.
Отговор в тема
Страница 46 от 72 ПървиПърви ... 3642434445464748495056 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 126 до 1 150 от общо 1786
  1. #1126
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Икономически И политечески съюз! ЕС не е само икономически съюз от 90-те насам от както European Economic Community се интегрира и преименува на ЕС. Ако беше само икономически съюз нямаше да има 4 главни отговорни институции - Съвета, Комисията, Парламента и Европейския Съд.
    Политически съюз е до толкова до колкото да може да има някакви лостове за влияние върху националните икономики на страните членки. Например налагането на квоти за рибата, която ловят френските рибари, така че английските да не останат без препитание. И това е реален пример. ЕС работи така, че да влияе върху икономиките на държавите на договорен принцип. Ти си длъжен да се съобразяваш с това, това и това и има следните неустойки, ако не го правиш. Но ЕС няма реална политическа мощ, за да влияе върху световните събития. Нито може да обяви война, нито може да мобилизира държавите членки за противодействия срещу някой. Ето, че видя как България не изгони руски дипломати по време на шпионската криза миналата година, въпреки че почти всички останали членки го направиха. Значи е съюз, който не може да накара страните в него да взимат политически решения, които да касаят друго освен икономиките им. Така че ЕС е най-вече икономически съюз, а неговите съд, парламент, комисия и прочее други бюрократични глупости са само, за да има все пак някакъв наднационален надзор за това дали се спазват договореностите между членките. Но този надзор не е ефективен и затова от край време се говори за някаква си "Европа на много скорости", т.е. това е съюз, в който печеливши са най-вече огромните корпорации, които имат наднационална икономическа дейност и им трябва изравняване на стандартите на различните национални пазари, така че да могат да продават стоките си с по-малки разходи. Например (най-елементарен пример), ти произвеждаш електроуреди и ако смяташ да ги изнасяш за САЩ, трябва да се съобразиш с електрическата мрежа и контакти там, но в ЕС контактите и напрежението в мрежата във всички страни са с един стандарт и няма да имаш разходи за нов фабричен процес, който да направи твоите продукти съвместими с изискванията в САЩ...
    Съюзът обаче почва да залязва, защото новосъздалата се бюрократичната класа на ЕС е жадна за власт и се е самозабравила...

    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Европейските държави членки са до такава степен интегрирани една в друга - икономически и политически че никой не може да си позволи да се изолира без да си направи доброволно харакири! Погледни Брекзит и Ирландския проблем с границата със Северна Ирландия (тоест Великобритания).
    Този проблем със Северна Ирландия си го има много по-отдавна от колкото Великобритания е в ЕС. И дори след Брекзит селяните в провинциите да останат без субсидиите от ЕС, Великобритания е достатъчно богата, за да замести ЕС в тази функция. Освен това нищо не пречи на кралството да продължи да си търгува с ЕС, защото за почти 50 години в ЕС, законодателството и стандартите са до такава степен интегрирани с тези на европейските държави, че не може да се каже, че ще има кой знае какви нововъзникнали непреодолими разлки в стандартите, които да попречат на нормалната търговия и на това нещата да си вървят по старому.

    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    ЕС има голям потенциал за да бъде политически гигант но хора като ефенди не са си научили уроците по история и все още се прекланят пред хора като Орбан и развития като Брекзит.
    ЕС няма никакъв потенциал, за да бъде политически гигант, защото в самия него държави като Франция, Германия, а все още засега и Великобритания нямат желание за това да са в наднационална структура, която да има по-голяма политическа сила от тях самите. ЕС е съставен не просто от различни култури и националности, а от отделни държави с отделни политически елити и просто е невъзможно да се постигне доброволното желание на всяка отделна политическа класа във въпросните държави членки да пожелае да се откаже постепенно от привилегиите си в полза на предаването им на някакъв друга политическа класа образуваща се в сърцевината на съюза. Това просто няма как да се случи. За да се обедини Европа във федерация ще има отново война. Засега ЕС е просто временно решение, но постепенно ще се разпадне. Помни кога съм ти го казал!

