Преди като бях 70кг често ми се случваше да стане някаква ситуация. Пример давам веднага:
Стоим пред едно магазинче близко до училището в голямото междучасие. Единият пич от наще е с дълга коса.( отдалече ни личи, че не сме кофликтни). Всичките приличаме на някакви геймъри, нърдове а у. Приближават се 2ма от съседно училище и бутат тоя моя приятел с дългата коса и му подметват нещо от сорта на "Да не ми го хванеш дългокоске". Най спокойно им казваме, че не искам нищо и да не ни закачат. Те продължават да се заяждат и накрая удариха няколко шамара на един от наща групичка и си тръгнаха.
Разминавам се с 2ма "пичове" по улицата, единият си стяга цялото тяло и ме удря с рамо в тялото.
Стоим в центъра на града 10-12 души, 5-6 момчета и 5-6 момичета и играем на филми и асоциации. Приближават се до нас 2ма татуирани и почват да обесняват на момичетата какви "путки" били и как нас(момчетата) щели да ни размажат от бой и да си тръгнат с момичетата. Отиват и почват да се заяждат с един приятел и да го бутат и му бият шамари.
В центъра на града, близо до съда вървят 3ма мои приятели. Подминават пейка със седнал човек. В момента, в който се обръщат с гръб, този става удря единия в тила, другият в лицето. Двамата падат, остава третият. Него го събаря на земята и почва да го тъпче с крака. После избягва, пък 3мата мои приятели са с посинени лица за 1-2седмици.(И тримата бяха около 55-60кг, може би за това им е скочил)
Хиляди други ситуации, за които няма смисъл да говоря.
Лично мене преди години в училище,(бях 5-6 клас) ме наобиколиха 5-6 осмокласници и пуснаха някакъв бияч в кръга(той беше 5ти клас). Удари ме няколко пъти в главата, докато аз се опитвах да обесня, че не искам кофликти. Ходих син 2 седмици и супер много ми падна самочувствието тогава. С месеце ме беше страх да излизам навън.
Отностно бокса и спрея - видят ли, че изваждаш бокс, те могат да извадят нож..
Ако извадиш бокс, но не си трениран, как аджеба ще ги набиеш като не можеш да се биеш(за човек, който не знае как да удря).Един трениран нападател лесно би могъл да избегна удар с бокс и да му върна тъпкано на боксаджията. За спрея не знам, но не трябва ли да си в непосредствена близост до него, пък ако са 2ма или повече какво ще направиш???
Моята компания никога, ама никога не е предизвиквала каквото и да било. В последствие като станах над 100кг нещата станаха други, нищо, че не мога да се бия, никой нищо не ми е казвал. В момента, в който с нас има някой дребен, се започват злобни подмятания от други хора, минаващи покрай нас.
Ако обаче знаеш доста сериозно да се биеш, в момента, в който някой ти посегне, можеш да му хвърлиш един хубав бой. Гаранция, че повече никой няма да те закача. С моята компания никога не ходим на дискотеки, играем на различни детски игри заедно на някое тихо място или разговаряме на различни видове теми - игри, политика, компютри и т.н. На нас редовни ни се случват такива неща - заедливи типове с намерение да се бият, не носят оръжия, но имат някакви, макар и слаби познания в различни бойни изкуства или уличен бой. Досега никога не сме отвръщали и 2-3 пъти в годината някой винаги ходи син.