.
Отговор в тема
Страница 4 от 10 ПървиПърви 12345678 ... ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 226
  1. #76
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    То заради това и преди съм го писал, че комунизма е хубава ИДЕЯ, която обаче няма как да се приложи към момента. Може би след хиляди години, ако не сме се затрили.
    Да даваш, каквото можеш означава точно да се развиваш, до колкото ти позволяват възможностите. Не всеки има заложби за лекар, инженер, математик, физик или химик. Да, има хора, които нямат голям интелектуален капаитет, но пък примерно могат да мятат чували с въглища. В твоята глава това може и да е унизително, тъпо и т.н., ама реално тези хора са не по-малко потребни от лекарите и инженерите. Такива са им възможностите - това правят, не значи че заслужават по-малко. В тази ИДЕЯ никъде не се включват мързелът и алчността като (основни) човешки черти, така че не се предполага да скатаваш и да гледаш в чуждата паница, а да даваш наистина всичко по силите си. Ако всички се трудят според възможностите си, а не според мързела си, то ще има за всички според нуждата им, но не и според алчността им. Да, може би никой няма да кара Ролс Ройс и няма да има яхта и самолет, ама Мерцедеси ще има за всички.
    Подписвам се под това!

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    И къде съм се припознал като, което и да било лице от форума?
    Защо така "неусетно" си изтри поста от вчера: "аз нека си карам чисто новото SUV, пък вие говорете каквото си искате", м? (поразително прилича на "нека карам чисто новото си BMW бегачка и си живея в огромния апартамент в центъра на ЯМБОЛ")

    Нямам висше образование, не ме е и срам от това, не ми и трябва, за да мога да работя това, което искам. На теб щом ти трябва, значи си толкова тъп, че чакаш други да ти наливат акъл и остарели, откъснати от реалността догми.

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    ... колекциониращ незаконни оръжия и мечтаещ да живеее във времето на баба си и да е садист в конц лагерите - ето това вече е психиатричен случай. От всякъде беше разбит с аргументи и сега за втори или трети път правиш напъни да внушиш на другите неверни факти. Първо според теб бях грозния, после бях някакъв от ямбол. Сигурно след някой друг пост според теб ще стана и Бойко Борисов.
    Ебати дебила Милиони пъти казах - не го познавам този, писал е във форума, аз не съм го виждал и на снимка.
    А рускинчето не го мисли - нея има кой да я мисли. За съжаление не е господин-ракета Юлиянчо. Макар че е красавец и мафиот, не може да се отрече :лол:




    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  2. #77
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Ямбол, и този/тази ли аз съм го/я извикал за подкрепа? И той се появи като "рускинчето", нали? Купувам руски тролове, 50ст. на пост

    Цитирай Първоначално написано от alfred0809 Виж мнението
    Okay, bucket with concrete.... simple knot... a little damage on a rope.... OH MY GOD....come on, give the rope a little jiggle.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  3. #78
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Да се прочете от RedArmy с повишено внимание!

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Защо така "неусетно" си изтри поста от вчера: "аз нека си карам чисто новото SUV, пък вие говорете каквото си искате", м? (поразително прилича на "нека карам чисто новото си BMW бегачка и си живея в огромния апартамент в центъра на ЯМБОЛ")
    Написах мнението си по-рано през деня преди да прочета темата за онова момче. После по случайност се зачетох в нея и реших, че няма смисъл да ти давам удоволствието да използваш тази част в мнението ми, за ме сравняваш с този или онзи клефук, който се фука с някакво селско BMW и апартамента си на село. Нито съм от Ямбол, нито карам BMW. А какви всъщност са моите притежания също беше излишно да обяснявам на непознати преценявайки, че личната информация, която споделям е малко в повече. А дори и да ти кажа, че колата ми е чисто нова или, че имам няколко апартамента в центъра на София, един от които е с гледката, която виждаш на аватара ми, едва ли ще ми повярваш. За мен е без значение дали някой (най-малко пък ти) тук ми вярва. Не разчитам силата на моите аргументи да бъде подсилена от плямпането на небивалици (поне така за мен изглеждат така всички "аргументи", които някой изхвърля твърди по този начин в интернет, а аз наистина не търся такова внимание) и надуването на дитирамби за социалния ми статус. Само че ти ме провокира и към онзи момент реших, че подобен отговор "би те поставил на място". Сега съжалявам за това, очевидно е създало сума ти грешни впечатления. По принцип обичам темата за комунизма, защото съм колекционер на антики и книги от епохата, но върл противник на някои неща. И определено щях да съм ти интересна "книга", ако умееше да водиш нормален спор, а не беше такъв комлексар, който да превръща всяка тема в анално-хомосексуално-фекална, когато го засипят с твърде много въпроси, на които няма капацитета да отговори.

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Нямам висше образование, не ме е и срам от това, не ми и трябва, за да мога да работя това, което искам. На теб щом ти трябва, значи си толкова тъп, че чакаш други да ти наливат акъл и остарели, откъснати от реалността догми.
    Затова те и попитах какво ти е образованието. Белким, ако беше поне с бакалавър, може би щеше да познаваш някои основни принципи на това как се води културен диалог/спор. Всичко това беше, за да видя дали предположенията ми, че си малко "под нивото" са правилни. Очевидно не си от живеещите добре в сегашния строй, защото сега личните качества имат значение, а ти не можеш да се продадеш добре. Има умни хора и без висше, това е така. Но ти не си такъв.

