.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 60
  1. #1

    Бъдещи Седмокласници

    Здравейте.

    Другата година съм 7 клас и съм много надъхан да уча. Шести клас го проспах, завърших с общ успех 4,56 .Та искам да Ви попитам, наистина ли е толкова страшно? А, и какво е това първо и второ класиране, не мога да разбера? Изпит ли взимаш за да влезеш в дадено училище? Извинете за тъпия въпрос, просто не съм на ясно с нещата.

  2. #2
    Ще ти го кажа направо:Ако отсега мислиш,че е страшно,на изпитите си загубен.Многоо бързаш с 1во и 2ро класиране :Д..
    Първо на 2 дати (все още не са ги определили,май :Д) ще се държат изпити по БЕЛ и математика.Винаги първия изпит е по БЕЛ и след това матем.И двата изпита са относително лесни,ако си си учил де :Д Ако искаш да учиш в спортно,музикално,рисувалн о или природоматематическо училище държиш още изпити по съответния предмет.Най - важното е цяла година да учиш (ако искаш в някоя наистина елитна гимназия)..След това ти излизат резултатите от изпитите по Бел и матем. и след това резултатите от тея другите изпити (ако не си ги държал няма и да ти излезнат де)..
    След това отиваш в училището гнездо (училище,където се подават заявленията) и там пишеш едно заявление (там ти обесняват какво къде и как да напишеш и ти почваш да пишеш желанията (те са неограничен брой)..После ти излизат резултатите от първото класиране и са те приели примерно на 5то желание..Ма тва не ти е точно исканото училище и мислиш,че имаш шанс за някое друго..И отиваш вече на второ класиране и там класират от 5то желание само нагоре(примерно класират те на 3то,ма не могат да те класират на 9то ;д) и си решаваш да се запишеш..ся ако нито на първо нито на второ не те приемат,където искаш,по-добре се запиши в даскалото дет са те класирали на второ,щот иначе има вероятност да си останеш в старото училище (е и тва може ако искаш :д)..и така..нещата са малко по - сложнички,но тва за сега ти стига..Сега чети книгите за през лятото (може и да се упражняваш,аз тка направих и не съжалявам :Д)Вече и учителите ще ви обясняват и с приятели ще си говорите и ще имаш повече инфо..ама тва наесен..
    Успех!

  3. #3
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    588
    Не , не е толкова страшно , ако учиш , разбира се
    Горе са написали по-подробно как се кандидатства ..
    Правиш задължителен по БЕЛ и Мат. ; има отделен изпит за ПС за хореография , спорт, музика , изобразително ; и в зависимост от у-щето (примерно НПМГ) правиш по биология , физика и т.н. отново допълнителен изпит ; можеш да правиш и изпит по история за например НГДЕК

  4. #4
    Миналата година и аз си нямах ни най-малко понятие как стават всички тези неща с външното оценяване. Но в началото на месец май започнаха да ни обясняват, правеха родителска среща, раздавах брошури и т.н. Спокойно, всичко ще ти се изясни. Най-вероятно от училището ще ви накарат да си купите книжки с тестове, за да се упражнявате за изпитите. Но от сега мога да ти кажа, че не е толкова трудно, колкото го описват изложилите се на изпита. Разбира се, трябва да поучиш доста, ако искаш да изкараш висока оценка. Освен това, трябва да знаеш как се определя бала за кандидатстване, за да можеш да запълниш пропуските си навреме. Ако искаш да отидеш в математическа гимназия, естествено, трябва да си добре с математика. Бала се образува като се умножи три пъти оценката от изпита по математика + един път оценката от изпита по български + годишната оценка по математика + годишната оценка по български. Ето как е в езиковите гимназии: умножената два пъти оценка от изпита по математика + умножената два пъти оценка от изпита по български + годишната оценка по математика + годишната оценка по български.
    Както видя, трябва да наблегнеш основно на математика и българския. Ще правиш изпити и по другите предмети, по-точно по английски език, природни науки (биология, химия, физика) и по обществени науки (история, география). Но те се водят по второстепенни и оценките, които изкараш на тях се вписват като текущи. Както каза vladislavcheto, има и допълнителни изпити, но те са само за спортните училища, училищата за изкуства и т.н.
    С две думи - трябва здраво учене, всъщност са три думи...

