.
Отговор в тема
Страница 354 от 451 ПървиПърви ... 254304344350351352353354355356357358364404 ... ПоследнаПърви
Резултати от 8 826 до 8 850 от общо 11256
  1. #8826
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    Затова и казвам, че едва ли е толкова лошо за здравето ти да не се къпеш всеки ден, но ето, ако искаш ме поправи, не твърдя, че съм прав, а ти имаш квалификациите да предложиш повече за дискусията.
    ето поправям те, ама важно е да ти се каже че си тъп понеже губиш времето на хората да ти обясняват елементарни неща

    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Нека да дам някои факти. Организмът ежедневно преминава през нещо наречено апоптоза или програмирана клетъчна смърт. Не мога да опиша за какъв брой загинали клетки става въпрос. Тази мъртва кожа трябва да се премахва от тялото, защото както казахме - този процес се случва непрекъснато. Потните жлези също работят непрекъснато. Организмът също така отделя себум от мастните жлези. Ще се изненадате да откриете колко точно “мас” отделяте на ден (не е никак малко). В някои себорейни зони по тялото отделянето и по-значително от други. Прекрасният ни организъм също така диша, чрез кожата. Изпаренията и продуктите от потната секреция на жлезите сами по себе си не са животозастрашаващи, лол, но пък натрупването на отпадни продукти по тялото и тяхното непремахване може да доведе до някоя инфекция. Много съмнигелно, но има шанс. Разбира се, всичко зависи до каква стипен е допуснато това нещо.

    In conclusion, измивайте ежедневно тялото си с леки почистващи продукти, за да премахвате “мастта” и потта, която всеки! човек притежава, защото дари да не виждате физическо доказателство за себум и пот, то е там
    това всичкото съм го чел и аз и то в интернет, също така потта е токсини, които ако оставиш да изсъхнат върху теб може да се възпалят порите, запушените ти пори може да станат на червени пъпки без връх, един вид си крастава жаба, обяснено на вашия език.

  2. #8827
    Този разговор става все по-неадекватен. През 2018та когато всички имаме течаща вода вкъщи се налага да обясняваме на група мърливи индивиди защо не е опасно да се къпеш всеки ден как няма да се къпеш цяла седмица??? Страх ме е да питам колко често си миете ръцете или зъбите
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  3. #8828
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    Този разговор става все по-неадекватен. През 2018та когато всички имаме течаща вода вкъщи се налага да обясняваме на група мърливи индивиди защо не е опасно да се къпеш всеки ден как няма да се къпеш цяла седмица??? Страх ме е да питам колко често си миете ръцете или зъбите
    Еееееееееееееееееееееееее еееееее, ти пък, то къпането е основното. Миенето на зъби и ръце вече става по-рядко, примерно веднъж в годината, или само на рожден ден.

  4. #8829
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    ето поправям те, ама важно е да ти се каже че си тъп понеже губиш времето на хората да ти обясняват елементарни неща
    Само че в същия пост се казва, че има минимален шанс за инфекция и, че това само по себе си не е животозастрашаващо, ако погледнеш по-внимателно, ще видиш, че пише дори и "съмнително".
    Хубаво, но това по никакъв начин не опровергава това, което написах, а аз именно казах, че не ми се струва опасно, а то и не е.

  5. #8830
    Цитирай Първоначално написано от LawAbidingCitizen Виж мнението
    Еееееееееееееееееееееееее еееееее, ти пък, то къпането е основното. Миенето на зъби и ръце вече става по-рядко, примерно веднъж в годината, или само на рожден ден.
    Викаш ако не са черни няма нужда. Па и да са, колко му е да ги избършеш У крачолУ
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  6. #8831
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Зависи до каква степен си допунал мръсотията също така пише в поста. Колкото по-напред с материала си, толкова по-голям шанс за инфекция, да не дава ГОСПОДА, тази инфекция да ви влезе в крръвообращението и да си пукнете от сепсис.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  7. #8832
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Зависи до каква степен си допунал мръсотията също така пише в поста. Колкото по-напред с материала си, толкова по-голям шанс за инфекция, да не дава ГОСПОДА, тази инфекция да ви влезе в крръвообращението и да си пукнете от сепсис.
    Само че борбата с инфекцията не зависи от добрата хигиена, а до лекарска намеса, не това е въпросът, пък и на мен ми се стори, че тази степен се отнася до шанса да получиш инфекция, не до шанса да умреш от нея, сиреч това не е идеята, или поне аз така разсъждавам.
    Обясни, наистина ми е интересно, как се разбира и какъв е един реалистичен период, който би те изложил на опасност, като приемем, че не се въргаляш в калта по цял ден, защото на мен една седмица ми се струва крайно недостатъчна.

