.
Затворена тема
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 80
  1. #26
    Добре да приемем че е малакиец. Ап. Павел какво е имал предвид - човек който мастурбира чат-пат, пристрастен човек или и двете. Защото според този цитат, ако не говорим за пристрастеност или често извършване на даден грях никои няма да наследи Божието царство. Най вероятно е говорил за хорай на които това им е основна цел в живота или са пристрастени.

  2. #27
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Второ, веднага разбрах че вече си има приятел, а както казах и аз тогава вече си имах приятелка. Е, не се сдържах в началото и пуснах няколко закачки, колкото да опипам почвата, понеже мъжкото си каза думата, а тя освен интелигентна, си беше и пиченце от класа - лице, тяло, дупенце като детско барабанче от 2.50 лв. Така или иначе, усетих че не е навитак и не съм предприемал нищо по-сериозно след това. Какво трябваше да направя, да я изнасиля ли?
    И как приятелката ти реагира на това, че се срещаш с момиче, с което преди това си флиртувал във форума и което било за тебе пиченце от класа с дупенце като барбанче, и добре, че тя не се била навила, че веднага си щял да изневериш.

    Бедната ти приятелка.

    Ама само, като ти гледам лигите, с които говориш, като загорял чикиджия, не виждал женско дупе, дали наистина си имал приятелка, а?
    Последно редактирано от defender : 05-03-2019 на 12:07

  3. #28
    Продължавям дискусията, за да се изясни въпроса точно. Библията не пише пряко за това, и оставяме въпроса на морала. Независимо от мненията в групата, аз имам собствено такова. Но въпросът е да си изясним позициите , защато всеки може да не е разбрал нещо.

  4. #29
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    И как приятелката ти реагира на това, че се срещаш с момиче, с което преди това си флиртувал във форума и което било за тебе пиченце от класа с дупенце като барбанче
    Не реагира, защото не й казах естествено Пък и нищо не е станало.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ама само, като ти гледам лигите, с които говориш, като загорял чикиджия, не виждал женско дупе, дали наистина си имал приятелка, а?
    Имах, даже беше християнка. Беше също доста извратена сексуално.

  5. #30
    Добре. А да ви попитам вие сте християни нали така? Извършвате ли този грях, след като знаете че е?

  6. #31
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Имах, даже беше християнка. Беше също доста извратена сексуално.
    Надявам се, че внимаваш да не се спука.

  7. #32
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от garvan14 Виж мнението
    Добре. А да ви попитам вие сте християни нали така? Извършвате ли този грях, след като знаете че е?
    Признавам си случвало се е (особено, когато бях невеж в християнството), но с времето все по-малко, до пренебрежително малко, и то дори без да се изпразвам. Но ако кажа, че съм съвършен в това, ще излъжа.

  8. #33
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Надявам се, че внимаваш да не се спука.
    Дори не зацепих в начало за какво говориш, но звучиш все едно имаш опит с надуваемите гаджета. Може да си направите групичка със зленокса, той има аниме възглавничка

    Опитвам се да се сетя в коя секта ходеше тая. Дали не бяха адвентисти. Странни бяха, не знам. Ходих веднъж с нея на църква, пееха песни, имаше проповеди, баш като тия американските църкви. Спомням си тоя дето минаваше между редовете и събираше "дарения", имаше огромни ръце. Не бях виждал човек с толкова големи ръце. Спомням си шокът, докато наблюдавах хората да пускат по 20 - 50 лева в една кошничка. Повече не отидох

  9. #34
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от garvan14 Виж мнението
    Добре да приемем че е малакиец. Ап. Павел какво е имал предвид - човек който мастурбира чат-пат, пристрастен човек или и двете. Защото според този цитат, ако не говорим за пристрастеност или често извършване на даден грях никои няма да наследи Божието царство. Най вероятно е говорил за хорай на които това им е основна цел в живота или са пристрастени.
    Не мога да кажа какво е имал предвид апостола.
    Но някои от светите отци приемат ръкоблудсвтото на оскверняване храма на Духа Светаго (тялото). А това дали си пристрастен или не... То от малко се започва.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  10. #35
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Ходих веднъж с нея на църква, пееха песни, имаше проповеди, баш като тия американските църкви.
    Не мога да повярвам, че не си им разказал играта, с философските си дисертации.

  11. #36
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от garvan14 Виж мнението
    Добре. А да ви попитам вие сте християни нали така? Извършвате ли този грях, след като знаете че е?
    Случва се от време на време, да. Все пак безгрешни хора няма. А аз и пуша на всичкото отгоре. За пушенето също нищо не е казано в Библията, но и то се приема за оскверняване на тялото. Важното е греховете да се осъзнават. Това е първата стъпка към оставянето им.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  12. #37
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Признавам си случвало се е (особено, когато бях невеж в християнството), но с времето все по-малко, до пренебрежително малко, и то дори без да се изпразвам. Но ако кажа, че съм съвършен в това, ще излъжа.
    Точно това имах предвид, че на всеки се сручва и понякога преисква. Но когато е по рядко, не е толкова грешно или поне не водш до грях.

  13. #38
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Не мога да повярвам, че не си им разказал играта, с философските си дисертации.
    Не, тогава бяхме още деца, може би на 12-13, тя ми е комшийка. Доста по-късно тръгнахме заедно.

  14. #39
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от garvan14 Виж мнението
    Точно това имах предвид, че на всеки се сручва и понякога преисква. Но когато е по рядко, не е толкова грешно или поне не водш до грях.
    Аз ти казах, че се е случвало, а не че не е грях.

