
Първоначално написано от
Meth
1. Стоиш прав, при мъжете ръцете се поставят върху или по-надолу от пъпа, а при жените върху гърдите (някои мъже - араби си ги поставят върху гърдите )(по това време четеш определени молитви)
2. Накланяш се и поставяш ръцете си върху колената.
3.След изричане на някои думички пак се изправяш и пак трябва да се каже нещо.
4.Падаш на колене, след това поставяш ръцете си на земята и след това поставаяш и главата си, така, че и носът да допира земята. Изричаш няколко думички (няма смисъл да обяснявам какви).
5. Вдигаш главата си, по това време поставяш ръцете си върху колената и след секунда, пак я поставяш на земята и изричаш някои думички.
Ето така се ''прави'' един рекят.
А накрая на молитвата, като вдигнеш главата си за последно и като попрочетеш някои молитви седнал, обръщаш се първо на дясно и поздравяваш ангела, който записва добрините ти, а след това се обръщаш на ляво и поздравяваш ангела, който записва греховете ти.
После има една процедура с броеницата...и готово.