  8. #8833
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Вижте, на теория са възможни много неща и гадостите не се случват само по филмите. Някъде четох: “аз бях изключително впечатлена от факта, че човек, който си извадил косъм от носа с пинсета, получил инфекция, която се разпространила по вените на носа в едно венозно сплетение на мозъка и умрял. Все още не смея да докосвам носа си по никакъв повод.”

    Колективната чистота ни пази, както колективният имунитет пази децата на идиопатичните майки, решили да не ваксинират децата си (макар че вече по закон няма къде да избягат). Не се разболяват от полиомиелит, който сме го унищожили чрез ваксините. Ти не се къпи със седмици. Наистина не ме интересува и не те осъждам, обаче нама как това да мине за добра лична хигиена и да е безопасно. И няма как да ти дам срок, тъй като инфекцията и податливостта съм нея е нещо строго индивидуално за всеки организъм. Тази тема стана много грозна, честно.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  9. #8834
    Да, да, не казвам, че е най-доброто нещо, което човек може да прави за себе си, или по-скоро да избягва да прави, но няма как и да заключа от всичко изписано по тая тема, че ако човек се къпе на интервали от една седмица ще е в сериозна опасност за здравето си, че дори и модератна такава, напротив, тя се свежда до известна доза шанс и много променливи.
    Както BlacklaslalNigga загатна, това да се изкъпеш не съдържа всичко, което е хигиенният навик, въпросът тук е да се определи ясно в каква практическа заплаха се намира човек от това, а тя, доколкото разбирам, е сведена именно до една променлива, да се къпе на по-голям интервал.
    Защото, важното наистина, е да разберем, всеки за себе си, по какъв начин застрашава себе си лишавайки се от ежедневния душ, независимо дали не ти е до баня в тоя момент, или подобна възможност няма.

    Няма да говоря колко безсмислено е да се обсъжда социалната страна на всичко това, пределно ясно е на всеки, че за да си чист и да не миришеш се изисква ежедневна грижа, дали ще го правиш през ден, не ми се струва кой знае колко значимо, доколкото ти сам искаш да бъдеш прилежен.

  10. #8835
    Дали можеш да изкараш без да се къпеш в полеви условия и да не умреш от инфекция не трябва да е мерило за ежедневието на нормален човек. По тази логика да ви питам що ядете всеки ден, човек може да изкара поне 3 седмици без храна?
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  11. #8836
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    Дали можеш да изкараш без да се къпеш в полеви условия и да не умреш от инфекция не трябва да е мерило за ежедневието на нормален човек. По тази логика да ви питам що ядете всеки ден, човек може да изкара поне 3 седмици без храна?
    А баш! Намери се някой да го каже най-накрая.
    квак

  12. #8837
    Който ще да се ползва от знанието, както му е угодно, казваш това, но игнорираш факта, че постенето, лишаването от храна е закотвено във всяка една култура и религия по света. От Аврамовите религии до Будизма и Хиндуизма, бедуинската диета и т.н.
    Ако няма основателна опасност за здравето, но представлява една, бих казал според вас, социална необходимост, или, както беше изказано по-умно, една колективна чистота, колективна загриженост, която пък по никакъв начин не обвързва индивида в себе си като сам такъв, то всеки човек е свободен изобщо и да спре да се къпе. Няма да влизам в обяснения, които се струват мене истинни, за това колко разложителен е общественият договор, но това не ми пречи просто да заявя, че ако някой иска да се къпе през един, два, три, четири дни, той е свободен в това, че здравето му не е в опасност и, че е абсурдно някой да го порицава заради това.
    Това, че някой ми мирише, не значи, че аз, лично Аз, съм в способността си да сведа цялото му същество в тоя простичък факт, или не поне изпитвам тая нужда като вярващ в личността, индивида.
    Мирише, струва ми се, бюрократичната ни реалност, която ни е сбрала толкоз близо, че да не помирисваме нищо друго, но нечистоплътността на тялото и душата.

