- Форум
- Тийн интереси и проблеми
- Козметика и диети
- Обиди, отностно теглото.
Здравейте!
Момиче на 13 години съм, 150 см., 30 кг., но лоши думи за мен не спират да се говорят. Момичетата от класа постоянно ми викат "Надебелей малко, приличаш на щраус." а момчетата "Кльощо". Много ми е неудобно като седна върху някой. Той/Тя веднага ще започне "Мале, ба*ти какви кокали". :/ Ям много и зимата спортувах лека атлетика. Понякога усещам как се въртят от уста на уста обиди за мен. Даже и майка ми понякога ми казва, че трябвало да ям повече, защото бедрата ми щели да се счупят. Зимата правих много коремни преси,за да си стегна корема и съвсем леко се бяха оформили плочки. Съвети как да надебелея малко /някаква диета етц/ ?
Ще дам моя снимка, за да видите горе-долу за какво става дума -
http://prikachi.com/images/594/6158594r.png
Едит: извинявам се за грешката в заглавието.
Последно редактирано от SomeRandomNerd : 05-27-2013 на 20:05
30 кила е прекалено малко... поне 35
по-добре питай тук за режим
http://www.bb-team.org/forums
и като имаш впредвид всички филмарки от tumblr как си точат лигите по такива тела, на мен лично са ми прекалено слаби наистина
постарай се към 40 някъде да стигнеш, яж квото се сетиш или пък най-добре върви на диетолог май е най-добрия вариант![]()
^Е ,тя е в пубертета,ще порасне на височина
Гледай да не напълнееш рязко,че може да ти се появят стрии.
И защо трябва да сядаш върху някого?![]()
![]()
Спортувай нещо. Ходи на танци, на плуване...наближава лятото има толкова много възможности. Наблягай на повече сурови ядки, яж месо, повече млечни продукти, картофи, ориз, накаронени изделия...Както нездравословното отслабване оказва влияние върху тялото, така и нездравословното надебеляване. Не яж макдоналц, дюнери, пици и т.н (отвреме - навреме...веднъж в месеца е ок.).
Мъдростта на живота се състои в отстраняването на маловажните неща.
Те пък б*хти простите комплексирани дечица!Всеки си има проблеми,тях какво ги засяга.
Наблягай на протеините,което ще рече пилешко месо,мляко,прясно мляко,яйца,риба и т.н .
Не им обръщах внимание. И на мен са ми викали хърба, анорексия и т.н., просто хората се чудят за какво да се заяждат. Горе са ти дали доста добри съвети.![]()
Щом ти викат кльоща значи се комплексират от своите килограми![]()
Може би ако напълнееш с ~5кг ще си перфектна.Но не се нахвърляй върху нездравословните храни,бургери,чипсове etc ами гледай да се храниш здравословно.Иначе за обидите - не им обръщай внимание,и аз съм била така,повечето са от завист.Гледай си живота и гледай да се харесваш ти самата.
Малка си още, като влезеш в пубертета всичко много ще се промени. Яж си сега каквото ти харесва, е ги слушай тея, завиждат ти, защото те сигурно са дебели. Не се мъчи още от сега със тялото ти, особено като си слаба и не ти се лепи.
По-тъп/а, моля. Нека си прее*е здравето и целия организъм, що не, само за да качи някакви си кила.
Пък това с комплексирането беше най-тъпото нещо, хахаха. Не е нужно да се комплексираш от килограмите си,за да кажеш, че някой е хърбав, когато е очевидно.
Авторке, пробвай към нормалната си храна на добавиш 2 шепи по възможност сурови ядки, или кофичка заквасена сметана, даже е добре да е следобяд или привечер, както и след вечеря, гаранция, че се получава, методът е изпитан![]()
WHAT A FUCKING FREAK
и с кое ще си преебе организма , като си забави метаболизма ли ? тва някво революционно откритие от теб ли е ? Дай предложи го за нобелов лауреат
Много ли е яко в дългосрочен план да си забави метаболизма?! Хората се чудят как да си го забързат, пият и ядат кво ли не, правят детокс диети и тем подобни глупости. От какъв зор да си забавя обмяната на веществата? Само за да качи няколко кила ли? Това все едно да се чудиш как да спреш да растеш, защото хората ти казват, че си много висок.
Щом с това ядене (а казваш ,че се тъпчеш) не качваш килограми , то увеличи храната. Наблегни на въглехидратите. Ти няма какво да омазняваш , не се притеснявай. Наблягай на овесени ядки , ориз , картофи , месо , яйца , извара и т.н. Фитнес тренировките също ще бъдат полезни при теб.
Важното е ти как се чувстваш, а не чуждата злоба и глупави коментари. Ти харесваш ли се в момента? Искаш ли да качиш килограми или го правиш само за да им угодиш? Радвай се, че можеш да ядеш каквото поискаш. Всички момичета си мечтаят да са така.
Аз също винаги съм била слабичка. Няма да си губя времето да разказвам за човешката злоба и коментари, но повярвай, че бяха много. Не трябва да ти пука.
You're frozen
When your heart's not open..
Просто не им обръщай внимание.Ако се чувстваш добре така, не се опитвай да надебелееш само заради тях.![]()
Голяма глупост е това с обидите. Преживяла съм същото и като бях на около 15 рязко наддадох и сега съм съвсем нормална на ръст спрямо килограми. Преди бях под нормата, сега съм в нея и съм супер. Нито съм яла повече, нито съм спазвала някакви диети за надебеляване. Просто влязох в пубертета. Остави ги тия твои глупави връстници. Не ги слушай и не се влияй от тях. Хубаво е да си слаб(в рамките на нормалното), не ти трябва да наддаваш, защото на другите не им изнася.![]()
Вече ако ти не се чувстваш добре, защото си слаба, ще ти кажа, че яденето късно вечер помага за качването на килограми.
*сън*
И аз бях така и 7ми за 8ми клас изведнъж качих 5 кила от нищото. С времето ще се оправиш. Сега съм на 19 и съм 166см 52кг