Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
Ти си адски тъп.
През римската епоха да не е нямало безкрайни роби и не са организирали брутални боища до смърт? Или че стотици са били оковавани на кръстове.
Аз и преди съм ти казвал, че ти си глупавия индивид, а не тези около теб, което е редовната ти мантра и причината да си толкова саднат.

Пак се изказваш неподготвен, и пак глупостта ти произтича от липсата на академична информация. Чул си отнякъде за 'бруталните боища', гледал си гладиатор сигурно и вече светът ти е ясен.


Не, не е имало 'брутални боища' - изключителна рядкост е било гладиатор да бъде убит на арената, тъй като е струвало майка си и баща си да ги тренираш тези.

През римската епоха да не е нямало безкрайни роби
Имало е роби, естествено. То чак до 20 век има робство. Не са живели с вериги около вратовете си ако това си представяш.

Впрочем Римската империя и Византия са били толкова 'успешни' именно защото не са унищожавали населението на държавата, която са вкарвали в границите си.



// Ефенди, мерси за адекватния отговор Веднъж да се съгласим с теб