    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Даже, сега дядо Дръмпф като го видя света какво лике е, авторитета на САЩ е несъществуващ. Британците все оклепаха работата и те, с илюзии че все още са властна и могъща империя, и че света все още им се прекланя.
    САЩ са си империя и винаги ще бъдат докато са една нация с един президент. Няма опасност някой от щатите да иска да се отцепи от тях. А само погледни мащабите на страната. Европа ще ти стане смешна. Тръмп е временно явление, но и не го подценявай.

    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Баба Меркел и ЕС са новите лидери на свободния свят. Като Еврофил, една европейска федерация би могла да измести и САЩ и Китай като световен лидер! Но това едва ли някога ще стане.
    Европа никога няма да бъде федерация. Май забравяваш (или нарочно пренебрегваш), че почти единодушно държавите членки отхвърлиха предложението за съставянето на обща конституция преди няколко години.

    P.S. Не ми отговори на въпросите от миналата страница.
    Последно редактирано от TrollFactory : 01-18-2019 на 14:27

  2. #1127
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Повече джендъри, по-малко връзки, по-малко секс, по-малко деца. Разнообразни са проявите на естествения отбор.

  3. #1128
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Щом гравитацията не работи в космоса и не се прилага там, значи е нереална. Логика браааат !




    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  4. #1129
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Ми не, не си го обяснил.
    Обяснил съм ти, но на теб не ти харесва, което е друго !
    Всъщност явно си доста невеж и колкото и да ти обяснявам, едва ли ще разбереш.
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Както ти показах никой не ти налага от горе какво, къде и как ... Ако беше тоталитарна схемата,... ЕС би налагал - "top-down" - политика върху какво трябва да се продава и в какво количество,
    ЕС точно това прави!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Ахх какъв си мазен само. Нарочно избираш конкретни държави като Иран...
    Нали ти твърдеше, че има пълна свобода с кого и как да се прави бизнес ?!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Държавите които изброих са черни. Примера стои! Примера със щангистите стои!
    Примерът стои, че не правиш разлика между "раса" и "държава", като току що даде още един пример за същото!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Ъъъъъъъ, не осъзнаваш ли колко не практично е слагането на линии, и то в голями метрополиси като Лондон, или Мадрид. Дори и за София пак е непрактично
    Защо да е непрактично?!
    Тролеите са по-евтини (дори с контактната мрежа), надеждни и изпълняват същата роля!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Всеки би отишъл при този който предлага най-качествения продукт на най-евтината цена. Какъв е тоя свободен пазар тогава?
    Точно това е свободният пазар и пазарната икономика!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Не ме интересува какъв му е пазарния дял.
    Защо?
    Печалбите на един бизнес зависят най-много от това!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Запомни че 1984 е художествено произведение...
    Защо така упорито се опитваш да ме убедиш в това?!?
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Не. Но понеже има ефективен свободен пазар мога да я продам когато ми скимне без да се страхувам че никой няма да я купи!
    В Европа забраняват дизелите. "Свободен пазар"?!?!?!?
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    А всъщото време мога да си взема по-нова и ефикасна на изплащане.
    Ако старата работи, защо си купуваш нова?!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  5. #1130
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Гугъл забранява използването на думата семейство, защото била обидна, хомофобна и изключвала несемейните хора и тези с множество транс-жени партньори."

    https://www.dailymail.co.uk/news/art...5ItbknK1iPQC_o

  6. #1131
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението




    Явно е че не разбираш от сарказъм. Това същата логика като:

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Щом не работи и не се използва, значи не е реален!
    И виждам че вече почваш да ми отговаряш с по-едно изречение без да влагаш никакъва размисъл камоли пък да си ми отговирл на въпросите. Дефлектираш, и то здраво! Като събереш пак повечко имбецилски размисли, ела пак да те нахраня след някоя и друга седмица!
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  7. #1132
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Ако напускаш дадено място, отваряш вратата и излизаш! ЕС не пречи на Англия да излезе, Англия е тази, която иска "сделка" за да си тръгне.

