
- Форум
- По малко от всичко
- Философия и Религия
- Който търси , винаги намира?!?? АЙДЕ БЕ!!
Когато Иисус е казал това , той е имал предвид материалното. Ако имаш проблем, изгубил си важно нещо или просто сгафиш - наистна ще се справиш с лекота. Казвам ви това от личен опит защото каквито и гафове да съм правил , колкото и скъпи неща съм си губил - абсолютно винаги съм минавал между капките, но говоря само за случаи от типа на - да избягаш от час , да ти се развали компютъра и подобни. Обаче ако търсиш верни хора на които да можеш да разчиташ и да те ценят- никога няма да намериш. Това е цялата истина.
Това е твоят опит. Все още не си намерил истински приятели и мислиш, че не съществуват. Но се запитай търсил ли си наистина такива. Хора със сходни на твоите интереси, твоя начин на живот, твоя морал, принципи и вътрешни убеждения. Защото на първо място това се гледа, когато става въпрос за приятели. Доверието с времето само ще дойде.
Не казвам, че е лесно да намериш такива, казвам ти че е възможно. Няма как сред такова разнообразие от хора да намериш точно твоите хора. Но ако наистина започнеш да търсиш, някой ден ще намериш.
Все пак каквото и да се случи, никога няма да изпитвам почит към небесната сила. Не мога да почитам някого , който ме заплашва с ада ако не го почитам. Ада е място което никога не свършва нали така? Да беше място на което да си 100000 години ще е добре , защото все някога ще има край, но завинаги ??????????????? ОТКЪДЕ НАЙЪДЕ ИМА ПРАВО ТАКА ДА СИ ИГРАЕ С ЖИВОТА НА ХОРАТА ТОЗИ БОГ?? Той идея си няма какво е вечност в ада , тъй като той самия си има вечно царство на небето , нали така? Той си царува там при добрите хора които не са направили кой знае какво, а ние които искаме просто да сме щастливи , но като няма кого - ще трябва гнием в ада , за дето ТОЙ не ни е дал това което искаме. Всичко което написах е логично. Хората служат на тези сили от страх че ще лежат в ада, никой никога няма да тръгне да им служи по своя воля. Лайнари скапани...
истинският Бог не е виновен за лошото, което не е могъл да предотврати, защото ако можеше, Той нямаше въобще да го допусне да се случи - за какво Му е да го причини нарочно?!, ти би ли причинил нещо лошо на децата си ако си добър родител?!, точно тази подсказка ни дава и Исус:
"ако вие, които сте зли, знаете да давате блага на чадата си, колко повече Отец ви, Който е на небесата, ще даде добри неща на тия, които искат от Него!" Матей 7: 11,
"Добрият човек от доброто си съкровище изважда добри неща; а злият човек от злото си съкровище изважда зли неща." Матей 12: 35,
"Някой си човек имаше двама сина. И по-младият от тях рече на баща си: Тате, дай ми дела, който ми се пада от имота. И той им раздели имота. И не след много дни по-младият син си събра всичко и отиде в далечна страна, и там разпиля имота си с разпуснатия си живот. И като иждиви всичко, настана голям глад в оная страна; и той изпадна в лишение. И отиде да се пристави на един от гражданите на оная страна, който го прати на полетата си да пасе свини. И желаеше да се насити с рошковите, от които ядяха свините; но никой не му даваше. А като дойде на себе си рече: Колко наемници на баща ми имат излишък от хляб, а пък аз умирам от глад! Ще стана да ида при баща си и ще му река: Тате, съгреших против небето и пред тебе; не съм вече достоен да се наричам твой син; направи ме като един от наемниците си. И стана и дойде при баща си. А когато бе още далеч, видя го баща му, смили се, и като се завтече, хвърли се на врата му и го целуваше. Рече му синът: Тате, съгреших против небето и пред тебе; не съм вече достоен да се наричам, твой син. Но бащата рече на слугите си: Скоро изнесете най-хубавата премяна и облечете го, и турете пръстен на ръката му и обуща на нозете му; докарайте угоеното теле и го заколете и нека ядем и се веселим; защото този мой син бе мъртъв, и оживя, изгубен бе, и се намери. И почнаха да се веселят." Лука 15: 11-24
Последно редактирано от npp : 02-21-2016 на 06:05
http://novinite.bg/articles/70852/Ub...hata-i-brat-si
Ето този пич например е точно същия като мен. Като прочетеш тоя пост, все едно четеш за мен. Човека беше казал в друга статия "цели 5 години гниех в самота" можеш ли да си представиш цели 5 години? Цели 5 години е търсел това което иска, и не е успял да го намери. А тия ми обясняват някви тъпотии на библията че които търси винаги намирал... не стига че и при това съм се молил на господ и така нататък. Да ви кажа имаше някакъв "уж" резултат след молитвите ми, успях да осъществя контакт с него и той ми изпрати послание. Но нещата се объркаха и не всичко стана така както го очаквах. Просто обяснено - господ не успя да ми помогне. Той се опита да, но опита някак си така - Ех този пич се чувства зле , хайде ще се опитам да му помогна , но и той самия ще трябва да се потруди. Ако ставаше въпрос за нещо важно, той щеше да ми го даде наготово ей така , нали? Я почакай... защо казвам потруди като "уж" той има всяка земна власт?? Виж ти...