    Освен това какво работиш? Доволен ли се чувстваш?
    Осигурил ли си си работа, от която да си удовлетворен достатъчно? Или си недоволен от живота и "кинтите са малко" и затова "идеята за комунизма" те крепи като форма на религия? Ти нямаш много капацитет за повече в живота си. На 30 си, няма да станеш програмист тепърва. Знаеш и че пари няма как да ти паднат от небето. Може би си даваш и обективната преценка, че допълнително без образование нищо не струваш. И почваш да се ядосваш, че сегашният режим дава предимство на други. А ако беше както беше преди 30 години може би щеше с подходящите качества (близане на най-изпъкналите части на другарите над теб - кратко, точно, ясно и ясно условие за успех в живота) може би щеше да успееш дори без да знаеш английски, което както предположих по-рано ти е голям комплекс, защото заради това по-читава работа няма никога да можеш да си намериш. Яд те е, че имаш познания по руски и никой не ги цени. Звучиш точно като "Киро соца" https://www.youtube.com/watch?v=8ITa-RVge7A , който тук обяснява за това как английския спомага за превръщането на децата в джендъри, а когато руският се е учил задължително нивото ни е стигало до космоса. Ти явно почиваш на същите стари теории за света и как прогнилия запад е все пред скорошен разпад. И така може би ти приляга "русская жизнь" повече, защото животът ти е тъжен и мизерен и поне, ако живееш според тези си разбирания можеш да си намериш доста ясни и успокояващи те причини защо. Просто бягаш от отговорност за личните ти провали и са ти виновни фашистите и буржоазията (въпреки, че социализмът уж ги победе, че даже беше и "победила" идеология до самия "висок социализъм", когато изведнъж (защо ли) се срина навсякъде по света... Спомените от соца са по стените на дома ти. Всичко ти е от "тогава". Енергийно си застинал просто там някъде в сивото и невзрачно минало. Само си виж аватара. Само сърпове, чукове и петолъчки са ти в главата! И душата ти копнее за този призрак на всеобща мизерия. Именно "русская жизнь" е призракът, който витае от близкото минало и с индивиди като теб плаши, че може да се завърне... Повече хубаво правиш с присъствието си от колкото предполагаш, че правиш в името на личната си кауза! Знаеш ли защо? Защото напомняш на всички какво е било и какво не бива да се връща никога повече. Целият социализъм/комунизъм е тъжен и безнадежден като теб!


    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Ебати дебила Милиони пъти казах - не го познавам този, писал е във форума, аз не съм го виждал и на снимка.
    Както и аз не познавам никакъв "господин-ракета Юлиянчо". Приятно ли ти е да си губиш времето да се обясняваш, когато те бъркат с друга личност?

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    А рускинчето не го мисли - нея има кой да я мисли. За съжаление не е господин-ракета Юлиянчо. Макар че е красавец и мафиот, не може да се отрече :лол:
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Ямбол, и този/тази ли аз съм го/я извикал за подкрепа? И той се появи като "рускинчето", нали? Купувам руски тролове, 50ст. на пост
    Какво ще стане хипотетично, ако "рускинчето" е фейк или "то"? Тук има повече потребители от колкото предполагаш, които наблюдават поведението на всеки новодошъл (независимо стар или нов) и си създават фейкове, с които да си играят после на много интересни игрички. 30 годишен си. Ще се изложиш после! Да не кажеш, че не съм те предупредил...

  4. #79
    Papugai
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Ебати дебила Милиони пъти казах - не го познавам този, писал е във форума, аз не съм го виждал и на снимка.
    А рускинчето не го мисли - нея има кой да я мисли. За съжаление не е господин-ракета Юлиянчо. Макар че е красавец и мафиот, не може да се отрече :лол:
    честно ти казвам, друг толкова време не би издържал простотиите на грозния
    мангото не е само с профила на трола, има още 3-4

    а ти се запитай защо говори само с теб
    хехехе
    щото абсолютно никой тук не му обръща внимание

    манго, минаха колко, 4-5 години от първото ти и единствено постижение
    чука няква 50 годишна простотитка от твоята боя и два месеца се хвали
    че на 30 години вече не си девствен
    кво става сега, да не се пазиш за 60 годишнината си и тогава да повториш

  5. #80
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Да се прочете от RedArmy с повишено внимание!



    Написах мнението си по-рано през деня преди да прочета темата за онова момче. После по случайност се зачетох в нея и реших, че няма смисъл да ти давам удоволствието да използваш тази част в мнението ми, за ме сравняваш с този или онзи клефук, който се фука с някакво селско BMW и апартамента си на село. Нито съм от Ямбол, нито карам BMW. А какви всъщност са моите притежания също беше излишно да обяснявам на непознати преценявайки, че личната информация, която споделям е малко в повече. А дори и да ти кажа, че колата ми е чисто нова или, че имам няколко апартамента в центъра на София, един от които е с гледката, която виждаш на аватара ми, едва ли ще ми повярваш. За мен е без значение дали някой (най-малко пък ти) тук ми вярва. Не разчитам силата на моите аргументи да бъде подсилена от плямпането на небивалици (поне така за мен изглеждат така всички "аргументи", които някой изхвърля твърди по този начин в интернет, а аз наистина не търся такова внимание) и надуването на дитирамби за социалния ми статус. Само че ти ме провокира и към онзи момент реших, че подобен отговор "би те поставил на място". Сега съжалявам за това, очевидно е създало сума ти грешни впечатления. По принцип обичам темата за комунизма, защото съм колекционер на антики и книги от епохата, но върл противник на някои неща. И определено щях да съм ти интересна "книга", ако умееше да водиш нормален спор, а не беше такъв комлексар, който да превръща всяка тема в анално-хомосексуално-фекална, когато го засипят с твърде много въпроси, на които няма капацитета да отговори.



    Затова те и попитах какво ти е образованието. Белким, ако беше поне с бакалавър, може би щеше да познаваш някои основни принципи на това как се води културен диалог/спор. Всичко това беше, за да видя дали предположенията ми, че си малко "под нивото" са правилни. Очевидно не си от живеещите добре в сегашния строй, защото сега личните качества имат значение, а ти не можеш да се продадеш добре. Има умни хора и без висше, това е така. Но ти не си такъв.