    Все едно имаме следното - Англия е на гости в апартамента на ЕС.
    Англия: - Тръгвам си!
    ЕС: - Добре, знаеш къде е вратата, ще задействаме процедура и ще ти викнем такси.
    Таксито пристига.
    Таксиджията към диспечерката: - Айде колежке, вади ги, на адреса съм!
    Англия е вече на вратата: - Тръгвам си...
    ЕС: - Добре, таксито е долу и те чака.
    Англия: Ама как така... аз сега така ли ще си тръгна?! - Била съм тука толкова време, искам да взема телевизора, печката и пералнята, защото и аз съм плащала за тях.
    ЕС: - Не може да ги взимаш, правилата на съюза са такива - или ги ползваме тука всички заедно, или си тръгваш без тях и си купуваш нови.
    Англия: - Отказвам да си тръгна, ако не ми дадете поне телевизора... или поне ми дайте правото да идвам в апартамента и да ползвам уредите когато и както си поискам, без да плащам ток и вода!
    ЕС: - Таксито долу ще те чака още 5 минути. Тръгвай сега с него, без сделка, а ако почакаш още малко, ще трябва да останеш тук или да се прибираш пеша!

    Твърдиш че ЕС е тоталитарен съюз а в същото време доказваш обратното. Или не знаеш какво е тоталитаризъм или си просто умствено изостанал и сексуално репресиран! Ти си жива контрадикция. Може ли да ми отговориш защо Британците не са в Шенген или в Еврозоната въпреки че се налага като членка на ЕС да влезнат и в двете - говорим преди Брекзит? Датчаните също не искат Еврото и не са го наложили? България защо не ратифицира Истанбулската Конвенция като ЕС е тоталитарен съюз?
    Последно редактирано от Zlennox : 01-19-2019 на 14:25
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  8. #1133
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    И виждам че вече почваш да ми отговаряш с по-едно изречение без да влагаш никакъва размисъл камоли пък да си ми отговирл на въпросите.
    Сигурно си чувал и преди, че колкото повече говориш/пишеш, толкова по-малко имаш да казваш ! Словестната ти диария е лишена от всякакъв смисъл и е пълна с повърхностни сравнения и несъстоятелни твърдения!
    Аз ти отговорих на всичките въпроси, на повечето от тях с 1-2 изречения и виждам, че повече нямаш какво да кажеш! Разбих те с лекота !
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Като събереш пак повечко имбецилски размисли, ела пак да те нахраня след някоя и друга седмица!
    Ходи да си ближеш раните, кекаво пале ! Аз съм готов да ти разбия пропагандата по всяко време!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Твърдиш че ЕС е тоталитарен съюз а в същото време доказваш обратното.
    Тоталитарното управление е насочено преди всичко към обикновения човек, а не към мъгляв политико-икономически съюз, без ясна идентичност и стратегия за развитие в бъдещето !
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Явно е че не разбираш от сарказъм. Това същата логика като:
    Не знаех че целта ти е сам да се осмиваш с този сарказъм. Защото с това не постигна нищо друго !
    Последно редактирано от Rengur : 01-19-2019 на 18:26
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  9. #1134
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Сприха се и подви опашка...

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Тоталитарното управление е насочено преди всичко към обикновения човек, а не към мъгляв политико-икономически съюз, без ясна идентичност и стратегия за развитие в бъдещето !
    Тоталитаризъм идва от Тотал=Тоталност, смешко... няма тоталитаризъм ако контролираш само обикновеният човек. Тоталитаризъм има когато контролираш всички аспекти и процеси в държавата - икономически, политически, военни, социални. Със всеки пост нова песен пееш.

    Другият път когато някой ти засегне егото и те разобличи като клоуна който си, поне имай достойнството да не ми махаш кавичките от цитата та да го изкараш като мое мнение ИЗ другите отдели на форума така че за да може да съвпадне с имбецилските ти разсъждения!
    Последно редактирано от Zlennox : 01-19-2019 на 19:04
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  10. #1135
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Тоталитаризъм има когато контролираш всички аспекти и процеси в държавата - икономически, политически, военни, социални.
    Е да де!
    Ти се опитваше да ми кажеш, че е много демократично, че една държава може да напусне ЕС, ако иска. Виж значението на думата "демокрация" - няма нищо общо с отношенията между две или повече държави.
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    ...поне имай достойнството да не ми махаш кавичките от цитата та да го изкараш като мое мнение...
    "Всичко което кажете, може и ще бъде използвано срещу вас!"
    Последно редактирано от Blubalu : 01-21-2019 на 07:32
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  11. #1136
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    България защо не ратифицира Истанбулската Конвенция като ЕС е тоталитарен съюз?
    "Европарламентът настоя всички страни незабавно да ратифицират Истанбулската конвенция
    Държавите - членки, които все още не са ратифицирали Истанбулската конвенция, да го направят незабавно. За това настоява с резолюция Европейският парламент."


