.
Отговор в тема
Страница 55 от 61 ПървиПърви ... 545515253545556575859 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 351 до 1 375 от общо 1524
  1. #1351
    Мега фен Аватара на KumchoValcho
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    4 794
    Страхотна тема, сега я виждам.
    Последно четох "Животът на Пи" на Ян Мартел. Въпреки че символика и посланието са страхотни, не ми хареса и не успя да ме грабне. Препоръчвам я за хора, които харесват по-философски книги.
    В момента чета "Зовът на кукувицата" на Дж.К.Роулинг. Нямам още силни впечатления. Бавно върви
    Последно редактирано от KumchoValcho : 07-06-2014 на 18:41

  2. #1352
    Супер фен Аватара на Christinna
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    1 951
    Някой да каже мнение за "Долорес" на Стивън Кинг... залужава ли си?

  3. #1353
    Голям фен Аватара на Barbie47
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    547
    Довършвам "Доктор Сън" на Стивън Кинг. Кххх..... няма такава книга, честно. Интересно ми е какъв ще е финалът, остават ми има-няма 50 страници, но книгата определено си заслужава. На рафта ме чакат "Роуз Мадър", Стивън К. и "Кафка на плажа" на Мураками. Общо взето мисля да разгърна Тютюн в края на юли- засега смятам да си прочета книгите, които отлагам от доста време.

  4. #1354
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    ^И аз приключих с Доктор Сън, днес на Кинг. :Д Наистина е хубава, но едно нещо не ми се понрави. На лично бих могла да споделя. И Роуз Мадър негова ме чака, хаха.

  5. #1355
    anonymous708973
    Guest
    Захващам Ночно́й дозо́р на Сергей Лукяненко. На български - Нощен патрул, първата част от пет.
    Някакви впечатления за автора като цяло?

  6. #1356
    Супер фен Аватара на Christinna
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    1 951
    Току-що свърших с Джейн Еър. Честно казано не успя да ме грабне толкова, прекалено голямо описание на пейзажите, можеше да се предвиди края й, липсваше динамика и изобщо не ми хареса чак толкова. Мислех да гледам филма, но нещо се разубедих. Сега ще почвам Под игото искам не искам-налага ми се, но все пак мисля, че е задължително да се прочете от всеки българин.

  7. #1357
    Супер фен Аватара на vesito13
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Nowhere :)))
    Мнения
    1 905
    Цитирай Първоначално написано от Lonsdale. Виж мнението
    Обмислям да си купя "Вината в нашите звезди" и не го искам, само защото цял свят е луднал по тази книга, просто историята ми е много интересна, а и винаги когато имам желание да чета предпочитам да го направя вместо да гледам филма.
    Ако ти се чете книгата, спокойно можеш да я намериш в електронен формат в интернет и няма да ти се налага да я купуваш.
    Аз лично не останах чак толкова очарована от нея. Не ме е разчувствала особено и са ми много далечни сълзите, които читателите казват, че са проляли над тази книга.

  8. #1358
    Супер фен Аватара на Christinna
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    1 951
    Преди "Под игото" реших да прочета "Среща със смъртта" - Агата Кристи. Отзиви?

  9. #1359
    Изчела съм всичко нейно и имаше само 2-3 книги, които не ми допаднаха.. Тази е малко нетипична за стила й, но е много добра. Препоръчвам ти да прочетеш всичко нейно.

  10. #1360
    Супер фен Аватара на Christinna
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    1 951
    ^Благодаря ти, днеска прочетох малко от нея и ми изглежда наистина интересна.

  11. #1361
    И на мен ми харесва Агата Кристи . '' 10 малки негърчета'' е много добра нейна книга .

  12. #1362
    anonymous708973
    Guest
    На Агата Кристи тоооолкова неща съм изчела, след време всичките стават същите, като любими заглавия са ми останали "Карти на масата", "Илюзии в огледала", "Убийство в Ориент Експрес" и "Над облаците" (за последното заглавие не съм сигурна), към "10 малки негърчета" също имам специални чувства, това ми беше първата нейна книга.

  13. #1363
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    На Агата Кристи тоооолкова неща съм изчела, след време всичките стават същите, като любими заглавия са ми останали "Карти на масата", "Илюзии в огледала", "Убийство в Ориент Експрес" и "Над облаците" (за последното заглавие не съм сигурна), към "10 малки негърчета" също имам специални чувства, това ми беше първата нейна книга.
    Мисля че говориш за ''Смърт в облаците''. Определено всичките й книги са класика.