  5. #5
    Голям фен Аватара на TheBeatles
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    София
    Мнения
    556
    Съжалявам, че пиша тук, не съм бъдеща седмокласничка, но искам да помогна. Еми най-важното е да учиш през 7-ми клас. Ама то не е само 7-ми клас. Ще ти дам пример. Аз сега завърших 7-ми клас и на изпита по Математика тази година се падна на втория модул задача от 6-ти клас (координатна система). Това му е гадното на изпита по Математика - че обединява знания от 5-ти, 6-ти и 7-ми клас. Изпита по БЕЛ е лесен (стига да си учил), само за втория модул (преразказа) трябва да се поизмъчиш малко. Лично аз смятам, че подготовката за изпитите не е достатъчна само в училище. Аз цяла година ходих на уроци по Математика и БЕЛ и пак ми беше трудно на места. Така че те съветвам, ако вашите имат възможност да те запишат на уроци (записването е сега - през лятото), защото без уроци е доста трудно.
    Момиче съм!
    _________________

    "Моята роля в обществото, и ролята на всеки музикант или поет, е да изразявам това, което всички изпитват. Не да казвам на хората какво да изпитват. Не като проповедник, не като лидер, а като отражение на всички нас." - Джон Ленън

  6. #6
    Голям фен Аватара на TheBeatles
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    София
    Мнения
    556
    А, и още нещо - допълнителните изпити (приемните изпити) са само за специализирани училища - НПМГ, НГДЕК, НПГПФ и т.н. Те са изпити по спорт, (за спортните у-ща) музика, (за музикалните) хореография, изобр. изк, (за художествените гимназии) история, (за НГДЕК) биология, физика, химия, география, математика. (за НПМГ) Ако си за езикова гимназия не ти трябват приемни изпити.
    Последно редактирано от TheBeatles : 07-06-2012 на 10:40
    Момиче съм!
    _________________

    "Моята роля в обществото, и ролята на всеки музикант или поет, е да изразявам това, което всички изпитват. Не да казвам на хората какво да изпитват. Не като проповедник, не като лидер, а като отражение на всички нас." - Джон Ленън

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    588
    Цитирай Първоначално написано от TheBeatles Виж мнението
    Съжалявам, че пиша тук, не съм бъдеща седмокласничка, но искам да помогна. Еми най-важното е да учиш през 7-ми клас. Ама то не е само 7-ми клас. Ще ти дам пример. Аз сега завърших 7-ми клас и на изпита по Математика тази година се падна на втория модул задача от 6-ти клас (координатна система). Това му е гадното на изпита по Математика - че обединява знания от 5-ти, 6-ти и 7-ми клас. Изпита по БЕЛ е лесен (стига да си учил), само за втория модул (преразказа) трябва да се поизмъчиш малко. Лично аз смятам, че подготовката за изпитите не е достатъчна само в училище. Аз цяла година ходих на уроци по Математика и БЕЛ и пак ми беше трудно на места. Така че те съветвам, ако вашите имат възможност да те запишат на уроци (записването е сега - през лятото), защото без уроци е доста трудно.
    Дамм .. гадно ,че я сложиха тая координатна .. Аз силно се надявах на повече геометрия Да не говорим ,че половината от класа бяха забравили как се решава с координатна ..
    Първия модул е елементарен ,спор няма .. втория вече трябва повече усилия

    А ако човека има потенциал ,смятам ,че и без уроци ще стане .. Аз не ходих и не мисля ,че резутатите са ми лоши .. Имам повече от някои ,които ходят от 5 клас на уроци Безсмислено е за мен , поне до 7 клас ..

  8. #8
    Искам само да допълня още нещо:Ако искаш да кандидатстваш в НПМГ и отидеш на национална олимпиада по химия/биология/физика можеш да използваш точките от националния кръг и така няма да държиш изпити за съответната паралелка,но ако не ти се ходи...твоя си работа.Аз бях по химия и ме приеха в НПМГ,но не пожелах там,защото учениците не са особено добри ;д..А иначе за изпитите,както The Beatles,трябва сериозно учене.Аз започнах още през лятото като правих по 2-3 преразказа на седмица..тка после ти е много лесно на изпита с преразказа,защото цяла година си се упражнявал.Проблем обаче може да се окаже литература..поне при мен беше така

    P.S.Не само изпита по математика изисква знания от предишните класове...