    ПП: Мислиш, че са се отказали ли? - ами няма да се откажат, докато не го пробутат, рано или късно. Опитват, ако не стане, обработка на човешкия материал продължава, и след това се прави нов опит и така.

    Както скоро либералите от DW, най-нагло заявиха, че нямало смисъл да се съпротивляваме срещу новите джендър-ценности, защото това било бъдещето, а протеста срещу бъдещето бил обречен на провал, и че те били сигурни, че максимум до 30 години ще мислим, като тях (щем - не щем).
    Демек щете - не щете, тва е положението. Позволяваме ви да имате различно мнение от нашето, ама ви казваме, че това е безсмислено, защото макс до 30 години ще оправим нещата, ще го пренастроим и вече ще мислите, като нас.
    Последно редактирано от defender : 01-20-2019 на 08:01

  12. #1137
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Zlennox си ближе раните, след като го наврях в миша дупка !
    Последно редактирано от Blubalu : 01-21-2019 на 07:33 Причина: Б
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  13. #1138
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Zlennox си ближе раните, след като го наврях в миша дупка !
    Това е само в твоята фантазия, не можа да схванеш шеговитото елементарно сравнение.
    Последно редактирано от Blubalu : 01-21-2019 на 07:34

  14. #1139
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Е да де!
    Ти се опитваше да ми кажеш, че е много демократично, че една държава може да напусне ЕС, ако иска. Виж значението на думата "демокрация" - няма нищо общо с отношенията между две или повече държави.!
    Какво "Е да де"? Ти ми описваш авторитаризъм. Две много различни системи на оправление. И пак, принципите на авторитаризма нямат нищо общо с реалността на ЕС.

    Когато си в политически и икономически съюз (ЕС) демокрацията играе голяма роля. Как се разпределя властта и ресурсите, например, как смяташ, демократичните процеси играят ли роля там (ДА!)? Как се оформя политиката, такаче да е в интереса на всички членки? Пак те питам, защо Британците не са наложили еврото, нито пък са в Шенген? Същата работа с истанбулската конвенция? Ако демократичните процеси не играят роля в един съюз то по-добре си предай целия суверенитет и ходи им лапай на тия деспоти.

    Повече няма да пиша, ти си видимо некомпетентен по тия теми!
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  15. #1140
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Сутрешната молитва на войниците от немската СС дивизия SS



    "Всъщност има предположения, че Хитлер си е мечтал за ислямска Европа, заради способността на тази религия да мотивира вярващите към "свещена война", за разлика от (според него) човеколюбивото християнство:

    According to Speer, Hitler wished that the Ottoman Empire had conquered Vienna in 1683: "The Mohammedan religion would have been much more compatible to us than Christianity. Why did it have to be Christianity with its meekness and flabbiness?"
    Similarly, Hitler was transcribed as saying: "Had Charles Martel not been victorious at Poitiers ... then we should in all probability have been converted to Mohammedanism, that cult which glorifies the heroism and which opens up the seventh Heaven to the bold warrior alone. Then the Germanic races would have conquered the world."
    Последно редактирано от defender : 01-21-2019 на 15:27

  16. #1141
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    системи на оправление.
    Би ли обяснил какво е система на Оправление, че едва ли някой тук е чувал за такова нещо !
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Когато си в политически и икономически съюз (ЕС) демокрацията играе голяма роля.
    Не е задължително - имало е много политически и икономически съюзи без някаква роля на демокрацията!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Как се разпределя властта и ресурсите, например, как смяташ, демократичните процеси играят ли роля там (ДА!)?

