- Форум
- По малко от всичко
- Музика и ТВ
- Чуждестранни изпълнители..(рок, метъл, пънк, инди)
Хей
Може ли да ми кажете някакви чуждестранни (неамерикански) рок, метъл, пънк, инди групи и изпълнители, които разбира се пеят на родния си език. ...испанци, руснаци...
Мерси..![]()
Я пробвай първите албуми на Vintersorg - специално като начало си намери песента Till Fjalls и кажи дали ти харесва - по-леко е, а шведският за мен е един от най-мелодичните езици въобще.
После потърси Heidevolk - те пък на холандски, също много мелодичен, и пак не са прекалено тежки.
От руските групи бих ти препоръчал Легион, Невидь, Аркона и Butterfly temple примерно![]()
"И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."
Йей, мерси многоПървоначално написано от ScionOfStorm
Сега ще си ги дръпна и ще си слушам :ь ..че откога се глася да внеса малко разнообразие. Само кофти,че няма да разбирам за какво точно иде реч :д Интуитивно.. ;ь
Ами...Хайдефолк пеят за древни богове, малко исторически фигури с леко митично загатната нотка - Wodan Heerst означава нещо в стил Водан (Бог) управлява, владее.
Винтерсорг в първите си неща рисуват направо природни картини в творчеството си, страхотни са. Till Fjalls означава "Към Планините", а в darklyrics.com мисля, че има преводи и на английски.
Руснаците пък лесно ще ги хванеш, пък и те си пеят за славянските богове и природата почти в 90 % от творчествово си, ако не и повече :Р
"И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."
Cojoba (португалци),Pekinska patka (сърби),The Analogs (поляци),Dezerter (поляци),F.P.G (руснаци),Теория Хаоса (руснаци),Транзилит (руснаци),Terpinkod (руснаци),Abort (руснаци),Кино (руснаци),Die Toten Hosen (немци) ,Los Fastidios
Не се и изненадвам :ь Скандинавските страни с тяхната изключително живописна природа...еххПървоначално написано от ScionOfStorm
Винтерсорг сега ги чух .. вокалът има много приятен глас ии ми се харесаха![]()
Heidevolk им тегля албум :ь
А сега съм на руските
(пълен отчет ;д)
Мерси и на RAWRRR много ;Ь
Рамщайн/немци/, Бьорк/Скандинавия/-има няколко песни на нейния език, но не съм сигурна, точно от коя скандинавска страна е.
А какво против имаш Американските групи?![]()
Life's too short.. too short to live it as a bad person!
^^Ми наслушала им съм се :ь
А и популярността на американската музика не бива да пречи да се чуят и някои други групи/изпълнители, също така стойностни, които освен това пеят на родния си езикГолямо разнообразие си е в днешно време :Ь (а иначе изобщо не съм фенка на америка)
Уф...не знам доколко държиш на тежка музика, иначе се блазня да ти препоръчам и Windir - блек/фолк/викинг с акордеони и електро нещица тук-таме, пеят на свой си, норвежки "согна" диалект.
И задължително! Eluveitie - набарай песните им, дето не са на английски - хелветски (древни швейцарски племена) език, страхотно звучи.
"И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."
Ем,Британските изпълнители по мое мнение са по-добри от американските.Английският просто е много благозвучен и разбираем от повечето народи,затова дори и голяма част от неанглоговорящите групи,пеят на англ.Имаше един македонец,който освен кавъри на рок банди,правеше и нещо като македонски поп-рок,но то това си е почти като на български
яйцы фаберже
русия
ска-пънк се водят май. некой който разбира повече да каже. чук са!
Препоръчвам ти да чуеш Мельница. Групата е руска, както си личи от името, а стилът е нео-фолк, тук-там с рок елементи. Рядко харесвам песни на език, различен от английски или руски, затова само с това мога да се включа в темата![]()
Първоначално написано от retwerts
Напълно съгласнаАмериканците опропастяват всичко :ь
А иначе Мельница са много готини. Носят звученето на Блекморса![]()
korpiklaani-финландци са а преди са се казвали shaman ама техни песни с това име не съм чувал иначе свирят микс от folk/wiking/trash и heavy
препоръчвам ти и pocalyptica те са шведи ама ти тях няма как да не си ги чувала(особено ме радва една тяхна песен със Сандра Насик от guano apes(които между другто са немци ама песните им са на английски))
кефя се и на някой песни на rammstein
'Real stupidity beats artificial intelligence everytime'-Terry Pratchett
'Ако ти ще живееш 100 години, то аз искам да живея 100 годии без един ден, защото не мога да живея и един ден без теб'-Мечо Пух...
echii <3
Svartsot - на датски
Metsatoll - естонски (май)
хях
"И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."
ASP - Немци, пеят почти изцяло на немски
l'ame immortelle - също немци, имат песни и на своя език
и двете групи са индъстриъл/готик, като ASP са с метъл насоченост.
хъхъ..
Като прочетох темата веднага визирах Moonsorrow. Също може да чуеш и Eluveitie.... аа да .. и Finntroll.
Корпиклани имат траш песни?Първоначално написано от blader
Да бе...
Финтрол радват, като удариш една мента.
Предполагам си слашала Ленинград.
Ляпис Трубецкой също радват.
знам едни много яки руснаци - Слот се казват и си заслужават, пък и текстовете са яки стига да знаеш руски или да познаваш човек който да ти ги преведе
ето:
http://www.youtube.com/watch?v=8YD_v...eature=related
ако пък си падаш по блек метъл, пробвай Impaled Nazarene, супердобри са особено албума Tol compt norz norz norz
![]()
war - destruction
war - destruction
Ignite - американци от унгарски произход..инди май най-вече като стил...страхотни са...нооо ще срещнеш известни трудности да намериш техни песни на унгарски..,
Това е болест да съм влюбен в теб,
това е болест, вярвам на приятел.
Това е корист - целият живот,
това е грешка, но тя не се повтаря....