  14. #1364
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    В момента чета "Смърт в облаците" на Агата Кристи.
    Първите 50-60стр. ми вървят изключително бавно и още не ми се е събудил интереса, за да я хвана тая малка книжка и да я свърша за един ден.

  15. #1365
    Странно, аз не мога да ги пусна, като ги почна... Предполагам, че си зависи от индивидуалния усет за криминалистиката и убийствата... (пак почнах много да мисля, а ме чакат едни доста тежки и отегчителни книги...)

  16. #1366
    Интересни факти за Агата Кристи: http://motivatori.net/index.php?topic=1505.0

  17. #1367
    Мега фен Аватара на heartshapedbox
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    BG
    Мнения
    6 295
    Започнах "Амазонката от Верое" на Боян Биолчев.
    Съвсем в началото съм, ще се включа с мнение после.

  18. #1368
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Вчера изчетох една книга от 1912 година.
    Стила на писане е доста интересен, както и книгите, които са показани в библиографията, а библиографията е огромна. Интересното е, че е разполагал(авторът) и със документи, които се съхраняват с огромно внимание.
    Друго, разбираш как хората са гледали на света тогава, та даже как е изглеждал и самият свят.
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  19. #1369
    Цитирай Първоначално написано от KumchoValcho Виж мнението
    Страхотна тема, сега я виждам.
    Последно четох "Животът на Пи" на Ян Мартел. Въпреки че символика и посланието са страхотни, не ми хареса и не успя да ме грабне. Препоръчвам я за хора, които харесват по-философски книги.
    В момента чета "Зовът на кукувицата" на Дж.К.Роулинг. Нямам още силни впечатления. Бавно върви
    Краят на ''Зовът на кукувицата '' беше неочакван,поне за мен , и доста ми хареса .

  20. #1370
    Най-сетне прочетох "Парфюмът". Мислех, че много ще ми хареса, обаче нещо не ме грабна - нито откъм сюжет, нито откъм език. Нямам обяснение. Не че не ми хареса, просто... не ме впечатли кой знае колко.

  21. #1371
    Супер фен Аватара на lisi4ety
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Just touched down in London town
    Мнения
    1 320
    "18% сиво" малко ме разочарова.. само аз ли имах по-големи очаквания?
    Върнах се на Ремарк, сега съм хванала "На Западния фронт нищо ново" и имам още една купчинка негови книги, които ще си прочета лятото ^^

  22. #1372
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от CrazyRobot Виж мнението
    Интересни факти за Агата Кристи: http://motivatori.net/index.php?topic=1505.0
    Ха, дисграфия! Ето това вече е изненадващо!

    Прочетох "Нощен патрул" на Сергей Лукяненко. Е, много ми хареса!! Безумно грабваща е, вероятно именно заради отчасти криминалистичния си характер. Поставя и въпроси, над които се замислих. Да не говорим колко ми стопля душицата да чета някакви... как да ги нарека... славянски препратки. Примерно - че има разлика, когато говориш в 1л., ед.ч. между женски и мъжки род; имената; исторически събития и личности.
    Ох, свърши задоволително, та някак ще успея да пренебрегна желанието да започна втората част от поредицата в следващия месец и нещо. Не знам как бях на мнение, че не съм фенка на никакви фантастики, пък не е като да съм чела някакви изобщо, мисля , обаче определено съм аааадски приятно изненадана!

  23. #1373
    Супер фен Аватара на Christinna
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    1 951
    Току-що прочетох "Среща със смъртта" и съм мнооого доволна. Всичко очаквах, само не е и това и със сигурност ще прочета и другите и книги, даже вече съм си ги изтеглила.

  24. #1374
    Супер фен Аватара на psych0
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 019
    Почвам Стайнбек "На изток от рая".

    Прочетох "Гордост и предрасъдъци " хареса ми, но сякаш очаквах повече.
    Paint me a picture of eyes that never see
    With flashes of lightning
    that burn for only me

  25. #1375
    Мега фен Аватара на Dagichka
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 006
    да ми препоръчате някоя книга, тип антиутопия като "451 градуса по Фаренхайт"?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си