъннах в неподходящ момент. Липсва ми, искам поне три-четири дни с него. Защо ми е далече? Дано се получи работата за 4ти и 5ти, че ще е супер, а и не ми се иска тя да е самичка.
Утре започва нова седмица, ще гледам и аз да стартирам с нея.

heartshapedbox
03-22-2015, 13:51
Дунав мост :D

Иначе по темата дето я бяхте започнали за котките и кучетата. Аз чакам времето да се приеме закон ако е възможно за целия свят и насилниците да се наказват с мъчения,които са причинили на животните толкова пъти на колкото животни са ги причинили като накрая да се осмъртяват по най болезненият и садистичен начин,по който са убили някое от животните.Я с пребиване до смърт,я с удавяне във варел,я с обесване на някое дърво,я със стискане на главите им в менгеме докато им се пръсне главата им изтече мозъка и все разни подобни неща.Няма лошо да се поизчисти света от излишният "човешки" материал...

Чак толкова жестокост не е нужна, но определено трябва да има наказания.

Аз съм доволна от деня си до момента - слъънчева разходка, съчетана с изпълнение на разни задачки навън, готвих, направих си тренировката, свежнах се с душче, че и свободно време ми остана. Обичам почивните дни ^^
Хармонично ми е, а и (с малки изключения) се чувствам напълно щастлива.

M****
03-22-2015, 13:58
:(

dreamwalker
03-22-2015, 14:00
:(

Нападнаха те гноми???

AnarchyBoy
03-22-2015, 14:07
Търся си аз една песен от няколко дни и случайно й споменавам на нея и тя се сеща веднага! Е как да стане?!
На 50 други човека казах, всеки ме гледа странно по описанието. Което беше епично, нещо от типа на.
- "Абе търся една песен дето я пее една с червена къса коса нисичка с лунички, в клипа носеше шапка.. и имаше много "шах" сцени."
И тя се сети, ебати разбирането.. 8-)
Много държа на нея, всъщност..
Чак сега го осъзнавам..
Чакам я да се върне..
О и ми се яде гладен съм като вълк и ми се чете.
Speakin about the devil... И тя ми се появява.. ;3

heartshapedbox
03-22-2015, 14:13
ох, разбирам те, то е нормално да ти е притеснено, дори да не е здравословен пр
аз преди две седмици си кастирах женското коте, отдавна се канех, ама нямах пари, а вкъщи не искаха да го финансират и се страхувах да не забременее преди да събера пари, щото си излиза и навън и си общува и със съседките котки, а и с котарака ни, който й е брат и не е кастриран, уж си се усещат, че са брат и сестра де, ама нали при тях не важи тва и кой знае и щеше да ми е много гадно да я кастрира оплодена, та взимахме и хапчета временно, под десет бройки, то сега на моя рожден ден ще стане на една котешка годинка и наскоро започна да се разгонва и за щастие не беше напълнила корема.. и знаеш ли за ко още се притеснявах, викам си 'оф, ама аз ще и отнема майчинството, сега няма да може да усети какво е, дрои поне веднъж, дали пък да не я оставя един път, ама нямаме възможност...' и си го споделям на един изключително специален човек и той вика 'е ти и правиш услуга, не стига, че е негърка (щото е черничка), ами остава и да роди като циганка на една година..' и ме успокои :д а пък и си коментирахме, че като порасне след време може да е детегледачка или да осиновим и по такъв начин ще усети какво е да си майка и дам, успокоих се и реших, че това е най-добрият вариант :д а дам и да ти кажа, че само първите дни е тегаво, защото като дрогирана, тя всъщност си е дрогирана де и е неадекватна, та понеже трябва да я гледаш като беззащитно новородено и аз някаква неспокойна, въпреки че всичко си беше минало добре и пак той каза, че ще съм много яка малко параноична майка и ми беше кофти, че и обръснаха коремчето, ама той се пошегува, че е момиче и трябва да и е гладко и вика, че тъкмо ще смени малко прическата :д та само първите дни и после е като нова, на моята вече даже започна да и расте козинка на бръснатото коремче, а дам и за това се притеснявах, щото тя точно в тая част на коремчето имаше единствено бяло петънце и се чудя сега, дали ще е пак бяло, ама и да не е нищо, тъкмо малко разнообразие и съвсем бързо си възвърна апетита и се израдва на лакомствата и вчера щях да я водя да и махат конците, ама като се наканих, тя се беше скрила, сиг е усетила хахах и се появи чак като му беше минало работното вр, та утре ще я водя и така ^^ много разбъркано писах, ама се развълнувах :д
а твоето животинче какво е всъщност :д и таз жлеза защо, щом не е здравословен проблем

