.
Отговор в тема
Страница 5 от 12 ПървиПърви 123456789 ... ПоследнаПърви
Резултати от 101 до 125 от общо 277
  1. #101
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от Corb1225 Виж мнението
    Ако се придържах към каквото и да било, нямаше да задавам въпроси, а да твърдя факти.
    >.. да не се съглася..
    >... от тази гледна точка си оставам рационалист.
    > ...Моите разбирания са...
    > ...трябва да избера пътя...
    Въпросът не опира до твърдене на факти, а до отношение към тях. Нещо което зависи не толкова от фактите, колкото от самия теб. Тук има една тънкост, която мога да оприлича на "слагане на каруцата пред коня" , при която е трудно да се определи дали фактите определят отношението към тях, или отношението към фактите определя кое ще се възприеме като факт. Ето например за нпп съществуването на бог е факт, основа на която се базират всичките му по нататъшни разсъждения. За него тоя факт е толкова очевиден, че изобщо не го подлага на съмнение. С много други неща положението е същото - те се крият зад илюзията на очевидността, където колкото са по-очевидни, толкова по-малка е вероятността да ги забележим, още по-малко да ги преосмислим.
    Неосъзнатото отношение е най-върлия враг на всеки опит за анализ, защото изменя посоката на разсъждение съобразно отношението. Затова в академичните и научните среди се подхожда с пълна безпристрастност при анализирането на фактите. Което не е проблем в естествените науки, но във философията е проблем, защото предмет на познание е и самия човек а там винаги са намесени странични мотиви.
    Цитирай Първоначално написано от Corb1225 Виж мнението
    Винаги съм гледал от различни ъгли, но никога не съм стигал до крайности, които потенциално да размият напълно основите, на които се полагат разбиранията ни за Света
    Точно това обаче трябва да направиш, ако искаш да вникнеш истински, в това което говоря. Трябва сам, съзнателно да бутнеш основите на всяко изградено и затвърдено знание. Понеже това знание е преди всичко продукт на самия теб, и е израз на твоето отношение към света, отговорността и възможността за промяната на което, не е никъде другаде освен в теб. Само така ще достигнеш до онази степен на знание, където знанието губи смисъла и предназначението си и става познание - защото мислещия човек не знае нищо, а само ПОзнава нещата, в пълното съзнание че това което познава е само субективен, мисловен модел на познаваното, но не е самото познавано. По същия начин както съзнаваш че картата не е територията, или че отражението не е отразяваното. Та и в тоя смисъл аз само познавам нещата, приемам че те са валидни само условно и само в рамките на комплексния модел, с които описвам света, човека и себе си. Затова и казах че няма абсолютни истини - вярата и личното убеждение е единствения критерий за истина (истина не в научен смисъл, като обективен, измерим факт, а истина като психологизъм). Отпадне ли необходимостта от вяра, тоест отпадне ли отношението, отпада и нуждата от истини.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 05-21-2015 на 11:58

  2. #102
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Развиваш ли се докторче, развиваш ли се, успя ли да си направиш ритуалите за прогонване на зли християни, с повредени мозъци, хихи.
    Сигурен съм че ако Иисус беше в тая тема дори и той щеше да изтъкне умствения и душевния ти дефицит.


  3. #103
    Супер фен Аватара на Corb1225
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    2 712
    Дефенди, трябва да развиеш усет кога да спреш.

    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Точно това обаче трябва да направиш, ако искаш да вникнеш истински, в това което говоря. Трябва сам, съзнателно да бутнеш основите на всяко изградено и затвърдено знание. Понеже това знание е преди всичко продукт на самия теб, и е израз на твоето отношение към света, отговорността и възможността за промяната на което, не е никъде другаде освен в теб. Само така ще достигнеш до онази степен на знание, където знанието губи смисъла и предназначението си и става познание - защото мислещия човек не знае нищо, а само ПОзнава нещата, в пълното съзнание че това което познава е само субективен, мисловен модел на познаваното, но не е самото познавано. По същия начин както съзнаваш че картата не е територията, или че отражението не е отразяваното. Та и в тоя смисъл аз само познавам нещата, приемам че те са валидни само условно и само в рамките на комплексния модел, с които описвам света, човека и себе си. Затова и казах че няма абсолютни истини - вярата и личното убеждение е единствения критерий за истина (истина не в научен смисъл, като обективен, измерим факт, а истина като психологизъм). Отпадне ли необходимостта от вяра, тоест отпадне ли отношението, отпада и нуждата от истини.
    Никога не съм имал проблем да променян/доразвивам позициите си по различни въпроси, може да се каже, че го правя постоянно. Напълно споделям, че пътят към познанието е да търсиш, да мислиш, да изследваш, да не се задоволяваш с това, което знаеш, защото може да се окаже, че всъщност не знаеш нищо. Никога(от както се смятам за осъзнат човек) не съм си позволявал емоциите да влияят на разсъжденията и изводите ми, напротив - всичко става методично и с много прагматизъм. Разбира се, и аз, както всеки, си имам моментите на пристрастност. Стана малко лично, но мисля, че се разбрахме.
    Последно редактирано от Corb1225 : 05-21-2015 на 14:59

