- Форум
- По малко от всичко
- Философия и Религия
- Православие
т
Не знам, звездите защо умират?
Светлината е тоталноста на света, тоталността на теб самия.И не, ти не си източник на светлината, ти си светлината опитваща се да освети сама себе си. Иисус ти казва да бъдеш в светлината и светлината ще бъде в теб, но ето че ти все още гледаш през негатива. Как очакваш да видиш светлината през черните стъкла на греха и страданието? Дефенди, така цял живот ще търсиш някаква светлина, но никога няма сам да светиш. Погледни отвъд доброто и злото, забрави за себе си и Бога, погледни през очите на онзи, който носи светлината... който откъсна ябълката от дървото на познанието. И там някъде, между Отца и Синът, ще ти се разкрие и Светия дух.
Последно редактирано от Alucard666 : 12-19-2016 на 16:37
Искаш да кажеш, че грехът и оттам смъртта и страданието не съществува. Ами аз не се друсам докторе, затова не мога да го приема. Зло и дявол съществува.
Как да светя сам, като умирам, всяка моя светлина завършва със смърт, тава не е светлина, това е пародия. А като си представя, че ти на тази пясъчна философия градиш живота си, то явно наистина си сатанист, но най-вече към самия себе си.
Ми то значи, целия ти живота е мрак, лъжа, а ти го пласираш за истина.
Всъщност какво разбираш под "мрак". Може би тук е разковничето?
ПП: Сега май разбирам, ти в чалгата си припознал оперна музика, защото си нямаш представа, какво е оперна музика, не си я чул и преживял и сега хвърляш философски гюбеци.
Последно редактирано от defender : 12-19-2016 на 17:02
Ти ли ще ми говориш за чалга, "прагматика"... Твоята религия е абсолютна суета, защото не спазваш онова което е писано, а търсиш гредата в окото на другия. Казваш ми че да правя нещо без да знам защо е продукт на една празна и деградивна философия, но не беше ли "твоя" Бог онзи, който раздава безусловна любов - любов без очакване на нищо в замяна? Не каза ли той " 2 И тъй, когато правиш милостиня, не тръби пред себе си, както правят лицемерите по синагогите и по улиците, за да бъдат похвалявани от човеците; истина ви казвам: Те са получили вече своята награда.
3 А когато ти правиш милостиня, нека левицата ти не узнае какво прави десницата ти;
4 за да става твоята милостиня в тайно; и твоят Отец, Който вижда в тайно, ще ти въздаде [на яве]."
Колко от тая безусловна любов сам проявяваш, прагматико?
Истината е че ти си един най-обикновен лицемер.
Последно редактирано от Alucard666 : 12-19-2016 на 18:27