    Освен това какво работиш? Доволен ли се чувстваш?
    Осигурил ли си си работа, от която да си удовлетворен достатъчно? Или си недоволен от живота и "кинтите са малко" и затова "идеята за комунизма" те крепи като форма на религия? Ти нямаш много капацитет за повече в живота си. На 30 си, няма да станеш програмист тепърва. Знаеш и че пари няма как да ти паднат от небето. Може би си даваш и обективната преценка, че допълнително без образование нищо не струваш. И почваш да се ядосваш, че сегашният режим дава предимство на други. А ако беше както беше преди 30 години може би щеше с подходящите качества (близане на най-изпъкналите части на другарите над теб - кратко, точно, ясно и ясно условие за успех в живота) може би щеше да успееш дори без да знаеш английски, което както предположих по-рано ти е голям комплекс, защото заради това по-читава работа няма никога да можеш да си намериш. Яд те е, че имаш познания по руски и никой не ги цени. Звучиш точно като "Киро соца" https://www.youtube.com/watch?v=8ITa-RVge7A , който тук обяснява за това как английския спомага за превръщането на децата в джендъри, а когато руският се е учил задължително нивото ни е стигало до космоса. Ти явно почиваш на същите стари теории за света и как прогнилия запад е все пред скорошен разпад. И така може би ти приляга "русская жизнь" повече, защото животът ти е тъжен и мизерен и поне, ако живееш според тези си разбирания можеш да си намериш доста ясни и успокояващи те причини защо. Просто бягаш от отговорност за личните ти провали и са ти виновни фашистите и буржоазията (въпреки, че социализмът уж ги победе, че даже беше и "победила" идеология до самия "висок социализъм", когато изведнъж (защо ли) се срина навсякъде по света... Спомените от соца са по стените на дома ти. Всичко ти е от "тогава". Енергийно си застинал просто там някъде в сивото и невзрачно минало. Само си виж аватара. Само сърпове, чукове и петолъчки са ти в главата! И душата ти копнее за този призрак на всеобща мизерия. Именно "русская жизнь" е призракът, който витае от близкото минало и с индивиди като теб плаши, че може да се завърне... Повече хубаво правиш с присъствието си от колкото предполагаш, че правиш в името на личната си кауза! Знаеш ли защо? Защото напомняш на всички какво е било и какво не бива да се връща никога повече. Целият социализъм/комунизъм е тъжен и безнадежден като теб!




    Както и аз не познавам никакъв "господин-ракета Юлиянчо". Приятно ли ти е да си губиш времето да се обясняваш, когато те бъркат с друга личност?




    Какво ще стане хипотетично, ако "рускинчето" е фейк или "то"? Тук има повече потребители от колкото предполагаш, които наблюдават поведението на всеки новодошъл (независимо стар или нов) и си създават фейкове, с които да си играят после на много интересни игрички. 30 годишен си. Ще се изложиш после! Да не кажеш, че не съм те предупредил...
    Поздравявам те за търпението да напишеш всичко това, но не разбирам защо си правиш труда.

    Потребителите, които ти "опонират" са платени тролове, възможно е дори да не вярват на това, което пишат. Ако не бяха такива, досега да си получил някакъв отговор, който адресира точките ти. Такъв няма (предполагам, че няма и да получиш), защото целевата им група не са хора, които се опитват да разсъждават, а хора, които изпитват носталгия по социалистическа България и е по-лесно да бъдат настроени срещу ЕС.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  6. #81
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    С което, разбира се, нямам предвид, че всички хора, които изпитват носталгия по социалистическа България, не се опитват да разсъждават, а че е сравнително по-лесно да се поддадат на московска пропаганда, заради сантиментите, които изпитват към нея.

    И в това може би нямаше да има нищо лошо, ако Русия не се беше проявила като агресивен окупатор през последните десетилетия, но вярвам, че сте следили какво се случва по света, мерси.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  7. #82
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    То заради това и преди съм го писал, че комунизма е хубава ИДЕЯ, която обаче няма как да се приложи към момента. Може би след хиляди години, ако не сме се затрили.
    Да даваш, каквото можеш означава точно да се развиваш, до колкото ти позволяват възможностите. Не всеки има заложби за лекар, инженер, математик, физик или химик. Да, има хора, които нямат голям интелектуален капаитет, но пък примерно могат да мятат чували с въглища. В твоята глава това може и да е унизително, тъпо и т.н., ама реално тези хора са не по-малко потребни от лекарите и инженерите. Такива са им възможностите - това правят, не значи че заслужават по-малко. В тази ИДЕЯ никъде не се включват мързелът и алчността като (основни) човешки черти, така че не се предполага да скатаваш и да гледаш в чуждата паница, а да даваш наистина всичко по силите си. Ако всички се трудят според възможностите си, а не според мързела си, то ще има за всички според нуждата им, но не и според алчността им. Да, може би никой няма да кара Ролс Ройс и няма да има яхта и самолет, ама Мерцедеси ще има за всички.
    Брато...
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  8. #83
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    ...за семейството ми - в него няма комунисти. Нито са били репресирани от фашизма, нито от социализма. Аз си знам каква е причината.
    Е как така?! Няма как да не си враг нито с комунистите, нито с нацистите, освен някой изключително беден и прост, без мнение или обществена позиция!

    Защо не ни обясниш каква е причината според теб?! Може би семейството ти просто е козирувало покорно на всеки който е на власт?!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    нормално ли е в две аптеки, една до друга, в едната едно лекарство струва 8.50, в тази до нея 19.60? Това е от днес. Ако това е вашата мечта - следвайте я. Нашата не е.
    Това се нарича пазарна икономика и тя очевидно не е за всеки!
    Пазарната икономика е за хора, които могат да правят разумен и свободен избор какво да правят с парите си, а не да купуват и продават по цени определени от Масква!
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Аха, колко гениално просто! Не съм го осъзнавал! Един вид ние произвеждаме картофи, а те трябва да ни ги заменят с Айфони и лекарства. Гениално! Да, парите трябва да се премахнат и всеки ден да се събираме в центъра на комуната и да питаме друите какво носят, за да си го разменим. Например ти носиш килограм яйца и литър квас, а някой друг вечерта е работил над създаването на лекарство и ще ти го даде в замяна за тях вместо за 19,60 лв.