  4. #104
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Corb1225 Виж мнението
    Дефенди, трябва да развиеш усет кога да спреш..
    ми да не ми отговаря, какво да спирам, да не го карам насила, какво си пуска картинки се прави на интересен.

    ПП: кажи, кое да спирам, да не би да го бия с камшик да ми отговаря, има пълна свобода.
    Последно редактирано от defender : 05-21-2015 на 13:09

  5. #105
    Супер фен Аватара на Corb1225
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    2 712
    ^ То си е за теб, ама може да си мазохист, това би обяснило нещата.

  6. #106
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Ми доктора ми е интересен човек, това е, ако спре да ми е интересен, ще спра.

    моя стимул не е болката, а интересността.


    Често не съм срещал такива хора.
    Последно редактирано от defender : 05-21-2015 на 13:36

  7. #107
    =defender;11297661]Ми доктора ми е интересен човек, това е, ако спре да ми е интересен, ще спра.

    моя стимул не е болката, а интересността.


    Често не съм срещал такива хора.
    А аз например се надявам, да не срещам на живо такива отровни гъби. На мен доктора не ми е интересен.

    Затънал е в релативизма до шията и се муси на всеки, който има определени възгледи за нещата. Това, да признаеш наличието на някакъв авторитет извън себе си за него е белег за инфантилност, щото той се гордее, с това, че дори сам за себе си не е авторитет. Е аз под вола теле няма да търся, демек не ме вълнува човек, който не застава зад истинността на думите си, но пък лъже заради самия спорт. Например ту каже че е сатанист, ту сатаната, ту чист материалист, ту е агностик, ту нещоси над тези понятия, ту извън всякакви понятия... Е мама ми е казала с такива чешити да не си играя.
    Последно редактирано от Pitancho : 05-21-2015 на 19:10

  8. #108
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    На доктора философията имам чувство, че е като къща без основи, казва нещо, спори, защитава го, напада, отбранява със зъби и нокти, и после идва и ти казва, че той всъщност приемал нещата само условно.

    Сега кажи питанчо, не е ли интересно?
    Последно редактирано от defender : 05-21-2015 на 19:21

  9. #109
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 342
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    още по-тъпо е да се опитваш да пребориш лицемерието със сатанизъм, след като е в пъти по-неправеден от която и да е друга религия
    сатаната не беше ли част от христянството?

    в някои религии го няма като личност

    е някой рапър щом го играе лошото момче
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  10. #110
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    сатаната не беше ли част от христянството?

    в някои религии го няма като личност

    е някой рапър щом го играе лошото момче
    не мога да отговарям за всеки, който се нарича християнин, но в Библията дяволът е представен като такъв, на който не трябва да му се вярва, нито да му се кланят, нито да му се угажда/служи, а религиите, които не представят същото, което е представено в Библията със сигурност са подвеждащи/лъжливи, затова и не представят лукавия така както е представен в библейските писания

  11. #111
    Супер фен Аватара на Corb1225
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    2 712
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    не мога да отговарям
    О, Альоша, Альошенка! Здравей, как си?

  12. #112
    Супер фен Аватара на Corb1225
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    2 712
    Извинявам се за двойният пост, ама Докторе, любопитно ми е какво мислиш за астрологията.

  13. #113
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Corb1225 Виж мнението
    О, Альоша, Альошенка! Здравей, как си?
    да ми кажеш "Здравей, как си?" след "альоша, альошенка!" е лицемерие, "здравей" е пожелание за здраве, щастие, дълъг живот и въобще добри неща, а да се опитваш да ме правиш сакат/инвалид е нещо друго...