  13. #8838
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Колко от хората, които познаваш, постят защото им го казва измислен боК? Щото аз познавам вегани, които не ядат животни или животиндки продукти, защото не искат да нараняват животни. Обаче не познавам достатъчно, където не ядат животински продукти, защото така пише в книга. Това, щото направи сам паралела. Аз лично не го виждам ама така или иначе го спомена.
    А защо да не роуствам мизерници, като нищо не оправдава мизерията? Нищо от това, което е споменато тук, всъщност. Обяснихме, че довода "по-мръсни сте и заради това се къпете по-често" не е верен. Обяднихме, че "нямам възможност (парична)" не работи, ако имаш интернет. Обяснихме какво отмива всеки вечер от себе си. Обяснихме, че единствените пречки са нежеланието и лошото ингормиране/възпитание. Казахме, че дори по болниците има 10000 бани за всички и хора, на които работата им е да почистват.
    Бих се съгласила, че има моменти, където нямаш физическата възможност да се изкъпеш - дни/седмици преходи или нещо. Но я кажи колко често се налага да не се къпеш по толкова време? Щото мен ми се е случвало да не се къпя макс по 48 часа, при тва веднъж за 22 години, а и аз съм ходила по походи из планините.
    Сиреч почти нишо не оправдава да си мръсен през 2018та година. Аргументите в темата не са достатъчни да подействат частично, защото са основно оправдания - както казах - за липсваща култура, възпитание и мързел. Нищо не може да ме накара да повярвам, че е друто. А ако се отнасяш така зле/немарливо към най-големият си орган по тялото, чиято функция е да те пази, какво може да се очаква по-натам от теб като човек?!
    квак

  14. #8839
    Какво общо имат постите с веганизма?
    И аз не консумирам животински продукти, но постите са съвсем различно нещо, значението им е в лишението, неслучайно монашеският живот е конституиран именно от подобна философия, която казвам, че е отговор на въпроса, който ми бе зададен иронично.
    Не ми трябва писанието, за да реша сам, че индустриализацията на света е нещо незадължително добро и, че тая смърт е излишна, според което е и следствие от алчност, не от смирение и пост, всеки християнин може да мисли за себе си, по-важно, да решава, а това е неизменна част от свободата му.

    Просто казвам, че е невъзможност за мен да сведа човек до навиците му, той е личност, а причините могат да бъдат много, които не биха ме интересували повече от първото, а именно, че той е живущ, цял.
    Другото е, че ме интересуваше доколко е вредно това нещо, защото наистина не ми се струва опасно, когато все пак човек има хигиенни навици, сиреч, исках да изолирам това да си вземеш душ като нужно и наложително, което аз мисля, че до една степен е, но не и до такава, че да се смята за нещо опасно.
    Най-дълго е било около 11 дни, което не е много, имайки предвид характера на много от световните преходи, например в по-студен климат Килиманджаро отнема повече от 16 дни, по дългия път, а дори не е толкова сериозно начинание.

    Това как човек се отнася към тялото си може да значи и всичко, и нищо, това зависи от човека, а не знам как смяташ, че може да проницаеш нещо толкова сложно.

  15. #8840
    Мега фен Аватара на deitona22
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    София
    Мнения
    7 643
    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    А, да знаете. Днес се изкъпах. Искате ли снимки от банята за доказателство?
    А,какъв празник е ?
    Честито.
    Сега август месец май няма официални празници,та ще чакаш до 6-ти септември?
    There is no dark side
    of the moon really.
    Matter of fact
    it's all dark..