    Очаквам продължение! Искам да чета още от теб!

    пп. Чел ли си подрбоно поне по една от книгите на всеки топ комунистически класик Маркс, Енгелс, Ленин или Сталин или си пишеш есетата на базата на общи впечатления?
    Другарят Исаев очевидно иска да ни върне в първобитно-общинния строй и натуралната размяна! Итересно ми е хора като "рускинчето" какво ли могат да предложат, за да получат стоки от първа необходимост !
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    човек на всички власти.
    Я кажи сега защо нито комунистите, нито "фашистите" са преследвали твоето семейство?!
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Не всеки има заложби за лекар, инженер, математик, физик или химик. Да, има хора, които нямат голям интелектуален капаитет, но пък примерно могат да мятат чували с въглища. В твоята глава това може и да е унизително, тъпо и т.н., ама реално тези хора са не по-малко потребни от лекарите и инженерите. Такива са им възможностите - това правят, не значи че заслужават по-малко.
    Знаеш ли каква е разликата?! Че лекарят или инженерът може "да мята чували с въглища", ако се наложи, но въглищарят никога няма да стане лекар или инженер - ти сам го каза! Сега моля обясни ми пак, защо трябва трудът им да бъде оценяван еднакво?!
    Ти също пропусна да обясниш защо лекарят или инженерът трябва да учат N-брой години "вишо", и после да взимат колкото простия хамалин?! Това справедливо ли е?!
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Погрешно! Няма нищо хубаво в комунизма освен привидно в обобщителния му образ синтезирайки идеята пред плебеите като “свобода, братство, равенство”. В реалнатта обстановка обаче това една ПРЕСТЪПНА идеология, която е помогнала на бандити садисти като другаря Исаев да се докопат до властта (и по цял свят е така). В момента ви управляват внуците на децата на точно тези елементи, които са колили и бесили и след 44-та са се самонастанали в жилищата на нягогашната буржоазия и са яли от техните прибори, обличали техните дрехи и спали в техните легла след като са ги екзекуритали или натикали по лагерите на смъртта.
    Остави го - Турксчо говори така защото и той е от семейство на комуняги и мама и тати са го уредили! Той сам е казвал из темите че са му помогнали да "започне бизнес".
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  9. #84
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155




  10. #85
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Много ми е смешно как двамата постоянно се преследвате и пишете един през друг. Така в малките класове момчетата преследват момиченцата, когато ги харесват... само вметка.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  11. #86
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Много ми е смешно как двамата постоянно се преследвате и пишете един през друг. Така в малките класове момчетата преследват момиченцата, когато ги харесват... само вметка.
    Като редовни потребители е нормално да пишем в малкото активни теми тук. А теб отново те подгониха някакви сексуални фантазии, другарю. А какво да кажем за теб, който с години си пази на харда снимките на разни мъже и момчета от вече неработещи от години сайтове за запознанства? Защо харесваш да пазиш с десетилетия снимки на такива момчета като тези на онова по-горе, чиито снимки разпространи тук? За толкова години хората сменят по 1 - 2 машини. Значи поддържаш грижливо тази папка и дори си я местил от една на друга машина, за да я запазиш толкова време. Излиза, че ти имаш “някакъв интерес” да “поддържаш фантазиите си” с тези хора. Не вярвам, че си пазиш такава богата колекция снимки на момчета само, за да ги “позлваш някой ден както в този случай”. Междудругото, такава гавра с чужди снимки е престъпна.

    Но да се върнем сега на другата ти ориентация (политическата). Въпросите ми от тази и от предходната страница все още си стоят и чакат отговор. Отказът ти да им отговориш потвърждава всяка моя дума от предположенията ми за теб. Образът ти на болшевик, който играеш се оказва явно просто една маска, с която безуспешно се бориш да скриеш всички свои дефицити в капацитета на личността си и проблемите в бита си и най-вече тези в още по-бедния си и тъжен вътрешно душевен свят. Тъжна гледа сте, другарю Исаев. Затова намирате комфорт в мечтите си отново да се върне комунизма, защото мислите, че тогава тези ваши липси, които няма да успеете да наваксате и за 10 ваши живота (защото сте мързелив, некапацитетен и злобен) ще се изравнят с тези на другите и няма да ви боли толкова много от червена завист и злоба както сега.