  9. #9
    Супер фен Аватара на mlakniwe
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 616
    Аз като бях 7-ми клас хич не учих, не ходих на никви частни уроци и такива глупости, на изпитите изкарах 4,30 и нещо по БЕЛ и 3,50 и нещо по матем-без да съм отварял учебник и без никаква подготовка и влязох там където исках-кво толкова говорите за тия изпити , за кво си давате парите за уроци вие луди ли сте?А и за матурите не съм учил и изкарах 5,43 и на двете, пък другите нека дават пари за частни уроци и такива глупости като са тъпи и не могат да запомнят елементарни работи-специално за 7-ми клас изпитите изпитите можеш да ги вземеш без никаква подготовка с хубава оценка стига да си слушал в час и да си писал в тетрадката например-който не може да помни и е тъп да ходи на частни уроци и да дава излишни пари

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Xriis.. Виж мнението
    Дамм .. гадно ,че я сложиха тая координатна .. Аз силно се надявах на повече геометрия Да не говорим ,че половината от класа бяха забравили как се решава с координатна ..
    Първия модул е елементарен ,спор няма .. втория вече трябва повече усилия

    А ако човека има потенциал ,смятам ,че и без уроци ще стане .. Аз не ходих и не мисля ,че резутатите са ми лоши .. Имам повече от някои ,които ходят от 5 клас на уроци Безсмислено е за мен , поне до 7 клас ..
    +1 Права си.при нас беше лесно,защото квесторрките се правеха на отвеяни (и на 2та изпита) и аз се изхитрих и си бях направил една тетрадка по бел и матем с най - важното и си преговарах на изпита..

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от mlakniwe Виж мнението
    Аз като бях 7-ми клас хич не учих, не ходих на никви частни уроци и такива глупости, на изпитите изкарах 4,30 и нещо по БЕЛ и 3,50 и нещо по матем-без да съм отварял учебник и без никаква подготовка и влязох там където исках-кво толкова говорите за тия изпити , за кво си давате парите за уроци вие луди ли сте?А и за матурите не съм учил и изкарах 5,43 и на двете, пък другите нека дават пари за частни уроци и такива глупости като са тъпи и не могат да запомнят елементарни работи-специално за 7-ми клас изпитите изпитите можеш да ги вземеш без никаква подготовка с хубава оценка стига да си слушал в час и да си писал в тетрадката например-който не може да помни и е тъп да ходи на частни уроци и да дава излишни пари
    +1

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от Xriis.. Виж мнението
    А ако човека има потенциал ,смятам ,че и без уроци ще стане .. Аз не ходих и не мисля ,че резутатите са ми лоши .. Имам повече от някои ,които ходят от 5 клас на уроци Безсмислено е за мен , поне до 7 клас ..
    +1
    Като гледам, ще трябва да преименуваме темата на "Бъдещи осмокласници Vol.2"...

  13. #13
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    588
    Цитирай Първоначално написано от mlakniwe Виж мнението
    Аз като бях 7-ми клас хич не учих, не ходих на никви частни уроци и такива глупости, на изпитите изкарах 4,30 и нещо по БЕЛ и 3,50 и нещо по матем-без да съм отварял учебник и без никаква подготовка и влязох там където исках-кво толкова говорите за тия изпити , за кво си давате парите за уроци вие луди ли сте?А и за матурите не съм учил и изкарах 5,43 и на двете, пък другите нека дават пари за частни уроци и такива глупости като са тъпи и не могат да запомнят елементарни работи-специално за 7-ми клас изпитите изпитите можеш да ги вземеш без никаква подготовка с хубава оценка стига да си слушал в час и да си писал в тетрадката например-който не може да помни и е тъп да ходи на частни уроци и да дава излишни пари
    +1
    И аз не учих и не ходих на уроци ,а изкарах и на двете около 5,50 .. Само от слушане в час .. Шанс
    Въпреки че не е нужно да си тъп .. Някои хора запомнят доста трудно и им трябва много учене ..

    Едитт :

    Smile. - дамм ..

  14. #14
    На братовчед ми квесторите са давали да се преписва, навсякъде ли е така?

