 
- Форум
- По малко от всичко
- Всичко тийн накуп
- Най-лошото падане с колело
 Отговор в тема
 Отговор в тема
			
		
		Здравейте!
Реших да напиша тази тема, защото тези дни много карам колело, а и ми хрумна как паднах миналата година.
Тогава карахме с най-добрия ми приятел.Имаше склон и след това равно ,а на равното-дъска с камъни под нея, където можеш да правиш скокчета.Много често скачахме от
там, но един ден скокчето не беше стабилно и приятелят ми сложи още един камък, за да го оправи.Накара ме да скоча а аз се засилих и буквално излетях във въздуха.Беше много забавно ,докато не се приземих.
Паднах доста злобно и счупих предната спирачка на колелото.Едни хора се приближиха до мен и ме питаха дали съм добре, а аз се пуках от смях!

Вие сте!
Падала съм с колело в река .
Падала съм и с колело в коприва .
Второто беше далеч по-неприятно .
На 6-7 си ожулих лицето от едната страна - буквално нямах буза.
На 14-15 паднаох отново на чакъл - имах над 20 рани - брада, лакти, колена, предмишници, плюс едно камъче ми беше разрязало палеца на десния крак до нокътя.
Тъкмо се бях възстановил от това последното и при едно друго падане кормилото ми се заби в корема и ми скъса лошо няколко мускулни влакна от ректус абдоминус. Затова и сега една "плочка" липсва....
Другите по-леки не ги броя.
Grumpy old madman
Доста съм падала от колело. Последният път беше миналата пролет. Карах на витоша и се пречуках на един клон(поднесе ми колелото) - изкълчих си лошо ръката.
Май не съм имал зловещи падания. Само с обелени длани, колене и лакти съм минавал. Летял съм не малко пъти с колелото, просто не съм се пребивал.
И аз нямам кой знае какви пребивания, но пък претърпях едно бая унизително.
Казвам си аз, че ще слизам по едни стълби с колелотоооооо... ама незнайно как, докато траках надолу, седалката на колелото се бе разхлабила там, където се регулира хоризонталната й позиция.
След като стълбите свършиха, тракането спря и аз отново бях на гладка повърхност, реших че ще е добре да седна, понеже по време на спускането бях изправен. Сядайки обаче, седалката се кривна назад и гъза ми се озова върху задната гума на колелото. Докато се усетя, шибания грайфер така хубаво ми беше ожулил гъза, че после 2-3 едвам седях на него, както се казва.
На всичкото отгоре, имаше някакви хорица, които се подхилкваха гледайки ме, докато аз се държах отзад и виках: "Сссссс, оу, оу, оу..." или нещо от сорта...


Аз се научих много късно да карам колело. Сигурно съм била чак 5 - 6 клас, да не е било и по - късно. Да не казвам голяма дума, ама досега не съм страдала, дано и да не страдам сериозно от колелото. Помня, че нашите не ми даваха да караме по асфалта и карахме по прашните улици където няма коли. Същевременно не трябваше и да се отдалечаваме много и си имахме наши си маршрути. И все пак трябваше да има нещо екстремно. И минавахме през една река. Понеже е плитичко нямаше мост, а само някакви камънаци, по които минавахме. Тъкмо се бяхме засилили, тъкмо минах последния камънак и стъпих със задната гума на отсрещния брях и кормилото ми остана в ръцете и се пльоснах на една страна. Супер смешната гледка! На връщане към нас с едната ръка нося кормилото, другата съм я свила, че ме боли, рева от болка и се хиля 'щото беше сууупер смешно. Пък приятелката ми с едната ръка си тика нейното колело, а с другата хванала остатъците от моето и го тътрази към нас. Голяма скица!
Тва беше преди 10 години г/д. Трябва да мина през подлеза след Плиска в посока орлов. Хубаво ма нали съм уж гъзарка ше мина отстрани където е равния вход за колелета колички и т.н. И тръгвам аз такава ам гледам че много взех да набирам скорост надолу и тръгвам да цъкам контрата(мойто колело беше от тия с контра, някой ше се сетят за кво става въпрос) обаче за късмет ест контрата не проработва а аз вече летя надолу към стената с няква мега скорост. В последния момент се окопах отстрани на парапета. Единственото ми поражение беше че като се фанах и колелото както полетя надолу с една от частите си ме съдра от задната страна на коляното, ам не беше много дълбоко
Със колело съм падал супер много пъти.Обаче най лошото ми падане.....Бе карам си аз,не помня къде бях тръгнал.Та карам си аз,но задната ми гума май нещо много мека.Обръщам се и я гледам а тя почти спаднала докрай.И тъкмо се обръщам аз напрееееед и един камион "Газка" на пътя ми
.Право в него се ударих и като се прибрах се едно се връщах от война
.
 