  12. #87
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    TrollFactory, напълно съм удовлетворен от живота си, освен в едно-единствено нещо...
    Кое е това нещо другарю Исаев?! Че досега не сте намерили жена, която да споделя убежденията ви и да се себераздава за вас безплатно на комунистически принцинп?! Ей, жалко че все на капиталистки попадате!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    И 500лв на месец ми стигат, за да съм щастлив, стига да има причина, която да ме кара да се чувствам удовлетворен от себе си и ентусиазиран.
    500 лв на месец са достатъчни за 1 хляб, кофичка кисело мляко и шише евтина водка на ден. С това ли живеете другарю Исаев?! 500 лв на месец са достатъчни за да се живее като скот и никоя жена с поне грам мозък в главата не би се самообрекла на такава мизерия и безперспективност!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    ...в свободното си време конструирам дискотечни усилватели, които се купуват от много дискотеки (не елитни, защото там критериите са малко по-други и не всеки може да играе в този отбор) от всякакви населени места.
    Колко произвеждате на месец, колко са ви разходите за производство и каква е продажната цена?!
    Колко бройки продавате на месец?!
    Кой ги купува?! Дискотеки по малките населени места няма отдавна! Малкото останали хора тези населени места ходят по дискотеки в големите градове!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Карал съм и по-скъпа кола, карал съм и Жигули, втората повече ме кефи. В нея има тръпка. Не всеки е еднакъв и не защото завиждам, а просто е така. Не бих си сменил Ладата за Опел Астра, примерно, дори и без доплащане.
    Или причината е че с 500 лв на месец, не можете да си платите данъка и гражданската за западна кола и за това карате Жигула (вероятно наследствена)?!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    ...не е обърнал минута внимание нито на дъщерите, нито на жена си. В крайна сметка и двете избягаха далече, а с жена си дори не спят в една стая.
    А какво трябваше да направят дъщерите му?! Да останат да живеят с дъртите си родители вовеки ли?!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Висше образование. "като се знам какъв съм инженер, ме е страх да ида на доктор".
    Тази поговорка се е родила именно по повод на висшето образование и посредствеността при социализма!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Недопустимо е да имаш 10 супермаркета в целия град (а и 1000 в цяла България), хиляди хора да ти работят за по 600лв, а ти само да ги овикваш и да отиваш да събираш с чували парите от робския им труд.
    Другарю Исаев, заплатите в супермаркетите са поне 800-1000 лв чисто - доста повече от вашите "500 лв на месец"!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Допустимо е да създадеш ателие и да работиш наравно с работниците. Това е НЕП.
    Другарю Исаев - тази "нова Экономическа политика" не е нищо ново! Реално НЕП-ът на Ленин е връщане към нещо което се е появило в Европа преди 400 години! Смях !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  13. #88
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    От днес реших с комунисти да не разговарям освен, ако не е за да ги дразня. Така че си трия “образователното” мнение от вчера. Сметнах, че няма защо да му наливам богата обща култура наготово с мненията си. Ще му пиша вече само при крайна необходимост на тоя пишман шумкар. А и очевидно няма смисъл да се конкурирам с “канал первый” и вестник “работническо дело” и “истините за света”, на които учат харитов/исаев и баба му знае още кой... Червен циркаджия!

  14. #89
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Въобще не ме дразниш - смешен си ми. Аз отдавна казах, че спирам да говоря с теб и с грозния. А към тоя Харитов май имаш влечение, само за него приказваш.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  15. #90
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155

    Exclamation

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Въобще не ме дразниш - смешен си ми. Аз отдавна казах, че спирам да говоря с теб и с грозния. А към тоя Харитов май имаш влечение, само за него приказваш.
    Другарю, вашата безпомощност да ми отговорите логически обосновано на аргументите, за да защитите гледната си точка показва единствено вас като смешен. До тук в темата имаше поне 3ма потребители, които ви казаха колко е жалко, че искате да съживите една умряла човеконенавистна идеология. И то ви уважиха с доста солидни аргументи като такива за икономиката, конкуренцията, предприемачеството и свободата на личността. А насреща “най-капацитетното”, което успяхте да измъдрите е как, ако се върне Цоциализма, всички ще взимат еднакво (Мечтата на простака! Нивото му да се изравни с това на умния и можещия насила взимайки от можещия без грам собствени усилия). Важното е всички да са равни и да имат еднакви дажби. А партията майка да определя “справедливо” социалния статус на някой другар поставяйки го над този на друг, защото първият (простият работник) е по-важен за най-хубавия строй от “мързеливите” инженери или лекари, които в крайна сметка нищо не “копат” та за какво са им много пари след като няма “да се изморяват с пот на челото”. Ти си този, който ясно защитава безпросветността и посредствеността и се дразни на училите, за да са над неговото ниво сега и иска чрез силата на червената армия да ги “постави на мястото им” и отново всяко разпределение “кой колко струва” да става на базата на характеристика започваща със “Здравейте, другари! Слава на БКП, СССР и КПСС! Идвам от бедно работническо семейство и се надявам, че молбата ми да бъда назначен на ... като ... ще бъде удовлетворена...” последва а от старателно изблизваща изпъкналите задни елементи на строя и на четящия богопомазан другар пртиец, който ще реши съдбата на молещия се и какво ще е “разпределението” на му. Къде ще учи, къде ще работи и живее. Собствените сили нямат значение! Важно е само партийното решение!

  16. #91
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2014
    Мнения
    475
    Хей, я стига сте се джафкали за глупости. Тези проблеми не са никакви ппроблем, за които спорите. Истината е, че преди "демокрацията" нямаше гладуващи и умиращи хора, както сега, а и здравеопазването беше безплатно. Днес ако нямаш пари и се разболееш, умираш веднага. Управляващите ни са продажници на запада, а над 80% от хората са на ръба на оцеляване. Простоията с либерастията надмина човешките възприятия за нормалност. Уж си свободен, пък не си. Имаш само задължения, глобяват те на всяка крачка с измислени нарушения и трябва да избираш дали да не ядеш, след кята платиш всичко, или да работиш на две места, за да можеш да изкараш месеца след глобите и текущите плащания на сметките. Преди със средна заплата от 260 лв. (за над 85% от хората, защото всички работеха) плащаш само данък от 10 лв. за колата и толкоз. Днес плащаш винетки, минетки, тол такси, граждански отговорности, + огромни данъци за кола 45 конски сили. Кое му е хубавото днес? Минималната заплата стана от скоро 610 лв. бруто, от които ти остават около 520 лв. чисти, ако си платиш и здравните осигуровки, нищо, че в болницата плащаш яко, ако искаш да живееш и имаш с какво да платиш. Простоията и с вишсшето образование е черешката на тортата. над 15% от вишистите са с фалшиви дипломи и не са стъпвали в университет, а 45% от останалите са завършили висшето си с подкупи или със секс услуги. Рядко има вишист, който да да отговаря на образованието си и да е със способности по специалността. Напълни се с женски инженери, дето не правят разлика между болт и гайка или между ток и напрежение, но са с претенции, за голямо заплащане. Голям прас, че знаели английски перфектно, сега почти няма хора, които да не го разбират и не е необходимо да го говорят перфектно. Днес хората умират по-рано от преди 30-40 години. Влезте в едно гробище и обърнете внимание на датите на надгробните плочи. Всичко това ни го донесе "демокрацията" на запада Измислените им правила и директиви на ЕС са против благоденствието на хората, а обслужват интересите на управляващите във всички държави, а най мръсното нещо днес е налагането на феминизъм и блокиране на мъжкия потенциал, за да е слаба и лесно управляема от вън държавата, със злонамерени закони за женско господство. Над 230 вече женозащитни НПО-таима само у нас, изяждащи над 35 % от данъците на народа, за да защитават "онеправдани жени", които наглеят и предизвикват мъжко правосъдие с женския си произвол. Това е днес проблемът на обществата, жените!!! Прилагането на фемицинд не е случайност, а необходимост, като защита срещу женската извратения. Домашното насилие над жени е още една простотия. Няма такова нещо, като домашно насилие, щом доброволно жените са се омъжили. Не може да се пренебрегва фактът, че мъжът е много повече физически силен и по-умен от жената. Равенството е противопоказно за всяко семейство. Кораб с двама капитани потъва. За това жената не трябва да е равна или над мъжа, а трябва да си знае мястото. Това е днес проблем на Хр. свят, който загива бавно, но сигурно, заради феминизъм и простотията с равенството на половете. За това тук говорете, а не за спорове, дето са на лична основа, ако искате да съживите кофата. Според библейската философия, няма невинна жена и насилието от мъжете над жените си е напълно заслужено.