  14. #114
    Супер фен Аватара на Corb1225
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    2 712
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    а да се опитваш да ме правиш сакат/инвалид е нещо друго...
    o.o
    Ти пък. Никога не бих си позволил такова нещо, и съм напълно сериозен.

  15. #115
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 342
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    не мога да отговарям за всеки, който се нарича християнин, но в Библията дяволът е представен като такъв, на който не трябва да му се вярва, нито да му се кланят, нито да му се угажда/служи, а религиите, които не представят същото, което е представено в Библията със сигурност са подвеждащи/лъжливи, затова и не представят лукавия така както е представен в библейските писания
    все едно да кажеш който не мисли като мен е лъжец
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  16. #116
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    има истини, които са вечни - защо да си кривим душите?!, ако въобще не беше от значение, тогава нито щеше да има цяла Библия от 1000 страници, иначе лично аз, подобно на всеки един от истинските Светии и праведни, предпочитам да има чиста любов(напълно добри отношения) между хората съвсем директно
    Последно редактирано от npp : 05-22-2015 на 11:07

  17. #117
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от Corb1225 Виж мнението
    Извинявам се за двойният пост, ама Докторе, любопитно ми е какво мислиш за астрологията.
    Съмнявам се че подредбата на планетите и звездите има някакво съществено значение за развитието на който и да е човек. По-скоро хората, които вярват в тази некохерентна камара от високо-вероятни предположения, генерализират това което е съвпаднало и после го проектират върху себе си и останалите, като всичко, което не е съвпаднало остава на заден план. Това е принцип с които злоупотребяват медиуми, врачки и прочее. Състои се в това че човешкият ум е по-склонен да търси/възприеме подобията и съответствията, отколкото разликите и несъответствията. Даже мисля че имаше експеримент проведен, конкретно за зодиите, където на всички бил раздаден "личен" хороскоп с описание на зодията им, който обаче бил един и същ за всички. Въпреки това повече от половината оценили хороскопа си като напълно точен, а отговорилите че е напълно неточен били под 10%.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 05-22-2015 на 14:17

  18. #118
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 342
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    има истини, които са вечни - защо да си кривим душите?!, ако въобще не беше от значение, тогава нито щеше да има цяла Библия от 1000 страници, иначе лично аз, подобно на всеки един от истинските Светии и праведни, предпочитам да има чиста любов(напълно добри отношения) между хората съвсем директно
    ако ти напиша книга от 2000 страници дето оптимус прайм е върховен бог и чък норис е бог на любовта ще вярваш ли в нея?

    в нея и бронята на волтрон ще бъде свещен предмет

    виж кво става в египет що книги имат там на кого да вярвам кажи ми?
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  19. #119
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    ако ти напиша книга от 2000 страници дето оптимус прайм е върховен бог и чък норис е бог на любовта ще вярваш ли в нея?

    в нея и бронята на волтрон ще бъде свещен предмет

    виж кво става в египет що книги имат там на кого да вярвам кажи ми?
    аз най-напред вярвам в Онзи, Който наистина е истинският Бог, и после мога да вярвам и в писанието, което Той ми посочи за истинно, а като такъв ми се (е) яви(л) единствено Отца чрез Исус, и официалното писание, което ми посочи беше единствено библейското

  20. #120
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 342
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    аз най-напред вярвам в Онзи, Който наистина е истинският Бог, и после мога да вярвам и в писанието, което Той ми посочи за истинно, а като такъв ми се (е) яви(л) единствено Отца чрез Исус, и официалното писание, което ми посочи беше единствено библейското
    де ти се явил викаш?
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  21. #121
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Иисус се явил само на Апостолите, повече на никой друг няма да се яви преди края на дните, другите са евтини търсачи на бърза слава и колко били важни.
    Последно редактирано от defender : 05-22-2015 на 19:37

  22. #122
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 342
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Иисус се явил само на Апостолите, повече на никой друг няма да се яви, другите са евтини търсачи на слава.
    в библията не се ли говореше кога Иисус щял да се яви пред хората и какво мисли той за тия дето се представят за него и лъжат че им се явява?
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  23. #123
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    да, поправих се горе,

  24. #124
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 342
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    да, поправих се горе,
    стана ми интересно за пича с паранормални преживявания дето хвали библията дали знае какво пише в нея
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  25. #125
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    той знае, но май желанието му да се изживява като равен на апостолите и някъв избран е май по-голямо от истината.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си