Фретка (декоративно порче) си имам аз, отстранява се аналната жлеза, за да не отделя миризма, те си имат специфичен мирис. И мен много ме тормозеше идеята, че ще го лиша от възможността да си направи бебчета, все пак при животните главна цел е 'продължаването на рода' ;д В крайна сметка взех компромисно решение, събрахме го с една порска дама, обичаха си се там няколко дни и кастрацията-след това.
Вчера зверчето спа цяяял ден и също като твоето коте, апетитът бързо му се нормализира. Иначе като го упоиха и ми беше толкова ужасно, сякаш гледах труп, гадна работа. И ние с ветеринаря се шегувахме за бръсненето :д
Сложиха му разградими конци, но в клиниката казаха, че може и те да ги махнат след десетина дена, не знам кое би било по-добре. :/ Ох, много наспамих май, реванширам се със сладуреста снимка с 'жена му' :D
http://oi59.tinypic.com/28wid1z.jpg

bloodfrozen
03-22-2015, 14:31
^ Толкова мила снимчица. :smt050

Цял ден налитам на шоколадови изделия. Хубавото е, че запасите свършиха и вече няма да се изкушавам.
Образовам се за предстоящия колоквиум, ама ще си почина малко.. да не взема да се претоваря нещо.
Сама съм вкъщи и ми е малко некомфортно. Мислите ми нямат никаква логическа последователност. 8-)

Niakoitam
03-22-2015, 14:42
Чак толкова жестокост не е нужна, но определено трябва да има наказания.


Нужна е нужна е.И още как.И то не само за насилниците на животни,а и на хора макар,че не се чуват често новини за човек обесен на дърво от друг или за бебета дето са им смачкали главите чрез баааавно стискане с менгеме изпитвайки душевен оргазъм от болката им.Защото за такива случаи с животни съм чел.Като го приложат на стотина човека показвайки го на всички чрез всевъзможните информационни средства и виждайки как техните действия може да се обърнат обратно пропорционално върху тях поне едно 95% от хората бързо ще се откажат от подобен род забавления или правене на пари както е например при боя с питбули или хвърлянето на бездомни кучета и котки в челюстите им.

Някои хора може да възроптаят:Оооо,това е супер нецивилизовано и варварско!

Ами добре тогава.
Все пак живеем в света на технологиите може да се измилси нещо по приемливо от масата като например,да речем...компютърен софтуер,който с помоща на машина бърка в мозъка на даден човек чрез сънищата му създавайки един супер релистичен вариант на реалността в него карайки го да изпита точка по точка всяко едно насилие,което е причинил с емоиция,болка и всичко останало забивайки му го така яко в невроните на мозъка,че никога да не може да приеме,че това е било просто сън,а не е част от реалността му.И всичко да си се показва в реално време на другите хора за да не се налага в един момент и с тях да трябва да се случва същото...

M****
03-22-2015, 15:48
:( :(

Corb1225
03-22-2015, 16:05
Нужна е нужна е.И още как.И то не само за насилниците на животни,а и на хора макар,че не се чуват често новини за човек обесен на дърво от друг или за бебета дето са им смачкали главите чрез баааавно стискане с менгеме изпитвайки душевен оргазъм от болката им.Защото за такива случаи с животни съм чел.Като го приложат на стотина човека показвайки го на всички чрез всевъзможните информационни средства и виждайки как техните действия може да се обърнат обратно пропорционално върху тях поне едно 95% от хората бързо ще се откажат от подобен род забавления или правене на пари както е например при боя с питбули или хвърлянето на бездомни кучета и котки в челюстите им.