  17. #92
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Според библейската философия, няма невинна жена и насилието от мъжете над жените си е напълно заслужено.
    Какво, къде го това в Евангелието ве? Ми дай тогава да ударим два песника и на Св. Богородица. Тва с насилието малко го преувеличи, като че ли, а?

  18. #93
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155

    Exclamation

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Виж защо отдавна трябваше да спра да се занимавам с теб. Виж се колко си прост. Говори ти се за принципно нова система на управление (не строй, а система!), а ти ми говориш за партийни нагаждачи и привилегии за тях... Казва ти се, че всеки ще дава всичко от себе си в сферата, от която разбира и може да бъде полезен, ти ми говориш, че "работника бил по-важен от лекаря"... Няма смисъл, въобще не си на център.
    Другарю, добре виждам какво пишете и не виждам да сте измислил нещо да стане “по-добре”, а просто искате една добре познатата стара система да се върне. Целият този сантимент към отминалото време, който показвате, публичното ви одобрение на комунистическия режим и от там и такива глупоси като “вечната дружба” достатъчно краноречиво говорят за вашите политически и битови пристрастия. Да не говорим буквално какво казвате за равенството между професиите при измерването им в заплащане. Дори и Маркс говори за производителност на труда и различията между производителността и полезността на един общ работник и един лекар. Вие обаче не сте чел нито един том научна литература. Въртите и сучете около бабешки клишета, които с малко аргументи веднага отпадат и смело продължавате да копаете дъното доказвайки, че вие не четете, а само изливате агресия и комплекси към всеки изучил се и имащ по-добра артикулация по посочените от вас проблеми. До тук не защитихте нито една ваша основна точк. Само бяхте оборен от мен и още няколко потребителя. И все се връщате с нови сили, сякаш за да повтаряте на други същото старо нещо, което сте твърдили няколко страници по-назад мислейки си, че някой току-виж не прочете какво сме ви казали и вземе последното казано от вас като чиста монета. Или сте платен трол, или доста ярък пример за необразован човек.

    пп. Знаете ли каква е разликата между режим и система?


  19. #94
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Как работеше комунизма е най-добре изразено в този велик български филм:
    !

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Говори ти се за принципно нова система на управление (не строй, а система!)
    Тази система не е нова и отдавна е доказано че не работи!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  20. #95
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Виж защо отдавна трябваше да спра да се занимавам с теб. Виж се колко си прост. Говори ти се за принципно нова система на управление (не строй, а система!), а ти ми говориш за партийни нагаждачи и привилегии за тях... Казва ти се, че всеки ще дава всичко от себе си в сферата, от която разбира и може да бъде полезен, ти ми говориш, че "работника бил по-важен от лекаря"... Няма смисъл, въобще не си на център.
    Идиотът не разбира разликата между идея и строй, който я изкривява и я ползва за параван. Фактът, че свързва ИДЕЯТА комунизъм с диктатура е достатъчен. Няма нито един строй от човешката история, който да е бил нещо различно от сегашният. Сменяли са се само хората и името. Винаги едни са се трудили, а други са обирали и разпределяли благата.
    Странно е как едни и същи хора говорят за човешки права и равенство и подскачат, ако кажеш че животът на един човек струва повече от този на друг, но в същото време с лекота заявяват, че един месец от живота на един човек струва 3-4 пъти повече от месец от живота на друг човек. Същото обезценяване на някои животи го е имало и по времето на "комунизма", само принципа за отсяване е бил различен.

