- Форум
- Тийн интереси и проблеми
- Козметика и диети
- Фирми тестващи върху животни
Отговори си сама, мен ме е срам. И да, в повечето ресторанти са го измислили как да се пуши, или си плащат глобите.... Уместно ли е да сравняваш убийството и мъчението на бедничките кученца и котенца с тютюнопушенето ? На мен не ми пука за животните в случая, имам по-големи проблеми от това, но от любопитство се поинтересувах и едвам намерих неща по темата..... "запознаване на потребителя с отвратителните последици за животните и запознаване с алтернативите".. Време е да стане реалност, да.
Виждам база за сравнение - нов закон, промяна на стара практика.
Повечето ресторанти си плащат глобите, ама дръжки. Глобите са солени, затова се пуши отвън. В малко ресторанти е разрешено вътре, да не кажа никъде. Основно барове и някои кафенета минават под радара.
Мерси, и аз по сайт-а, които беше на линк-а видях.. намерих.. същото.. всичко много хубаво, хареса ми, ама животното в мен винаги е недоверчиво и смятам, че могат това да го пускат просто ей така..дано да е истина. /странно ми е само.. как реши че знам английски...?
Сега като малките деца ли да ти кажа, че повечето ресторанти си плащат глобите.... да си скубем косите ли искаш ? Не са солени за тях, за това което могат да изкарат от пушачи-клиенти, така си го обеснявам.. щом го правят. Начините за пушене вътре сааа... такива съдчета с вода.. за пепелници.. и разни подобни измислици.. сега не ми се мисли, че гледам и други неща. Ти нали винаги даваш за пример другите страни.. в Гърция го има същото и са измислили сумати решения на тоя "проблем".
Абе, човек, тия глоби не са малки и растат при повторено "престъпление".
Иначе да, винаги има начин да си измият ръцете. Ако на масата има пепелник, заведението плаща. Ако обаче тръскаш в чашка, чинийка, кенче от кола, сервитьорките твърдят, че не са те видели и глобата я плащаш ти.
Но е факт, че практиката да се пуши се намали драстично след закона![]()
/странно ми е само.. как реши че имам скайп и знам кво е тва...?