Някои хора може да възроптаят:Оооо,това е супер нецивилизовано и варварско!

Ами добре тогава.
Все пак живеем в света на технологиите може да се измилси нещо по приемливо от масата като например,да речем...компютърен софтуер,който с помоща на машина бърка в мозъка на даден човек чрез сънищата му създавайки един супер релистичен вариант на реалността в него карайки го да изпита точка по точка всяко едно насилие,което е причинил с емоиция,болка и всичко останало забивайки му го така яко в невроните на мозъка,че никога да не може да приеме,че това е било просто сън,а не е част от реалността му.И всичко да си се показва в реално време на другите хора за да не се налага в един момент и с тях да трябва да се случва същото...
TL; DR: "Тъп съм като гъз."

Да си чувал, че в страните с най-лек затворнически режим и като цяло леки наказания, има най-малко престъпления? И обратното.

lovenutella69
03-22-2015, 16:06
Здравейте !

anonymous908491
03-22-2015, 16:12
Ами добре тогава.
Все пак живеем в света на технологиите може да се измилси нещо по приемливо от масата като например,да речем...компютърен софтуер,който с помоща на машина бърка в мозъка на даден човек чрез сънищата му създавайки един супер релистичен вариант на реалността в него карайки го да изпита точка по точка всяко едно насилие,което е причинил с емоиция,болка и всичко останало забивайки му го така яко в невроните на мозъка,че никога да не може да приеме,че това е било просто сън,а не е част от реалността му.И всичко да си се показва в реално време на другите хора за да не се налага в един момент и с тях да трябва да се случва същото...

Мдаааа, а ти живееш в света на фантазиите, време е да намалиш филмите

skatew
03-22-2015, 16:26
http://oi59.tinypic.com/28wid1z.jpgoooooooooj

kalpazanka
03-22-2015, 17:08
Мноооооооооооого ме дразни тая реклама на нескафе!
Не съм запреритала за айфон 6, пък! И няма да се включа в играта, ако ще и всяка секунда да ми излиза тая реклама!

dreamwalker
03-22-2015, 17:09
http://jay.mobile9.com/download/media/41/fantasygir_KvUf9mac.gif

M****
03-22-2015, 17:23
:( :( :(

Jaune
03-22-2015, 19:03
https://www.youtube.com/watch?v=DWCzXrIHTuk

Баща ми ще ми купи колело... ДРУГ ПЪТ!

NomNomNom
03-22-2015, 19:51
Много ми липсва :( 1 седмица точно, от както се прибрах, не знам как ще изтрая още месец.

AnarchyBoy
03-22-2015, 19:56
^ Много благодаря човек...
Напомни ни на българското и тука седим и слушаме БГ естрада... И е уникално сладурска..
Всичко, което пускам знае! Не мога да я изненадам с една песен дори и ги познава по първите акорди, бах маа му..
Дяволченце е, но се опитва да ме разбере, с всичките ми бъгове и да ме приеме.. такъв какъвто съм студен.
Студенокръвен, задник без грам чувство за такт и без ник'во съпричастие към околните. Всъщност дълбоко сигурно и не съм такъв, но отвън показвам това и въпреки това, тя се пребори и ме откри за себе си...
"Baby i can get you in my right"

https://www.youtube.com/watch?v=PEQxWg92Ux4
ми дойде на акъла..
Да се върнем на Българското, мина много време откакто с момиче слушам подобен тип музика, не за друго просто повечето се възхищават или на "рандъм чалга нейм" или на "рандъм-поп-мейнстрийм-нейм".., в което няма лошо, но ми харесва когато моето момиче е националист като мен..
*Кихам*,а тя ме гледа тъпо тип теле в железница, без даже да разбере.. нищо следващия път ще кихна по-силно.. да има.. "ма болен си, на ти тука триста и деведесе хапчиТа, супа и нда."
Голям е келеш.. 8-)

tori
03-22-2015, 20:58
Много ми липсва :( 1 седмица точно, от както се прибрах
Мхм. И аз тъй. Само дето само още една седмица ще трябва да изтрая.