  21. #96
    Мега фен Аватара на DieselBlood
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Въъъъ,маняк,ни знам ве!
    Мнения
    3 727
    Цитирай Първоначално написано от herkules Виж мнението
    Хей, я стига сте се джафкали за глупости. Тези проблеми не са никакви ппроблем, за които спорите. Истината е, че преди "демокрацията" нямаше гладуващи и умиращи хора, както сега, а и здравеопазването беше безплатно. Днес ако нямаш пари и се разболееш, умираш веднага. Управляващите ни са продажници на запада, а над 80% от хората са на ръба на оцеляване. Простоията с либерастията надмина човешките възприятия за нормалност. Уж си свободен, пък не си. Имаш само задължения, глобяват те на всяка крачка с измислени нарушения и трябва да избираш дали да не ядеш, след кята платиш всичко, или да работиш на две места, за да можеш да изкараш месеца след глобите и текущите плащания на сметките. Преди със средна заплата от 260 лв. (за над 85% от хората, защото всички работеха) плащаш само данък от 10 лв. за колата и толкоз. Днес плащаш винетки, минетки, тол такси, граждански отговорности, + огромни данъци за кола 45 конски сили. Кое му е хубавото днес? Минималната заплата стана от скоро 610 лв. бруто, от които ти остават около 520 лв. чисти, ако си платиш и здравните осигуровки, нищо, че в болницата плащаш яко, ако искаш да живееш и имаш с какво да платиш. Простоията и с вишсшето образование е черешката на тортата. над 15% от вишистите са с фалшиви дипломи и не са стъпвали в университет, а 45% от останалите са завършили висшето си с подкупи или със секс услуги. Рядко има вишист, който да да отговаря на образованието си и да е със способности по специалността. Напълни се с женски инженери, дето не правят разлика между болт и гайка или между ток и напрежение, но са с претенции, за голямо заплащане. Голям прас, че знаели английски перфектно, сега почти няма хора, които да не го разбират и не е необходимо да го говорят перфектно. Днес хората умират по-рано от преди 30-40 години. Влезте в едно гробище и обърнете внимание на датите на надгробните плочи. Всичко това ни го донесе "демокрацията" на запада Измислените им правила и директиви на ЕС са против благоденствието на хората, а обслужват интересите на управляващите във всички държави, а най мръсното нещо днес е налагането на феминизъм и блокиране на мъжкия потенциал, за да е слаба и лесно управляема от вън държавата, със злонамерени закони за женско господство. Над 230 вече женозащитни НПО-таима само у нас, изяждащи над 35 % от данъците на народа, за да защитават "онеправдани жени", които наглеят и предизвикват мъжко правосъдие с женския си произвол. Това е днес проблемът на обществата, жените!!! Прилагането на фемицинд не е случайност, а необходимост, като защита срещу женската извратения. Домашното насилие над жени е още една простотия. Няма такова нещо, като домашно насилие, щом доброволно жените са се омъжили. Не може да се пренебрегва фактът, че мъжът е много повече физически силен и по-умен от жената. Равенството е противопоказно за всяко семейство. Кораб с двама капитани потъва. За това жената не трябва да е равна или над мъжа, а трябва да си знае мястото. Това е днес проблем на Хр. свят, който загива бавно, но сигурно, заради феминизъм и простотията с равенството на половете. За това тук говорете, а не за спорове, дето са на лична основа, ако искате да съживите кофата. Според библейската философия, няма невинна жена и насилието от мъжете над жените си е напълно заслужено.
    Човече, случайно да са те изпускали на глава като малък? 95% от нещата, които си написал са пълни глупости. За висшето образование съм съгласен. Жена архитект написа пред мен "асВалД". Казвам това и спирам. Комунизма е донесъл само беди на тази и без това достатъчно изстрадала държавица. Утопията, която са проповядвали комунистите, е меко казано смешна. А що се отнася до рушветите и връзките - точно от великият комунизъм са тръгнали тези неща. Защото добрите позиции са били заемани не от хора, които знаят и могат, а от протежета на партийни членове, колкото и да са тъпи.
    Другото, която не ми е ясно - какво значи "глобяват те на всяка крачка"? Искам да ми разясниш точно какво имаш впредвид с това изречение.
    Това за жените даже не смятам да го коментирам. Феминизма, в сегашният му вариант, е ненавиждан от всеки нормален човек, било то мъж или жена. Това, че западняците са путьовци също е вярно, но другите ти разсъждения относно жените са меко казано смешни. Силно се надявам да не си женен, а ако си - съчувствам на жена ти.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=220394
    една велика тема


    Боже,който си на небето,върни ни 2pac и си вземи Джъстин Бийбър!!!!

  22. #97
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Идиотът не разбира разликата между идея и строй, който я изкривява и я ползва за параван. Фактът, че свързва ИДЕЯТА комунизъм с диктатура е достатъчен. Няма нито един строй от човешката история, който да е бил нещо различно от сегашният. Сменяли са се само хората и името. Винаги едни са се трудили, а други са обирали и разпределяли благата.
    Говориш пълни глупости, другарю! Моля, не обърквайте потребителите тук само, защото не сте чел нищо "комунистическо". Аз съм и то доста и мога да кажа следното по повод на глупостите, които пишете.

    Първо, това твърдение, че не са се били сменяли никога строевете е пълно плиткоумие и псевдоанализ. Имало е първобитен строй, после първобитно общинен строй, после феодален строй, капиталистически строй, буржоазен строй... Така че, да кажеш "Няма нито един строй от човешката история, който да е бил нещо различно от сегашният." е лиспа на всякаква историческа грамотност.

    Второ, каква ти "идея"? Идеята е нещо, което не съществува другаде извън главата на някой. Форма на абстракция, вид идеализъм. Ако дадена идея се наложи колективно насила, тогава имаме строй! А идеолозите на този строй, такъв какъвто светът го опозна, бяха Маркс, Енгелс и Ленин! Те са идеолозите на целия комунизъм! Радикален, колосален и "доказан" от тях като по същество като "диктатура на пролетариата". Повтарям ДИКТАТУРА! Затова имаш една основна партия (комунистическа), която според идеологията на комунизма трябва да изгради комунистически строй, в който всички власти се сливат в една и всичко е централизирано, планово и "равно за всички" досущ като в един пчелен кошер. Всички други поетични захаросани глупости за свобода, братство, равенство са просто абстракции. Всички чакаха този глупав строй да падне и тази тъпа "идея" да остане в историята веднъж и за винаги. Само ти и още някои объркани соц носталгици другари все повтаряте, че "комунизмът не бил правилно приложен" (А какъв е правилният начин?) и смятате, че го валидирате като кажете, че 100 годишният експеримент с човечеството (продължаващ в дадени страни и до ден днешен като например в С. Корея) не е достатъчен ами "трябва още търпение". Вие всички трябва да сте доста повредени, за да твърдите това с "цялото си сърце". Разумът на човечеството отдавна е дал оценка на комунизма и го е захвърлил на бунището на световната история, а вие искате да му съживите трупа като д-р Франкенщайн.