  16. #8841
    ^Като ще намесваш религията, покажи ми едно място в Библията/Талмуд/Корана където да се казва да не се къпеш?
    Ако не си забелязал в Християнството при кръщаване се ползва вода, Исус изми краката на учениците си С ВОДА И АРОМАТНИ МАСЛА. Та и от религиозна гледна точка май не е толкова лошо да се къпеш и водата не е опасна.
    Последно редактирано от HollyGolightly : 08-03-2018 на 14:58
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  17. #8842
    Мега фен Аватара на deitona22
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    София
    Мнения
    7 643
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    ^Като ще намесваш религията, покажи ми едно място в Библията/Талмуд/Корана където да се казва да не се къпеш?
    Ако не си забелязал в Християнството при кръщаване се ползва вода, Исус изми краката на учениците си С ВОДА И АРОМАТНИ МАСЛА. Та и от религиозна гледна точка май не е толкова лошо да се къпеш и водата не е опасна.
    ?!
    Към кой е насочен въпросът ?
    There is no dark side
    of the moon really.
    Matter of fact
    it's all dark..

  18. #8843
    Да, това е интересен въпрос, щеше ми се да имах времето и средствата да ти отговоря, но не мога да ти цитирам от източници сега.
    През Средновековието в голяма част монасите не са се къпали редовно, това има отенъци и в много дуалистични изповедания на Християнството, в които тялото е порицавано като дяволито, зло, както при богомилите, затова е и важно да се отбележи тук, че християните правейки това са се опитвали един вид да откажат тялото, а не да бъдат нечистоплътни.
    Това го има и в Хиндуизма и в Будизма, като при първите е често част от различните традиции на вярата им, а при будистите е част от концепцията да не правиш нищо повече, отколкото е нужно, сиреч се къпят на големи интервали, но това също се изменя от място на място.

    На кръщението не може да се гледа просто като на "баня" или къпане, както и Евхаристията не е сведена до такава простота.

    Друго важно нещо е, че при Аврамовите религии, тези ясно отредени пости, молитви и т.н., са част от традицията на тези религии, но не и от самата вяра; При християните постите, имайки предвид ясно разграничените с всичките им диетарни подробности, не са част от писанието, но от християнската традиция, както при мюсюлманите моленето по пет пъти на ден и напътствията около Рамадан не са част от Корана, но от хадитите, които описват живота на Мохаммад.
    А тая традиция, смея да твърдя, е често много непотребна на вярващия, по тая причина и протестантите например отричат християнската традиция и се осланят само на писанието, така и в Исляма има ясно разграничение между суфистите и уахабистите.

  19. #8844
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от deitona22 Виж мнението
    А,какъв празник е ?
    Честито.
    Сега август месец май няма официални празници,та ще чакаш до 6-ти септември?
    Не, на 5ти Август,защото 5 ми е второто любимо число и си е почти като празник.
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  20. #8845
    Мега фен Аватара на deitona22
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    София
    Мнения
    7 643
    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    Не, на 5ти Август,защото 5 ми е второто любимо число и си е почти като празник.
    Дано 3то ти любимо число не е 31...
    There is no dark side
    of the moon really.
    Matter of fact
    it's all dark..

  21. #8846
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от deitona22 Виж мнението
    Дано 3то ти любимо число не е 31...
    Не, Първото ми е 8, но ще го прескоча с един ден и ще си посипя главата с пепел преди да се изкъпя.
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  22. #8847
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Е как досега никой не се сети да изрови от старите съндъци мотива със "сапунът е вреден, мийте са само с одъ."
    В някакви много екстремни ситуации случва се човек да не се къпе една седмица, да. На мен ми се е случвало да не се къпя 5 дни дг в една планина, поради липсата на каквато и да е течаща вода. Ама кат стане така, взеате един пакет мокри кърпички и поне се позабърсвате дет се вика, може ли, особено лятото, с цялата пот....ужс. Разбирам нещо да работите в Сомалия или Уганда да речем, окей. По-горе споменават за монасите, не е само през средновековието. На Атон в бг манастира никак не обичат водата, особено някои. С очите си съм виждал такива

  23. #8848
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    Какво общо имат постите с веганизма?
    Не знам какво общо имат, ти направи паралела къпане-постене. Даже ти казах, че и аз не те разбрах защо/как, по дяволите. :дд

    Всеки християнин може да решава сам за себе си, ако смята да живее в пещера/гора. Когато това решаване се отнася до общественото здраве, вече не е личен избор, а напротив. Ок, на теб ти харесва да се къпеш през 2-3-5 дни - всичко точно, нямам проблем. В един момент, обаче, когато се приближиш до някой със СПИН или някоя друга болест, отслабваща организма му, вече не е само твой избор. Не съм длъжна да ти дишам смрадовете, да се заразявам от теб (говоря по принцип, не го вземай лично) или да ти търпя лошата култура/възпитание/неинформираността.

