.
Затворена тема
Страница 45 от 102 ПървиПърви ... 354142434445464748495595 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 101 до 1 125 от общо 2539
  1. #1101
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от bloodyF Виж мнението
    аз ги не разбирам въобще
    знам там 5-10 фрази и туй то, не съм учила немски никога, въпреки че за мен това е най-секси звучащия език ЕВЪР
    и един ден се надявам да го науча, мноооого съм влюбена в него <3
    ДА! Един човек на моето мнение!

    Кой има шестичка на кръстосания разпит за Вазов, щото е машина, мухахахах!!!! Много е яко чувството, спуках се от учене и си я заслужих!

  2. #1102
    Супер фен Аватара на Wednesday666
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    2 063
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Кой има шестичка на кръстосания разпит за Вазов, щото е машина, мухахахах!!!! Много е яко чувството, спуках се от учене и си я заслужих!
    В какъв смисъл кръстосан разпит?
    Питам, шот даскалото почна да ми липсва вече .

  3. #1103
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    ДА! Един човек на моето мнение!

    Кой има шестичка на кръстосания разпит за Вазов, щото е машина, мухахахах!!!! Много е яко чувството, спуках се от учене и си я заслужих!
    Честиткаааа Никога не съм можела такива неща да отговарям аз
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  4. #1104
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Хора, още ли не е излязла петата предварителна изпитна сесия в унсс?
    Виждам само това в сайта http://priem.unwe.bg/2013/index1.php?m=13

  5. #1105
    Супер фен Аватара на Wednesday666
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    2 063
    Цитирай Първоначално написано от SuNsEt Виж мнението
    Хора, още ли не е излязла петата предварителна изпитна сесия в унсс?
    Виждам само това в сайта http://priem.unwe.bg/2013/index1.php?m=13
    След 24 януари ще излезе миличка моя
    Кога ще ми дойдеш на гости в УНСС-то ..

  6. #1106
    anonymous708973
    Guest
    Искам утеха, че ще почвам да уча Далчев. МРАЗЯ ГО! Чета страница и нещо анализ за "Къщата", нищо не ми влиза в главата!

  7. #1107
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Утешав!
    Аз пък скоро започвам "Септември" не е толкова ужасна , за колко я мислех,но все пак мисля,че ако ни се падне на матурата ще е голяма греда.
    maDamn

  8. #1108
    Септември е много яка и има какво да се пише по нея. Далчев е ЛАЙНА! Ама ЛАЙНА!!!!!!!!! :Д Всичките са еднотипни и ти трябва да знаеш ДАЛИ тук е споменат часовникът и дюлите и не знам си кое си ;д
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  9. #1109
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Аз ,че мога- мога да пиша,въпросът е , че повечето очакват някакви гениални суперлативи за времето, в което е написано борбата , народът и дрън ,дрън. Далчев ми е по-по-по не натоварващ.
    maDamn

  10. #1110
    anonymous708973
    Guest
    Там е въпросът, че е много лесно да обвържеш творбата с историческото време и определените нужди на народа, както е при Ботев, Вазов, Гео Милев. Или пък сърдечните трепети, хуманистична проблематика, както е при Яворов, Славейков, Вапцаров, Багряна. Или пък Смирненски с неговата социална или революционна тема.
    Ама Далчев... не проумявам как толкова образован човек пише такива лайна, необвързани с нищо. За мен това е поезия за прости хора.
    Аз си падам по сложни неща за тълкуване, не по очевидни. Ще ми възхвалява мазилки, прах по мебелите и не знам си още кво.
    Поне минах "Къщата", което ми е най-тегаво сякаш.

  11. #1111
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Мен ми е лек Далчев,лесен за тълкуване и все пак не го искам на матура. Ама уча де,никой не ме пита.
    Аз сега съм на Смирненски при едната г-жа и на Пелин при другата. Като ги уча паралелно не само се оплитам кога-кво-що ,амиииии ужас.
    maDamn

  12. #1112
    anonymous708973
    Guest
    Хах, ние се разбрахме с даскалката паралелно да преговаряме авторите от миналата година. Дава 2-3 седмици за автор, учим (лично аз като побъркана), прави кръстосан разпит за един час и готово :д Доста добре ми се отразява. Вече имам самочувствието за знания по литература.

    Та, приключих с преговора на Вазов. Сега е наред Алеко, в даскало сме на Йовков, пък аз наваксвам с Далчев и Багряна. Не ме питай как ми е:Д

  13. #1113
    Супер фен Аватара на Wednesday666
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    2 063
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Септември е много яка и има какво да се пише по нея. Далчев е ЛАЙНА! Ама ЛАЙНА!!!!!!!!! :Д Всичките са еднотипни и ти трябва да знаеш ДАЛИ тук е споменат часовникът и дюлите и не знам си кое си ;д
    Недей забравя прозореца, саксията и картините ..