    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Странно е как едни и същи хора говорят за човешки права и равенство и подскачат, ако кажеш че животът на един човек струва повече от този на друг, но в същото време с лекота заявяват, че един месец от живота на един човек струва 3-4 пъти повече от месец от живота на друг човек.
    Става въпрос за живота като ценност и това как всички са равни пред закона. Има съществена разлика между "естесвени права и свободи на човека" и "социално равнище/статус". Ако си недостатъчно капацитетен, за да разбереш ясната разлика между тези две неща, просто няма какво да си говорим. Ако ти смяташ, че е справедливо да бъдеш оценен колкото един хигиенист, нищо не ти пречи при следващото ти интервю за работа да попиташ интервюиращия "каква е най-ниската заплата тук, например тази на чистача?" и да си я поискаш. Или ако случайно си шефче, нека поставим въпроса така: защо не направиш всички заплати във фирмата си еднакви за всички? От тези на чистача, до тези на счетоводителя и на самия теб. Всички да взимате по равно. Правилно ли ще е според теб?
    Последно редактирано от TrollFactory : 05-26-2020 на 10:08

  23. #98
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от DieselBlood Виж мнението
    Човече, случайно да са те изпускали на глава като малък? 95% от нещата, които си написал са пълни глупости. За висшето образование съм съгласен. Жена архитект написа пред мен "асВалД". Казвам това и спирам. Комунизма е донесъл само беди на тази и без това достатъчно изстрадала държавица. Утопията, която са проповядвали комунистите, е меко казано смешна. А що се отнася до рушветите и връзките - точно от великият комунизъм са тръгнали тези неща. Защото добрите позиции са били заемани не от хора, които знаят и могат, а от протежета на партийни членове, колкото и да са тъпи.
    Другото, която не ми е ясно - какво значи "глобяват те на всяка крачка"? Искам да ми разясниш точно какво имаш впредвид с това изречение.
    Това за жените даже не смятам да го коментирам. Феминизма, в сегашният му вариант, е ненавиждан от всеки нормален човек, било то мъж или жена. Това, че западняците са путьовци също е вярно, но другите ти разсъждения относно жените са меко казано смешни. Силно се надявам да не си женен, а ако си - съчувствам на жена ти.
    Този просто така си троли открай време, не му обръщайте внимание.

    Доколкото си спомням, беше споменал, че има жена и две дъщери.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  24. #99
    Мега фен Аватара на DieselBlood
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Въъъъ,маняк,ни знам ве!
    Мнения
    3 727
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Този просто така си троли открай време, не му обръщайте внимание.

    Доколкото си спомням, беше споменал, че има жена и две дъщери.
    Силно се надявам да е трол, защото иначе жена му и двете му дъщери трябва да подадат жалба в полицията.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=220394
    една велика тема


    Боже,който си на небето,върни ни 2pac и си вземи Джъстин Бийбър!!!!

  25. #100
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    TrollFactory Ти си доказателството за това, че да използваш високопарни и "високоинтелигентни" термини, понятия и начин на изказ, не те прави да изглеждаш по-умен, защото в същността си, си оставаш същия промит мозък, на който мозъчните му клетки са се заключили за чуждото мнение, или на български казано - "ни приема, ни предава".

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Първо, това твърдение, че не са се били сменяли никога строевете е пълно плиткоумие и псевдоанализ. Имало е първобитен строй, после първобитно общинен строй, после феодален строй, капиталистически строй, буржоазен строй... Така че, да кажеш "Няма нито един строй от човешката история, който да е бил нещо различно от сегашният." е лиспа на всякаква историческа грамотност.
    Какво е феодалния строй по своята същност? Какво е феодализма? Бедните робуват на богатите земевладелци - капитализъм.
    Какво е капитализма? Парите ръководят всичко, от тях зависи всичко, бедния няма право на глас - капитализъм.
    Какво е буржоазен строй? Богатата аристокрация, ограбила населението, е на върха на пирамидата - капитализъм.
    Кое точно е различното между тези етапи в развитието на човечеството?

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    ... "диктатура на пролетариата". Повтарям ДИКТАТУРА!
    Диктатура, но на пролетариата. Какво значи това? Какво е пролетариат? Обяснявам като за малоумни (не съм далече от истината) - работническа класа, независимо в коя сфера на труда. По своята същност лекарите, инженерите и учителите също могат да се причислят към това определение, защото не чакат наготово да лапат пари, изкарани от друг, сякаш им се полагат по право. Дали си лекар или дърводелец - това е труд. Когато гласа на народа има истинска тежест, тогава какво лошо има в диктатурата? Депутати, министри, премиер, президент, не трябва да забравят, че те са СЛУГИ на народа, а не господари. Ние им даваме властта и тяхно задължение е да се възползват от нея в полза на народа. Трябва да вложат цялото си усилие и да задействат ситуационно подходящите механизми на държавната машина като крайната цел е облекчаване живота на народа. Но те използват тези механизми за собственото си обогатяване.

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Само ти и още някои объркани соц носталгици другари все повтаряте, че "комунизмът не бил правилно приложен" (А какъв е правилният начин?) и смятате, че го валидирате като кажете, че 100 годишният експеримент с човечеството (продължаващ в дадени страни и до ден днешен като например в С. Корея) не е достатъчен ами "трябва още търпение".
    Правилния начин да се приложи е да ги нямаше такива малоумни кратуни като теб, които грам не разбират какво им се казва (и не искат/не могат да го разберат). Защото мислите само за собствените си задници, а когато легнете на смъртното легло, ще видите колко безсмислено е било всичко, ако си живял без мечти за по-добър свят и не си дал нищо на обществото, освен 2 кила л*йна в тоалетната и 3 употребявани презерватива на седмица. В Северна Корея не е комунизъм, казах вече, че комунизъм в чистия му вид никога никъде не е имало досега. Там системата е "чучхе", вдъхновена от социализма, но с ясно изразена автаркия, заради търговската изолация, ембаргото и липсата на търговски отношения с редица потенциални партньори, които, обаче, притиснати от САЩ и марионетките и Япония и Южна Корея, се отказват да търгуват с тях.
    Последно редактирано от RedArmy : 05-26-2020 на 19:52
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си