galaxy29
03-22-2015, 21:22
Фретка (декоративно порче) си имам аз, отстранява се аналната жлеза, за да не отделя миризма, те си имат специфичен мирис. И мен много ме тормозеше идеята, че ще го лиша от възможността да си направи бебчета, все пак при животните главна цел е 'продължаването на рода' ;д В крайна сметка взех компромисно решение, събрахме го с една порска дама, обичаха си се там няколко дни и кастрацията-след това.
Вчера зверчето спа цяяял ден и също като твоето коте, апетитът бързо му се нормализира. Иначе като го упоиха и ми беше толкова ужасно, сякаш гледах труп, гадна работа. И ние с ветеринаря се шегувахме за бръсненето :д
Сложиха му разградими конци, но в клиниката казаха, че може и те да ги махнат след десетина дена, не знам кое би било по-добре. :/ Ох, много наспамих май, реванширам се със сладуреста снимка с 'жена му' :D
http://oi59.tinypic.com/28wid1z.jpg
то махането на конците хич не боли, аз днес водих шелито, с няква малка ножичка, дето има някво като кукичка и ги реже нежно и внимателно и после пръска с нещо участъчето и така, иначе са много сладки ^^

Dagichka
03-23-2015, 04:37
то по принцип махането на конци не боли :д на хората ги махат с бръснарско ножче и леко дръпване с пръстчета, даже гъделичка.

вече започнах и да го сънувам, грр. чувствам се самотна и ми е гадно, но трябва да се справя, стига съм мрънкала и айде на лекции :д

tori
03-23-2015, 04:47
Лице палма! Кви са тия сънища, които сънувам, ве, дейба?! Нещо в главата ми е трайно счупено, имам чувството. Ако трябва да избирам между гадни, кофти сънища и никакви, определено никакви звучи по-добре. Ще се възнаградя с филийка с течен шоколад и банан и ще пийна кафе, за да изтрия гадното чувство, дано тъпия сън не направи деня ми ужасен. Иначе ми е мотивирано и съм готова за новата седмица, като никога общо-взето.

anonymous708973
03-23-2015, 06:04
то по принцип махането на конци не боли :д на хората ги махат с бръснарско ножче и леко дръпване с пръстчета, даже гъделичка.

вече започнах и да го сънувам, грр. чувствам се самотна и ми е гадно, но трябва да се справя, стига съм мрънкала и айде на лекции :д

Е, как, де, на мен са ми махали конци от гърба, доста е неприятно усещането.

Не знам за вас, ама аз нямам усещането, че е нова седмица, а просто продължение на предните две, които нямаха уикенд, оф. Нищоо, стягаме се и учим, после ще се наградим. Чакам и пратка от нашите пак, с подаръци за техните и козметика за мееееен! И понеже имало още място, решили да го запълнят със слънчоглед!

Jaune
03-23-2015, 07:08
Станах, учих, тренирах, навън пеят птички, ноктите ми са мега яки, казаха ми, че пиша много хубаво... изобщо, животът е прекрасен, макар и не във всяко отношение, но всичко с времето си.

skatew
03-23-2015, 07:16
https://www.youtube.com/watch?v=DWCzXrIHTuk

Баща ми ще ми купи колело... ДРУГ ПЪТ!

хахахах ох, много обичам))

heartshapedbox
03-23-2015, 07:22
Зле ми е, но се очакваше, като вчера цял ден щъках навън с мокра коса. Безотговорна съм към себе си понякога, не бива така.
Още съм си в леглото, мисля да си остана в него цяяял ден.