  15. #15
    Супер фен Аватара на mlakniwe
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 616
    голяма подготовка за някви кирливи изпити-не ги виждам като отидат в университет кво ще правят

  16. #16
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    588
    Цитирай Първоначално написано от believeinchelsea Виж мнението
    На братовчед ми квесторите са давали да се преписва, навсякъде ли е така?
    Не , при нас бqха много строги .. поне по БЕЛ и Мат Не даваха да се шушне .. А пък аз си бях взела пакет бирени фастъци за нервите и докато ги отворя ,, шумол-шумол .. На кръв ме гледаха

    А по другите (общ. и прир. науки и АЕ) ни даваха да преписваме .. даже с учебниците Ама аз и една приятелка си направихме тестовете за 5 минути и казвахме отговорите на глас , всички да ги напишат

  17. #17
    Голям фен Аватара на TheBeatles
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    София
    Мнения
    556
    Цитирай Първоначално написано от mlakniwe Виж мнението
    Аз като бях 7-ми клас хич не учих, не ходих на никви частни уроци и такива глупости, на изпитите изкарах 4,30 и нещо по БЕЛ и 3,50 и нещо по матем-без да съм отварял учебник и без никаква подготовка и влязох там където исках-кво толкова говорите за тия изпити , за кво си давате парите за уроци вие луди ли сте?А и за матурите не съм учил и изкарах 5,43 и на двете, пък другите нека дават пари за частни уроци и такива глупости като са тъпи и не могат да запомнят елементарни работи-специално за 7-ми клас изпитите изпитите можеш да ги вземеш без никаква подготовка с хубава оценка стига да си слушал в час и да си писал в тетрадката например-който не може да помни и е тъп да ходи на частни уроци и да дава излишни пари
    Според мен това въобще не са излишни пари. Може би някои хора искат да изкарат повече от 3,50 на изпитите. Аз например по БЕЛ в училище нищо не разбирах като ми преподаваха. Трябваше да отида на уроци, за да разбера материала. Без уроци сигурно щях да изкарам тройка по БЕЛ. Иначе човека си решава дали да ходи на уроци или не, за мен е по-добре да се ходи.
    Момиче съм!
    _________________

    "Моята роля в обществото, и ролята на всеки музикант или поет, е да изразявам това, което всички изпитват. Не да казвам на хората какво да изпитват. Не като проповедник, не като лидер, а като отражение на всички нас." - Джон Ленън

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от believeinchelsea Виж мнението
    На братовчед ми квесторите са давали да се преписва, навсякъде ли е така?
    Никой не може да ти отговори..Ти не се оповавай на това,че като нищо да не останеш с пръст в устата.Много е опасно да разчиташ на добротата на някой пълен непознат,но ако ти излезе късмета,давай....шанс

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от believeinchelsea Виж мнението
    На братовчед ми квесторите са давали да се преписва, навсякъде ли е така?
    Всички квестори са различни. Има немалък шанс да са някакви неземни гадове. На нас даже ни подсказваха грешно, защото бяха от друго училище и искаха да се провалим. На изпита ми по математика имаше една със супер слух, която чуваше всяко мое подсказване към момичето, което стоеше пред мен. Разбира се, има и добряци...

  20. #20
    Супер фен Аватара на IWannaBeSedated
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    2 600
    Още ти е рано да мислиш за седми клас. Почини си хубаво тази ваканция и след 15-ти септември го мисли. Ако си сериозен/сериозна през цялата година, ще успееш да влезеш, където искаш. : )


    When I let go by a day without talking to you, that day's just no good... (

  21. #21
    Голям фен Аватара на TheBeatles
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    София
    Мнения
    556
    Цитирай Първоначално написано от believeinchelsea Виж мнението
    На братовчед ми квесторите са давали да се преписва, навсякъде ли е така?
    Не разчитай да препишеш. По-добре е да не рискуваш, защото има много строги учители, които веднъж да те видят и ти анулират работата.
    Момиче съм!
    _________________

    "Моята роля в обществото, и ролята на всеки музикант или поет, е да изразявам това, което всички изпитват. Не да казвам на хората какво да изпитват. Не като проповедник, не като лидер, а като отражение на всички нас." - Джон Ленън

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от IWannaBeSedated Виж мнението
    Още ти е рано да мислиш за седми клас. Почини си хубаво тази ваканция и след 15-ти септември го мисли. Ако си сериозен/сериозна през цялата година, ще успееш да влезеш, където искаш. : )
    Не е точно така,ноо..зависи къде искаш да влезеш..

  23. #23
    Знам, но немога да спра да мисля, по това време миналата година или предишните ваканции не исках да чувам за училище, а сега дори искам да тръгна.

  24. #24
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    588
    Много активна стана темата

    Явно ума ти идва в главата .. и аз бях така .. И чак в края на тази година осъзнах ,че вече за по-нагоре трябва да се стягам ,ама не само на думи .. А колко ми се ходи вече на у-ще .. охх .. (angel)
    А иначе ако имаш още въпроси ,питай !

  25. #25
    Физиката и химията как са?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си