- Форум
- По малко от всичко
- Всичко тийн накуп
- Ще се учили ли следващата седмица в София?
Здравейте,искам да ви попитам дали занаете нещо свързано с разпускането на учелищата??![]()
Mi v moeto visoko prestijno 21vo soy ne se u4i neska i sig cqla dr sedmica
balon4eeec
Столичната РИОКОЗ обявява от 9 ноември грипна епидемия в София.
От службата посочват, че всекидневният надзор над острите респираторни заболявания показва ясно изразена тенденция към нарастване на заболяемостта.
През периода 26.10.–1.11.2009 г. в столицата е регистрирана заболяемост 132 на 10 000 души население.
Боледуват всички възрасти, но най-засегнати са учениците и активната трудоспособна възраст 20-60 г.
Общинските училища в София са в грипна ваканция до 15 ноември (неделя), съобщиха от Дирекция "Образование" в Столичната община.
Във ваканция излизат всички 176 общински училища.
Очаква се грипната ваканция да обхване и частните училища в столицата.
Общинските детски градини няма да спират своята работа, за тях не е обявявана грипна ваканция.
С обявяването на грипната епидемия се разпореждат и ограничителни мерки в лечебните заведения.
Преустановява се работата на детските и женските консултации, профилактичните прегледи, профилактичните ваксинации, плановата оперативна дейност, свижданията в лечебните заведения.
Лекарите съобщават, че болестта се развива от 24 до 48 часа след заразяване и изисква бързо предприемане на мерки.
Грипът е особено опасен за често боледуващи деца и страдащи от системни хронични заболявания от всички възрасти. При тях най-често се развиват усложнения.
Във връзка с това се препоръчва на хората да ограничат посещенията на масови прояви, да избягват контакти с болни, да спазват добра лична и битова хигиена.
При поява на грипни симптоми се препоръчва веднага да се консултираме с личните си лекари.
При самолечение, особено при възрастни хора и страдащи от хронични заболявания, често се стига до усложнения.
http://www.dnes.bg/health/2009/11/06...-noemvri.80362
Айде радвай![]()
Първоначално написано от AnincetoSexy
Да, следващата седмица е грипна ваканция. Не, че ще има полза от нея, никой няма да се затвори да чака грипа да мине, ама както и да е.
^ точно. ако бяха минусови температурите, вирусът умира за отрицателно време, ама при слънчето временце с 15 градуса температура нищо няма да се получи..
Грипната ваканция има за цел да ограничи соц. контакти на учениците, ама на всеки му е ясно, че това някакси няма как да стане
You got to work hard
For your dreams to come true
Got to keep the flame alive...
НАЦИОНАЛНА ваканция до 15.11!
Нея целуваш нали и
нея лъжеш ти
както мене лъжеш ти
Щом дo мене той заспи
знам, че искам да си ти
трябва да реша ... трябва да реша...
Първоначално написано от SunSmile
!!!!
JUDGE ME
& i'll prove you wrong.
Ша има да уча после всяка неделя .. ама не ми пука.
Радвам се на новината.
In the grace
Of this love
We rise in pain
And death is not far away
And soon we'll sleep
And never wake up again
За училище като моето въпросът е: Кога и как ще отучваме?
^ няма да се отучва ... така казаха по новините ..
![]()
![]()
Весииии
![]()
![]()
![]()
Една Любов, Една Борба, Един Отбор