
Първоначално написано от
nqmamNervi
Животът е маскарад. Всичко се върти около това да накараш хората да те мислят за някой друг. Дори най-'успешните' до някаква степен, макар и малка, трябва да се преструват. Обаче някои хора трябва напълно да преобразят себе си, да се превърнат в нещо тотално дисасоциирано от това, което всъщност са, за да се впишат в нормата. А човек не може да живее така задълго.
Ако искаш що-годе хубава работа, трябва да се интересуваш за компанията и да се преструваш, че това е мястото, което цял живот си търсил. Трябва да покажеш някакво изкривено чувство за лоялност преди дори да са ти платили първата заплата и да накараш интервюиращия да си мисли, че ще останеш там за много дълго време. Трябва да се правиш, че не правиш това само заради парите (при положение, че те са единствената причина да работиш). Ако си честен за всичко това по време на интервюто ще си изкараш толкова много минуси, че дори да си гениален в това, което вършиш, няма да компенсираш и всичко това е само защото искаш да се изхранваш и да имаш подслон.
Ако случайно те приемат на работа, трябва да се правиш, че колегите ти са невероятни хора. Да поддъраж имидж на човек, който е много заинтересуван от техния живот. В противен случай те започват да говорят против теб и до месец си изхвърчал.
И накрая, ако търсиш секс, трябва да се преструваш, че всичко, което едно момиче казва, всяко едно неадекватно мнение, което има, е интересно. Понякога ще ти бъде изключително трудно да задаваш някакви въпроси на простотиите, които редовно излизат от устата на средностатистическата девойка. Това чувство ми е познато. За да успееш, трябва постоянно да играеш двойна игра : трябва да вятващ, че искаш да правиш секс с нея (разбира се), за да изглеждаш заинтересова, но и че не ти пука( а ти пука) за да не излгеждаш отчаян. Трябва да вярваш, че тя е много интересна (успех с това), за да участваш в дискусията, но и че не е (тва е лесно), за да я бъзикаш. Трябва да вярваш, че си част от нормата и имаш най-плебейските интереси, за да изградиш рапорт, но и че не си (това е лесно), за да поддържаш някаква мистерия около своята личност. Маската ти трябва да бъде перфектна, защото в момента, в който момичето усети, че ти не попадаш в нейния идеал - тя те разкарва и си намира някой друг тъпкач.
Ако искаш връзка - трябва да правиш това всеки час от денонощието. Трябва да поддържаш огънят от началото на връзката ви, държейки я постоянно на пръсти и 'в движение'. В днешните връзки няма място за отдаденост, защото тогава връзката става скучна. Ако не поддържаш 'огъня', тя ще ти изневери или ще те разкара рано или късно, защото днешните момичета са пристрастени към силните емоции, които идват в началото на нова връзка. Те са пристрастени към постоянна стимулация и не искат това да спира, освен ако обстоятелствата не ги принудят.
Всико това е постижимо, но с времето става все по-трудно да поддържаш този маскарад. Трудно е да лъжеш себе си и не си заслужава да го правиш само за да си част от някаква идеализирана норма, в която никой реално не успява да се впише. Това е най-голямата ирония, мисля.