- Форум
- По малко от всичко
- Политика
- Либерализъм
Ератостен изчислява обиколката на земята още преди 2000 години. Няма древни мистерии и конспирации. Има го статуквото и неоткрити факти - тогава е било под формата на тъпата ти църква и вяра. Ако не се е подтискала науката и окуръжавала догмата, сега можеше да говориш за дизелови коли като нещо от миналото преди 8-9 века.
Още една лоша страна на либерализма, а, Ефенди? Добре че са тези папи и инквизатори та да горят ересите на клада че да не вземат да ни променът статуквото.
Последно редактирано от Zlennox : 10-04-2017 на 16:14
His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.
Не трябва така да говориш за църквата, трябва да разширяваш кръгозора си, да не се страхуваш от различното, да си толерантен, да се запознаваш с различни от твоето учения и религии и да ги приемаш, ти си либерал не забравяй това, никога.
При всяко включване на мозъка и самосъхранението ти, веднага се коригирай с позитивно мислене и либерални мантри за всепоглъщаща любов, дори и към дявола. Не забравяй това, ти си либерал, а "либе" идва от свобода, свобода от мозък.
Дори и да умреш от ръцете на различните, то ти значи вече си ги победил, защото си останал над тях и не си подал на злото. Не забравяй това.
Папите, инквизиторите, кръстоносните походи нямат нищо общо с православието.
ПП: Църквата не знам да е имала нещо против развитието на технологиите, освен ако не са използват за зло.
Последно редактирано от defender : 10-04-2017 на 17:17
Чети си притчите, не ми пречиш, идеята е да не налагаш своето над всички на сила - особенно когато това което налагаш е фикция. Секуларизма е хубаво нещо.
Да твърдиш папите, инквизиторите и кръстоносците нямат нищо общо с православияето е все едно да твърдиш че исляма била по-голяма фикция от християнството.
His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.
Ми щом е така, защо Меркел пусна безпрепятствено и безконтролно, толкова нелегални имигранти в Европа, между които имаше и терористи. Даже идваха немци тука с бусове да се пробват да ни бутат оградата с Турция. А ти я подкрепяше меркелица, а не одобряваше Орбан или Тръмп за политиката им към бежанците.
Изобщо не мога да те разбера.
ПП: Това, което сега вършат мюсюлманските терористи в Европа с мирните граждани е точно, като един вид поход и инквизиция, напълно с одобрението на либералите и либералните правителства. И каква е разликата на тази либерални инквизиция, с католическата инквизиция, дето толкова ревеш от нея.
Последно редактирано от defender : 10-04-2017 на 17:35
А ти защо допускаш да живееш в общество (хипотетично без бежанци) където статистическата вероятност да бъдеш гръмнат от някъв рандъм идиот или да катестрофираш е по-голяма от това да си по-средата на терористичен атентат. Ефенди, не ти го пожелавам, но когато някой фанатизиран малоумник избие цялото ти семейство защото и те не знаят за какво се бият, живеещ ден за ден от страх да не пукнеш и ти, нелегален или легален това ще ти е най-малкия проблем. Такива проблеми не се решават като си запушиш ушите и затвориш очи. Затова и такива като Орбан и Тръмп подклаждат огъня постоянно и водят до още конфликти и размирици.
Да тези две инквизиции са едно към едно... абсолютно
His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.