  15. #40
    Цитирай Първоначално написано от garvan14 Виж мнението
    Точно това имах предвид, че на всеки се сручва и понякога преисква. Но когато е по рядко, не е толкова грешно или поне не водш до грях.
    Не знам колко е греховно, но от медицинска гледна точка, екстремното ограничаване от мастурбация е дори по-вредно от прекомерната мастурбация, така че не се притеснявай. Просто не бъди като дефендър


  16. #41
    Просто трябва да има ограничения в мастурбацията и съответно няма да има пристрастяване. А и не можем да бъдем безгрешни, така че трябва да се примирим с грешната си природа.

  17. #42
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от garvan14 Виж мнението
    Просто трябва да има ограничения в мастурбацията и съответно няма да има пристрастяване. А и не можем да бъдем безгрешни, така че трябва да се примирим с грешната си природа.
    Примирението с грешната природа, от начало за на пръв поглед невинни неща като ръкоблудство може да доведе и до примиряване с по- тежки грехове, така че не трябва да се примиряваме. Много са погрешни схващания от типа "аз ще извършвам грехове пък преди да умра ще се изповядам и ще ми се простят". Не, няма да ти се простят.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  18. #43
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Не знам колко е греховно, но от медицинска гледна точка,
    Той не е питал от медицинска гледна точка, не ми се прави на умен, паразитирайки върху мене, ако обичаш.
    Не си мисли, че християните не знаем и медицинската гледна точка, ама нали в очите на сатанчо християните трябва да изглеждат тъпички, че как иначе.


    Докторчето много възвишен, ама накрая си призна, че "висшият" му аспект на съзнанието се нуждаел от мастурбация ве.
    Мастурбацията как ти се вписва цитирам "в подобна на небитиета средааа".

    Докторчето мрази християнските ритуали, ама най-спокойно извършва ритуала на мастурбацията.

  19. #44
    Ама за теб мастурбацията е ритуал ли ве? Ахахахахах
    Значи положението е по-зле отколкото си мислех.

  20. #45
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Примирението с грешната природа, от начало за на пръв поглед невинни неща като ръкоблудство може да доведе и до примиряване с по- тежки грехове, така че не трябва да се примиряваме. Много са погрешни схващания от типа "аз ще извършвам грехове пък преди да умра ще се изповядам и ще ми се простят". Не, няма да ти се простят.
    Имах предвид че и да се опитваме да не извършваме грехове, пак няма да успеем. Ще спрем с едното, но ще направим друго и пак ще сме в грях. А и в Библията пише че сме грешни и единственото спасение е чрез вярата в Исус.

  21. #46
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Ама за теб мастурбацията е ритуал ли ве? Ахахахахах
    Значи положението е по-зле отколкото си мислех.
    Искам да кажа как висшия аспект на съзнанието ще е зависим от мастурбацията ве?
    Висшия аспект на съзнанието е безсмъртен, независим, изворът на живота. Колкото повече мастурбираш, това само показва, че толкова по-жалък ти е висшия аспект на съзнанието и изобщо не знам дали да го нареча съзнание, камо ли висш.


    Понякога хубави нещо говориш, ама почвам да се чудя дали изобщо си знаел какво говориш. Защото сега съм разочарован.
    Последно редактирано от defender : 05-03-2019 на 13:20

  22. #47
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Искам да кажа как висшия аспект на съзнанието ще е зависим от мастурбацията ве?
    Висшия аспект на съзнанието е безсмъртен, независим, изворът на живота. Колкото повече мастурбираш, това само показва, че толкова по-жалък ти е висшия аспект на съзнанието и изобщо не знам дали да го нареча съзнание, камо ли висш.


    Понякога хубави нещо говориш, ама почвам да се чудя дали изобщо си знаел какво говориш. Защото сега съм разораван.
    Ми това си е биологична функция ве. То по тая логика ако не сера 5 дена, значи съм самия Буда. Да, телесните потребности замъгляват съзнанието и да им устояваш е добра тренировка за дисциплина, но нищо повече от това. Ако пък ще си правиш тренировка на дисциплината, устояването на болката е много по-полезно от устояването на телесните нужди. Едното те прави психически и физически по-издръжлив, с другото най-много да се усереш, или да си прецакаш бъбреците, ташаците, стомаха и т.н..
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 05-03-2019 на 13:30

  23. #48
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от garvan14 Виж мнението
    Имах предвид че и да се опитваме да не извършваме грехове, пак няма да успеем. Ще спрем с едното, но ще направим друго и пак ще сме в грях. А и в Библията пише че сме грешни и единственото спасение е чрез вярата в Исус.
    Което не означава, че не трябва да се стремим към безгрешност и вършене на богоугодни деяния. Защото в Библията пише и че вярата без дела е мъртва.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  24. #49
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    другото най-много да се усереш, или да си прецакаш бъбреците, ташаците или стомаха.
    Явно не си чувал за светиите-аскети, дето нищо не им се е прецакало. Много от тях живели до почти 90-100 години, умирайки от естествена смърт.


    ПП: Но ако мозъкът ти е програмиран да съществува в режим "леке", наистина може много неща да ти се прецакат. Затова не го препоръчвам за всеки.
    Последно редактирано от defender : 05-03-2019 на 13:34

  25. #50
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Което не означава, че не трябва да се стремим към безгрешност и вършене на богоугодни деяния. Защото в Библията пише и че вярата без дела е мъртва.

    Е ясно, че не може един сериен убиец, изнасилвач и т.н само чрез вярата си да бъде спасен. Но нека не сравняваме ръкоблудството с тези неща. За всичко си има марка ( дори и за греха).

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си