			
			Като бях малка бяхме завързали моето колело за колетото на едно момиче . И целта беше да ме дърпа по един баир ,малко след тръгването аз заедно с колето се преобръщаме и се влачя след момичето по такъв жесток начин .После краката ми ръцете ми даже част от лицето ми бяха разранени .След това цялата треперих и не можех да се сдържам на краката си .
Но когато обичаш някого пусни на свобода , ако той/тя те обича ще се върне твоята страна, ако ли не няма за какво да съжаляваш,щастлив е той/тя без тебе и за него/нея ще се радваш.
падал съм в река...
блъскал съм се в движещ се москвич (или по-точно той в мен...)
Едно забавно падане беше до една рекичка, тесничка таква и от единия й 'бряг' до другия имаше поставена някаква желязна плоскост 5на5 метра и аз отсреща на хълмчето се спукам с колелото, ама тот ая плоскост явно била леко високо, та предната гума ми се удари в нея и прехвърчах и паднах върху тва железо, ама то лето.. горещо лето.. взела, че се нагряла, тупвам се аз и около 2-3 секунди ми трябваше да асимилирам какво е станало, та се поизпекох върху тва парещо железо.
Другото падане беше, дето си избих сите зъби и горната джука ми е закърпена, лекарите викали на мама "добре, че не си е загубила парчето месото"



не знам, бе, муци
нали бех амнезия от последните неколко часа.
Може и той да ме е бутнал, знае ли се
Важното е, че през годините са отишли над 5000лв. и на горе за зъбите ми.
На село веднъж се забих в един тракторТогава карах с братовчед ми и по едно време той почна да ме вика нещо да мръдна и аз като се обърнах да видя какво става и ТРЯС.. той трактора така и не разбрах кога се беше изпречил пред мен
а даже беше и спрял


А веднъж по нанадолнище... и обърках спирачките и натиснах предната, вместо задната.. После имах чувството, че виждам ангелчета около мен
оо сега се сещам веднъж бях с на баба ми колелото, защото трябваше да ходя до магазина.. и точно пред магазина (бях се засилила) ударих контра и колелото се закова на място, само че аз продължих напред
после панталоните ми бяха целите изподрани и изпокъсани.. голям срам брах тогава..

Човек не обича истински, ако не обича вечно.19.06.2009

Хора..наистина много лошо сте се пребивали...
Това моето е нищо в сравнение с историите, които вие разказвате...
 
			
			В локва.
Обаче бруталното ми пребиване и аз не помня на колко бях...бях се засилила по един наклон в едно училище с балканчето и гледам дърво.А до дървото ограда.И си избирам в кое да се блъсна.И си мисля че ако се блъсна в дървото след това ще "отскоча" в оградата, затова реших да се блъсна направо в оградата.И през цялото това време не ми хрумна че мога да спраужасно беше.
имам белези от тва колело. веднъж се бях засилила и искам да спра, но тогава нещо й имаше на спирачката и се забих суупер гадно в тротоара и после много кръв имаше.
от суупер стръмния хълм съм слизала и после в едни храсти (докато слизах някакви кучета тичаха по мене).
веднъж бяхме 4 човека на колело. 1 кара, 2ри на гърба му, аз на рамката и една на кормилото.
странното е, че съм падала в някви ситуации, в които е могло да се избегне. а в други, като 4 човека на колело не съм.
 
			
			и око без малко да нямах,ама.. се отървах.Първоначално написано от Canis_Dirus
ужасно беше
 
			
			Такам...........Една приятелка трябваше да иде бързо до дядо си,който работи на един обект,за да му каже нещо.Аз най-добронамерено си предложих услугите на возач ......та качи се тя на рамката на колелото и тръгнахме.Добре ,ама пътят беше само на надолнища, а ние караме бързо и се кефихме(поне отначало). Наближихме обекта и тъкмо преди да направим завоя,при който свършваше надолнището и почваше равното,аз не можах да го взема тоя завой и се забихме в стената на една къща(бтв -къщата е на класната ми). Естествено и двете " полетяхме " от колелото-едната в едната посока,дугата - в другата. Важното е,че не направихме драма от това,а изпаднахме в някакъв истеричен смях, е поне докато не минаха някакви момчета и ни казаха: " Много хубаво падане, приятно летене "





 
			
			мн карах колело преди.. но живеех в друг кв сега няма къде просто,но
мн падах
така съм си удряк горките топки... добре че нищо им няма...
най-бруталното ми падане беше когато се спускахме по една стръмна улица и забих предната губа в една отворена шахта... напрао обърсах асфалта
с челото напреде
Тази вечер тръгвам на лов...
Като хищник доближавам те
Ти си жертва - подчини се
и прави каквото искам аз...
Хайде, драскай и хапи ме!
Леле, ужас... аз сега като се замисля, сериозни падания съм нямала, само ожулвания и ранички.
Спомням си, като се учех да карам колело, винаги развалях веригата.И един път, докато карах съм се засилила, но минава някакъв човек пред мен и аз си викам " яя да завия! " и завивам. Но така рязко завих, че веригата ми се закачи за панталона и аз паднах заедно с колетото.
Лошото беше, че се надрах цялата и не можех да стана 10 - 15 мин от земята... ноо беше весело поне сега като си го спомня.
Аз имах едно ужасно.. Вече се бях научила да карам без помощни и отидохме в парка. Там има едно такова като езерце и до него кафе, ама в езерцето няма вода и бяха сложили пясъчник. И аз по нанадолното в езерото с колелото.. и се превъртях и се пльоснах на земята и колелото върху мене.
Stay up all night with the stars *