този пич е бил доста излъган от измамата, защото е искал нещо за себе си, което се е оказало неосъществимо до онзи сетен момент, без да си даде реална сметка какво им е на другите, какво е да си на тяхно място, не го съдя, но примерът му не е добър пример за подражание, иначе е добър пример за това какво не бива да се допуска да има/да се случва на света с човеците - жалко че това младо момче е погинало така
Последно редактирано от npp : 02-21-2016 на 06:02
Мисленето не е бездействие, но ти ако търсиш приятели само с мислене ли ще го правиш?
Аз искам да се озова в ада при злите, поне да знам, че мога да наранявам наред. Аз понеже често съм прекалено добричък с хората и често ми се отразява зле... Искам да отида в ада и да трепя наред и да обръщам казаните по дяволите. Искам да откачам!
Аз не бих търсил приятели, бих измислил начин да привлека такива. Това не е ли хитро?
Какво очакваш да направя? Какво да направя за да намеря компания , отделно и приятелка която да обичам и да ми бъде вярна? Иначе съм планирал следното: Някой ден ще спестя 600 лева, не знам как ще стане , но трябва да го направя. Ще почна да търся някое красиво момиче , и ще и предложа тези 600 лева , за да прекара един ден с мен. От 4 часа през деня до 9 часа вечерта да се мотае с мен срещу 600 лева. От нея ще искам само да прави това което кажа , и да ми отговаря честно и подробно на абсолютно всички въпроси. Например:-
- Съгласна ли си да пообиколим малко и да си поговорим през това време?
- Оф , вече ми стана тъпо от тва обикаляне , съгласна ли си да отидем на някое място и да си починем?...
Да правим същите неща като тези. И когато стане 9 часа , и вечер да и кажа
-"Ухуу , кога стана вечер? Виж колко ясно се вижда , освен това и подухва много хубав вятър , харесва ли ти? Колко хубаво щеше да бъде ако ти чувстваше това , което аз сега чувствам..."
И започвам да броя парите , но преди да платя , аз я моля за 1 прегрътка и 1 целувка, и тя се съгласява...
И така всеки поема по пътя си , и аз оставам отново сам. Сякаш това никога не се е случвало. В този живот от нищо няма смисъл , ако то не е вечно.
лошото е, че ако искаш най-голямо качество, тогава може да ти се наложи да се бръкнеш и повече, а знаеш, че досега имаше малко такива богаташи на света - просто това не е универсалният начин за решение на проблемите, например по-скоро фантазията е някакво по-универсално решение за такива проблеми
Забравих да допълня нещо, в библията думата Бог бе премахната, тогава може би щеше да ми бъде по-интересно да я чета. Винаги ми е била интересна библията и ме кефи историята... но това че тези сили за написани в нея , ме отвращава!
Тази, която ще ти бъде вярна не е тази, която ще се съгласи да прекара един ден с теб срещу 600 лв.
Направи го щом искаш. Има някои, които цял живот плащат за да бъдат "обичани", но никога не биват обичани истински.
Ами ако съдя по тва което пишеш всеки път мисля че отделяш доста време на религията , и ти си важен човек за бог. Знаеш ли какво... всичко да върви на майната си. Интересувам се само да си живея живота и да се забавлявам колкото се може повече.
Аз не знам какво да те посъветвам. Не знам и дали е нужно. Животът е за да се живее, но всеки сам избира как да живее. И ако се абстрахираме от религията, мога да ти кажа, че няма правилен и грешен начин на живот. Той си е твой, живей го както искаш, не се поддавай на конформизма, защото животът на другите може да не те направи щастлив.