    Как е невъзможно да сведеш човек до навиците му, като голям процент от серийните убийци (примерно) в началото започват да убиват малки животни и да се радват на агонията, после минават на по-големи, след това пердашат смело нагоре към хора?! Психолози и психоаналитици са открили закономерност, баш ти си намерил да не свеждаш личността до навици. Като не се грижиш достатъчно за себе си и не си изграждаш сам навици най-малкото да си поддържаш хигиената, как може човекът до теб след години да разчита на това, че ще се грижиш добре за детето/децата, които ще имате?! Немарлив си, като за начало към себе си, после към обществото - към какво още ще си немарлив? Щото не ми се открива по-натам.
    Човек не е "мисля, че трябва да нахраня някой гладен по улицата, хайде - виж колко добро мисля, ще променя света!" Не бих се заинтересувала колко добър човек си, ако не правиш добри неща. Същото е и тук - не ме интересува колко ти е чиста личността и колко ти пречи индустриализацията на света, ако не си достатъчно пораснал, за да си направиш извода, че обществото си И ти, та трябва да дадеш своя принос. Както всички работим, за да доставяме на обществото нужните услуги, та с това да се зарадваме и самите ние от работният ден.
    Те и убийците, изнасилвачите, обирджиите, сметкаджиите и всички дребни престъпници са живи и са цели. Даже им е готино да правят лоши неща. Това значи ли да ги оставяме извън затвора, в общество - разбирай да са близо до теб, семейството ти, децата ти, приятелите ти?

    Отношението на човек към малките неща е достатъчно, за да разбереш как би се отнесъл с големите.
    квак

  24. #8849
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Не знам какво общо имат, ти направи паралела къпане-постене. Даже ти казах, че и аз не те разбрах защо/как, по дяволите. :дд

    Всеки християнин може да решава сам за себе си, ако смята да живее в пещера/гора. Когато това решаване се отнася до общественото здраве, вече не е личен избор, а напротив. Ок, на теб ти харесва да се къпеш през 2-3-5 дни - всичко точно, нямам проблем. В един момент, обаче, когато се приближиш до някой със СПИН или някоя друга болест, отслабваща организма му, вече не е само твой избор. Не съм длъжна да ти дишам смрадовете, да се заразявам от теб (говоря по принцип, не го вземай лично) или да ти търпя лошата култура/възпитание/неинформираността.

    Как е невъзможно да сведеш човек до навиците му, като голям процент от серийните убийци (примерно) в началото започват да убиват малки животни и да се радват на агонията, после минават на по-големи, след това пердашат смело нагоре към хора?! Психолози и психоаналитици са открили закономерност, баш ти си намерил да не свеждаш личността до навици. Като не се грижиш достатъчно за себе си и не си изграждаш сам навици най-малкото да си поддържаш хигиената, как може човекът до теб след години да разчита на това, че ще се грижиш добре за детето/децата, които ще имате?! Немарлив си, като за начало към себе си, после към обществото - към какво още ще си немарлив? Щото не ми се открива по-натам.
    Човек не е "мисля, че трябва да нахраня някой гладен по улицата, хайде - виж колко добро мисля, ще променя света!" Не бих се заинтересувала колко добър човек си, ако не правиш добри неща. Същото е и тук - не ме интересува колко ти е чиста личността и колко ти пречи индустриализацията на света, ако не си достатъчно пораснал, за да си направиш извода, че обществото си И ти, та трябва да дадеш своя принос. Както всички работим, за да доставяме на обществото нужните услуги, та с това да се зарадваме и самите ние от работният ден.
    Те и убийците, изнасилвачите, обирджиите, сметкаджиите и всички дребни престъпници са живи и са цели. Даже им е готино да правят лоши неща. Това значи ли да ги оставяме извън затвора, в общество - разбирай да са близо до теб, семейството ти, децата ти, приятелите ти?