    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Повече няма да пиша, че съм видимо некомпетентен по тия теми!
    Правилно! Остави на компетентните да говорят, а ти междувреманно се научи да пишеш, че си доста неграмотен.
    Ето, дори ти поправих правописа, така че изречението да стане вярно !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  17. #1142
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Пак те питам, защо Британците не са наложили еврото, нито пък са в Шенген? Същата работа с истанбулската конвенция? Ако демократичните процеси не играят роля в един съюз то по-добре си предай целия суверенитет и ходи им лапай на тия деспоти.
    И как ще стане това? За какъв суверинитет говориш при глобализация? Къде по света ги виждаш тия "демократични процеси"? Ти хетеро-мъж ли си, или си джендър-феминистка, като споменаваш истанбулската конвенция?

  18. #1143
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "главният проблем, свързан с глобализацията въобще е, че глобализацията не доведе до интелектуално разнообразие, не породи плурализъм на мненията. Напротив, ние виждаме, че целият свят започва да се държи като централизирана система. Обществото се раздели на клъстъри, оформи се деление на „наши“ и „ваши“. Вместо провъзгласената свобода на мненията се създаде ситуация, която напомня живота от епохата на тоталитарната държава. Има официални мнения и ти си длъжен да ги споделяш иначе ставаш аутсайдер."

  19. #1144
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Щом съм го копи-пейстнал, значи не е истина, доообре, разбрах.

  20. #1145
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Момчета от католическо училище, привърженици на Тръмп, участват марш, след който застават до мемориала на Линкълн да чакат училищния автобус. Няколко от момчетата са с шапка MAGA (make america great again). В този момент към тях се приближава шумна група участници в други маршове и заобикалят едно от момчетата. възрастен индианец се изправя очи в очи срещу него и започва да бие нещо като тъпан и да напява. В продължение на няколко минути момчето стои и се усмихва. това е цялата история.

    След броени часове медиите в САЩ и по света гръмват. CNN, BBC, NBC, Guardian и десетки други публикуват снимка и кратко видео, на които момчето стои лице в лице с индианеца и се усмихва. Само дето историята е доста по-различна. В тяхната версия индианецът е стоял кротко, а групата момчета са го наобиколили, и са започнали "заплашително и нагло да му се смеят в лицето". Медиите публикуват името на момчето и родителите му. Училището започва разследване срещу него. Профилът му е залят с обиди и заплахи за живота. Читатели пишат писма до работодателите на родителите, с настояване да бъдат уволнени. Звезди от шоубизнеса публикуват статуси в туитър, че момчето "плаче за юмрук в наглата мутра".

    След няколкодневна истерия, все пак се появява пълното видео от случката и се разбира, че версията на либералните медии доста се различава от реалността. В момента валят оправдания, трият се статуси, публикуват се 'балансирани статии'. А либералните медии забиха още един пирон в ковчега си."

    https://youtu.be/L8kxeFb84iw


    ПП: При либерализма всичко е точно.

  21. #1146
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Вие с Хубавия сте голями дебили. Ако една държава няма суверенитета да оформя собствената си политика то тогава тази политика се налага от някъде. Вече в какъв капацитет се изразява тази суверенност зависи и от икономическата система - например нуждите на бизнеса и икономическия растеж в капиталистическата система. Но никой не спира една държава - ако пожелае - да се изолира и да не спазва каквито и да е норми. Ако под загуба на суверенитет в глобализиран свят имаш в предвид общите интереси за просперитет, то това не е толкова загуба на суверенитет колкото e предпазливост, разсъдливост и благоразумие. !
    За чий суверинитет говориш? Я слез на земята! От този наш български суверенитет ни заляха санкции от ЕС, като най-безцеремонно ни натрапват неизгодна за нас политика и всякакъв вид заплахи при неподчинение. То не бяха затваряния на блокове от атомната ни централа, не беше южен поток, не бяха санкции срещу Русия, не бяха истанбулски конвенции, пакетът Макрон и какви ли не щеш още европейски феминистични изгъзици за женски права, цигански права и ред други безобразия на ЕС, заради членството ни, а ти ми говориш за суверенитет?!? Япак си помисли!!! С референдум ли България влезе в Евро-съюза или и беше наложено от хегемона?

