- Форум
- По малко от всичко
- Политика
- Окупациите на Университетите
ми кораб, като ти трябват пари да вложиш в нещо полезно и затова нямаш да дадеш пряко на някои беден в нужда, то това пак не е ли благотворителност. Да отвориш фирма и да създадеш работни места това не е ли пак добро.
Излишни пари има, защото в човека е вложена способността да може да произвежда повече отколкото му е необходимо (естествено ако е имал възможност да се реализира).
Винаги има пари в излишък, дори да отидеш до магазина и да имаш в джоба 3 лв. и да си вземеш една халва от 2.50 ще ти останат 50 ст. за които можеш да си кажеш, абе мога и без тях, с тях няма да стана по-богат или по-беден и да ги дадеш на някои, които му трябват, защо за него тия 50 стотинки са всичко.
Давай тези пари за които съвестта ти казва, че можеш да минеш и без тях.
Може би, излишни пари щеше да има, ако нямаше болни амбиции.
Последно редактирано от defender : 09-19-2014 на 12:07
виж, богатите си държат на парите, защото знаят с какъв труд са ги спечелили...
хубави неща казваш, но всъщност не е така просто.
тази фабрика от време на време фалира.. работи на загуба, не се намират пазари.. и тнт. Парите свършват или са спестяват за трудни времена. Тогава се съкращават работниците и заплатите им, защото просто няма друг начин в кризата.
Малкото работници работят работа за много, а за същите пари. Работодателя има два избора - да фалира или да потдържа едно отчайващо ниво на стандарт, такъв какъвто е в цялата държава и той не е виновен за това.
Но си напълно прав за АЛЧНОСТТА.
Но да ти кажа, аз след 20 години труд и усилия също ще предпочита да взимам повече пари от хората, които назначавам...
Обаче у нас хората се превърнаха в зли хиени, голяма част от които лапат милиони, а държат останалите в глад.
Излезе още една книга за студентската окупация – „Наш ред е!“, от Ивайло Динев, един от двигателите на Ранобудните студенти:
https://www.goodreads.com/book/show/23430333