    Отношението на човек към малките неща е достатъчно, за да разбереш как би се отнесъл с големите.
    Да, но практически и не можеш да накараш някого да го направи, главно защото ако имаш имунно заболяване от такъв калибър, просто не се разхождаш навън, нали така?
    Да, неприятно е, но аз точно се опитах да разбера защо не е опасно, иначе ако човек иска да бъде прилежен, нека се къпе, дори съм с две ръце за, но и обратното, ако реши да не се къпе, това трудно би ме засегнало, е, доколкото този човек не е неотменна част от ежедневието ми, но и тогава не мога да се разяря за нещо подобно.
    Да, нищо не те спира да се къпеш, това е в твоя полза, на хората им харесва да са чисти и да миришат хубаво, но имаше и една приказка за арабите, които се радвали най-много на повея от изток, защото не миришел на нищо.
    Това за арабите мисля, че може да съдържа всичко религиозно в себе си, а и те са именно такъв народ, най-годен за вяра, но не за това искам да говоря, наистина.

    Човек трябва да се поддържа чист, това е значимо, но тази нужда не може да му бъде вменена, повече, той може да не иска да го прави, за мен това не е положителна черта, но и сам себе си не виждам като порицател на нещо подобно, човек, който просто иска да бъде, независимо с душ или не, си остава човек.

    За навиците; За мен не е навик да убиваш, нито насилието, което е неотменна част от детството на всеки човек. Особено върху малки животни, някои деца оказват големи щети, дори и онези, които скачат върху калинки и прочие, те ясно могат да осъзнаят, повечето поне, че убиват нещо и не е докато не им се обясни за стойността на живота, и дори понякога това не сработва, те не започват да виждат в тези малки гадинки някакъв трепет.
    А това е самата истина, понякога животът ни се струва твърде малък отгоре, както и нашият би се сторил на някого над нас, а историята е мъдра по тая причина. Това, което искам да кажа е, че насилието е изобщо присъщо на всяко дете, не при всички се проявява по същия начин, но има много деца, които направили нещо ужасно, убили дори като малки, са пораснали нормални хора, а има и още много, които тормозят животни и изтезават, които са реално свободни, доколкото можем да ги разграничим от психопатите.
    Че то животът е една психопатия, колко живот е измрял през последните сто години, че да алиенира серийните убийци като чужди, непознати, странни?

    Навиците са малки, често незабележими, паразити, които паразитират върху една по-голяма същност, а тая същност е всячески възможна да ги победи. Има много лоши навици, но по които не съдим хората, а ако го правим то ние сами унищожаваме човешкото от всеки. Защо има рехабилитационни процеси, защо на алкохолиците и наркоманите, от страна на религията също, им се помага?
    Защото идеята, че някой може да бъде редуциран до един навик, който да го погълне и другото, човек да бъде повече от всичко на тоя свят, без навик, един аскет, тая идея, ни е добре позната.

  25. #8850
    daitona, на Нютон пишех, ама ти писа преди да го постна
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    ….
    И пак говорим за неща от преди стотици години. Сравняваш хора които не са имали течаща вода в домовете си и тяхните навици с тези на хората които имат всички условия, но не и желание да поддържат телата си чисти.
    Говорим за бабите и дядовците дето не са се къпали всеки ден, но не споменаваме че баба или дядо са едни от малкото оживели в семейството си. Че са били примерно 7 деца ама само 2-3 са стигнали съзнателна възраст поради ред причини и болести които се причиняват именно от нечистоплътност.
    2015та от къде тръгна Ебола? От африканските страни където имат недостиг на вода за пиене, та какво остава да се къпят.
    Та не ми изкарвай аргументи как преди като не са имали течаща вода и баня са се къпали веднъж седмично или само по празници. Въпроса е когато спалнята ти и баната ги дели една стена, какво ти пречи да се изкъпеш преди да си легнеш, освен мързела и липсата на хигиенни навици?
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си