  22. #1147
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Тръмп изхвърля трансджендърите от армията. Който смята, че има нужда от операция за смяна на пола, вече ще си плаща сам. Досега операцията му я плащаше армията, тоест държавата (по проект на Обама)."

    https://www.bbc.com/news/world-us-canada-46963426
    Последно редактирано от defender : 01-23-2019 на 12:16

  23. #1148
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Тръмп изхвърля трансджендърите от армията. Който смята, че има нужда от операция за смяна на пола, вече ще си плаща сам. Досега операцията му я плащаше армията, тоест държавата (по проект на Обама)."

    https://www.bbc.com/news/world-us-canada-46963426
    Това е радостна новина и предупреждение за феминистки и джендъри, относно натиска за ратификацията на истанбулската конвенция! Сега, ако консерваторите в Сената намерят начин и успеят да премахнат 19-тата поправка към конституцията си, светът ще се успокои, войните ще спрат, а мъжете в Хр. свят ще сложат жените където им е мястото!

  24. #1149
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    За чий суверинитет говориш? Я слез на земята! От този наш български суверенитет ни заляха санкции от ЕС, като най-безцеремонно ни натрапват неизгодна за нас политика и всякакъв вид заплахи при неподчинение. То не бяха затваряния на блокове от атомната ни централа, не беше южен поток, не бяха санкции срещу Русия, не бяха истанбулски конвенции, пакетът Макрон и какви ли не щеш още европейски феминистични изгъзици за женски права, цигански права и ред други безобразия на ЕС, заради членството ни, а ти ми говориш за суверенитет?!? Япак си помисли!!! С референдум ли България влезе в Евро-съюза или и беше наложено от хегемона?
    http://www.europarl.europa.eu/factsh...f-subsidiarity

    https://eur-lex.europa.eu/summary/gl...tionality.html

    ЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪъъъъъъъъъъ

    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Когато си в един елитен клуб, клуба си има правила и процеси които трябва да спазваш, ако не ти харесва напускаш или не се присъединяваш към него.
    Кое по-точно не разбра от това?

    Я пак ми кажи, какви санкции са наложили за неприемането на истанбулската конвенция? Или за резеолюцията на ООН за бежанци? Освен ако не искаш да станем като Чернобил, атомните централи трябва да отговарят на стандарти. С остаряващи технологии няма как да стане. България е част от EUROTOM. Предлагам ти да почетеш малко на темата. Също така, ако България нямаше суверенитет, нямаше да се изолират от западните си ЕС членки на тема енергия като се има в предвид че китайци сега ще ни строят централите и потоците.

    Приятел, ако всички демократични процеси се решаваха с референдуми, то до никъде нямаше да го докараме. Нали затова живеем в репрезентативна демокрация - нали затова гласуваш и избираш политици на принципа че те те представляват, както и представляват държавата, общото благо и интереси? Най-елементарния пример е с Британците в момента. Даваш глас на 34 милионен електорат да гласува на неименуемо сложен въпрос като излизането от ЕС с "Да" или "Не". Е, виждате какъв е резултата, 17 милиона идиоти решиха да си направят политическо и икономическо харакири. Бизнеса се изнася от Великобритания в момента, след тази им идиотщина. Така че не ми говори за референдуми.

    Виждам че истината е неудобна, но пак никой не ми е отговорил на тема Британците и еврозоната/шенген....
    Последно редактирано от Zlennox : 01-24-2019 на 09:58
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  25. #1150
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Макрон и Меркел подписаха нов френско-германски договор за приятелство
    Той предвижда сближаване на икономическата, външната, граничната и отбранителната политика на двете страни, изграждането "обща военна култура и обща оръжейна промишленост", както и създаване на „обща парламентарна асамблея"


    ПП: Някои съзират в този ход, че върви процес на разпадане на ЕС във варианта, който го познаваме и създаване на нов съюз между Франция и Германия.
    Последно редактирано от defender : 01-24-2019 на 13:01

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си