    Пантерке, Йовков ми е любимеца ии ми се струва, че той е най-приятен и може би от по-лесните за разбиране. Обожавам го.

  14. #1114
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Ооо, аз писах 2500 думи анализ на ЗИмни вечери, преди тва обобщен анализ на "Разни хора,разни идеали" от Алеко. Простоооо, тези дни не мога да си почина. При все,че тъкмо ми дойде...не мога да се изправя от болки, в момента съм се свила,ама имам да чета и анализирам(тоя път не писмено) Йохан. А довечера и РД на дядо ми, идилия. Не мога да понасям вторник и сряда , по 2 часа литература. Като в сряда сме при директорката ни и при нея изпитването протича така.
    Дава ти едно стихотворение например, 2 строфи - изкарваш фигури и тропи , след тва правиш анализ на произведението + худ. похвати. Прекрасничко ме е препитвала така,първи час , като заспивам и не знам къде се намирам-освежаващо отвсякъде.
    Ама поне съм станала машина и пиша ЕСЕ-та ,та се късам Тя ,затова вече на мен ми дава отделно да пиша анализи,щото ги правя по-обемни и пълни,докато ЕСЕто,така мога да го завъртя,че за 30 минути да не може да ми пише друго освен 6.
    maDamn

  15. #1115
    anonymous708973
    Guest
    Есе ли ще пишеш на матурата? А 2500 думи (вие на думи ли мерите?) колко страници са горе-долу?
    Че то нашата винаги изпитва така :Д Ама е много свежарка и лъха класа от нея, та й прощавам великодушно :д

    Минах да отчета прогреса, справих се с най-гадните на Далчев - "Болница", "Стаята" и "Къщата". Сега предстоят Книгите и т.н. с драмата на интелектуалния самотник - много си го харесах тоя лаф :д
    Преди това ще си оправя стаята, че майка от месеци се кани да хване една торба и да хвърля всичко наред :д

  16. #1116
    На Далчев най-малоумното е онова, което няма един глагол в него. На Септември има много да пишеш - суперлативи никога не съм писала, но точно екстравагантният стил, по който е писано, ми допада много. С него минах напред на олимпиадата. Йовков <3 Четох го за кеф. Както и Елин Пелин. Невероятни са. Ей това е моят стил. Особено Йовков.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  17. #1117
    anonymous708973
    Guest
    Това без глаголите е "Болница", много зле, мдам.

    А тая "последна радост" на Йовков... нямам думи за липсата на какъвто и да е било сюжет.

  18. #1118
    Има някаква идея. Повече от Далчев във всеки случай. Индже. Шибил. Разчувстваха мен, дето не мислех, че имам останала романтична клетчица в душата си. Албена пък .... невероятни са.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  19. #1119
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Цитирай Първоначално написано от Wednesday666 Виж мнението
    След 24 януари ще излезе миличка моя
    Кога ще ми дойдеш на гости в УНСС-то ..
    Амиии скоро ще бъде хехе :*

  20. #1120
    anonymous708973
    Guest
    Драма куийн :д На 20 години, нямала романтична клетчица.

    Индже съм го чела много отдавна, Албена - още не. Ама Шибил е доста хубав разказ

  21. #1121
    Ми мразя всякакви романтични филми, драми, сапунки, туайлайт, цветя, рози, сърца и тем подобни розови простотии ;д Може да ме жегне нещо много различно от това.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  22. #1122
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Никога не мерим в страници, аз пиша ситно и моят 1 лист, не е съизмерим с 1 лист на съученички ,които пишат разчекнато. 2500 подробен анализ на произведение. Иначе ЕСЕ смятам да пиша,защото мога да си тегля локуми ,колкото си желая. Не ми е дерт това. Ама е тъпо ,ако го измерват в страници,защото моя почерк е ситен и не е фактор за оценяване и обем.
    maDamn

  23. #1123
    anonymous708973
    Guest
    Следващия път ще си преброя думите и аз. Нашата даскалка каза, че 4 страници са идеален обем, един вид си връзваме гащите с толкова. Мои 4 страници са напълно допустим, разгърнат анализ с хубав увод, теза и заключение.

  24. #1124
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    ..
    Вапцаров също е революционен поет.

  25. #1125
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    Вапцаров също е революционен поет.
    "...а когато се наситя да те гледам, ще те целуна и ще си отида." Красота.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си